суббота, 27 июня 2026 г.

"Бесарабська народна республіка" почала війну проти України і відкрила фронт

besarabia.bg

Ситуація з "Бесарабською народною республікою" (БНР) в Україні накаляється - БНР відкрила фронт. "Бесарабски Фронт. Хроники за войната в Украйна" - так називається сайт і паблік в Фейсбук які ведуть войната в Украйна. Причому паблік в фейсбук "Бесарабски Фронт 2.0" має більше 30 тисяч підписників.

Давно відомо що російський проєкт «Бессарабия» є складовою гібридної війни фашистської росії проти України. Його реалізують за схемою ДНР - спочатку створюють сепаратистську "Бесарабську народну республіку" (БНР), потім проводять референдум за приєднання до росії. Головна мета - розірвати Україну.

Як ви думаєте, чому стільки воплів навколо «Бессарабии» останнім часом і чому так активно просувають цей сепаратистський проєкт?
Відповідь проста - тому що його добряче фінансують.

Ось цей сайт і фейсбук-паблік "Бесарабски Фронт" фінансують за гранти, які надходять з Болгарії. І ці кошти мають російське походження - через Болгарію вони йдуть транзитом від російських мільярдерів через якійсь місцевий фонд (болгари ніколи не давали власні кошти на такі проросійські проєкти).

Болгарія починає експлуатувати питання так званої "Південної Бессарабії". Прикриваючись «дерусифікацією» болгарської меншини, вони готують ґрунт для освітніх ультиматумів. А їхні радикали вже відкрито креслять карти, де Буджак стає «болгарською землею», кричать про права болгарської меншини (болгарських бісорабів) на навчання рідною мовою, волаючи про «примусову асиміляцію».

Але чому вони відкрили фронт і напали саме зараз?



Було б злочинною наївністю не бачити за цими болгарськими бісорабами тінь Москви. Росія, зазнавши краху в спробі захопити Київ за три дні, пожвавила стратегію балканізації України. Вони десятиліттями вливали мільярди у східноєвропейських радикалів, зокрема в болгарське «Възраждане». Також відкрито проросійську позицію та лобіювання російських інтересів в Болгарії зберігають проросійська «Прогресивна Болгарія», "Рух за права і свободи" (ДПС) і традиційна «Болгарська соціалістична партія» (БСП).

Росія використовує Болгарію як політичне проксі, щоб відкрити проти нас Другий фронт — "Бесарабски Фронт 2.0" - фронт внутрішнього розколу, історичної ворожнечі та недовіри.

І що цікаво, "Бесарабски Фронт" ніколи не критикує болгарські політ сили за за їх проросійську позицію!

Тому усі фінансові потоки, які йдуть на підтримку "бісорабських" меншин від Болгарії, мають проходити жорсткий фінансовий і безпековий аудит СБУ та Мінфіну. Хто платить вчителям, "етнографам" та іншим болгарським бісорабам — той формує світогляд і розповсюджує історичні фальсифікації, зокрема щодо так званої "Бісорабії".

Ось цей Олександр Барон - "син української Бессарабії" або "болгарський бессараб", як він пише про себе, народився в селі Весела Долина (історична назва — Клястиця, засноване німецькими колоністами), Болградського району, Одеської області. Він головний редактор пропагандистського проєкту «Бесарабски фронт» орієнтованого на болгарських бессарабів, і пабліка в Фейсбук "Бесарабски Фронт 2.0" який має більше 30 тисяч підписників. Це серйозні медіа, які потребують чималого фінансування і зусиль.

 СБУ, зверніть увагу: сайт «Бесарабски фронт» сидить на болгарському домені bg! -  besarabia.bg  ❗

І в той же час бессараб Олександр Барон вказує що він військовослужбовець 11 бригади НГУ. Зрозуміло що він не воює, а як пропагандист числиться десь при штабі. Але яким чином військовослужбовець може отримувати на свої проєкти кошти з-за кордону, відкривати і вести сайти на іноземних доменах отримуючи зарплату від України? Тим більше кошти явно російського походження. Можливо він їх отримує чорним налом? Його командири знають про це? СБУ знає про це?
Взагалі, СБУ знає що "Бесарабська народна республіка" - це фронт гібридної війни фашистської росії проти України?

"Болгарські бессараби" значно активізувалися останнім часом. Адже чим гірше справи у росії, тим більше вона активізують свою агентуру в Україні з метою тиску на українців, на президента, на наш уряд. 

Але ми не будемо питати у них дозволу як нам називати і нарізати райони в Одеській області. Нехай сепари навіть не пробують посягати на нашу територіальну цілісність, адміністративний устрій та державну мову. Ми українці не для того заливаємо кров'ю схід і південь, щоб сепари били нам в спину на "Бессарабському фронті"!

Олег Левчук

Під цим дописом в фейсбук з'явився дуже цікавий коментар:

Отже який цікавий поворот сюжету!
Засновник і спонсор "Бессарбской народной республики" Киссе і цей боєць Бессабского фронту Барон - є етнічними циганами, а не болгарами! Про Кіссе це вам кожен болгарин скаже.
І цікаво - вони народилися поруч в селах, які були немецькими колоніями! А потім німців з цих сіл радянські окупанти депортували!
У села Весела Долина (Болградський район) колишнє Кльостіц/Клястиця де народився Барон, дуже цікава і трагічна історія.
Засновники села — 134 сім'ї з Вюртемберга, Пруссії, Рейнської Баварії, Бадена, Польщі. В основному переселилися з Вюртемберга в 1800—1804 рр.,
Тоді це було Молдовське князівство, а назви "Бессарабія" не існувало в природі. Потім Російська імперія окупувала ці землі, і назвала їх "Бессарабська область".
В 1917 коли зникла Російська Імперія це село повернулося додому в Молдову, а разом з нею в Румунію.
А в 1940 коли СРСР окупувала частину Румунії, німці, які в той час були союзниками Сталіна, вивезли людей з цього німецького села за програмою "Додому в Рейх".
А пізніше в 1946 в пусте село Кльостіц було переселено село Журавче з польського Надсяння.
Надсяння (українська етнічна територія у верхів'ї та середній течії річки Сян) майже повністю складалося з українців - і поляки у у 1945—1946 примусово їх виселили звідти на територію УРСР, а також у 1947 під час операції "Висла".
І в Кльостіці/Клястиці в німецьких хатах поселилися виселені з Польщі українці, а село назвали Весела Долина.
=======
Ось така цікава історія українського села, яку сепари і російська агентура намагаються приховати.
Бо їхня мета викреслити українську історію Придунав'я і замінити її російсько-бісорабською.
І цей циган-бісораб Барон не каже що в його селі болгар не було і звідки його батьки там взялися. Не досліджує історію свого села, а просуває радянську бісорабську версію історії, щоби приховати злочини радянських окупантів на цій окупованій ними молдовський території, зокрема етнічні чистки німецьких поселенців і румун.
Циган Барон українців він не визнає, і історію свого рідного села не визнає, втім цей нацгвардеєць-пропагандист займається болгарськими сепаратистськими проєктами, тому що там платять.
Історія села де народився циган Кіссе не менш цікава. Село Євгенівка (до 1930 року Арса) - це молдавське село, яке після окупації Рос.Імперії перейшло у володіння російської окупантки Єфросінії Плагіно-Мурузі. Пізніше село перейшло у володіння окупантки княгині Марії Олександрівни Гагаріної-Стурдза. А на початку XX століття окупанти почали переселяти в один з хуторів села Арси Бендерського повіту болгар, чиє населення в Арсі станом на 1907 рік становило 56 осіб.
Таким чином до Арси Німецької додалася Арса Болгарська.
Це звична практика Рос.імперії і СРСР заселяти окуповані території немісцевими народами.
Згідно із Довідником 1916 року, у селі Арса було зареєстровано 40 осіб болгарського походження та 7 осіб молдавського.
Північна частина сучасного села Євгенівка (Арсі) до середини XX століття була окремим селом Персіанівка, що перебувало у володінні дійсного статського радника та землевласника Івана Еммануїловича Персіані. Етнічно Персіанівка була населена здебільшого молдаванами.
У грудні 1917 року селяни-бідняки Арси та двох сусідніх сіл, зібравшись на збори, вибрали сільський комітет. Вони самовільно захопили та поділили між собою землі княгині Анни Григорівни Гагаріної-Стурдза (понад 17 тис. десятин). Через розпад Рос.Імперії в 1917, ці окуповані молдовські землі, які росіяни назвали "Бессарабською губернією" демократичним шляхом воз'єдналися з рідною Румунією, де реалізація аграрної реформи стимулювала зростання села. У 1925 році в Арсі було відкрито першу школу. У 1930 році село Арса було перейменовано румунською владою й одержало назву Євгениця. У 1938 році в селі розпочато будівництво церкви, однак воно не було завершене через окупацію частини Румунії совєтами у 1940 році. ...
Там і далі цікава історія, але бісорабів цікавить лише "Бісоарабія".
Більше того - їх цікавить щоби люди не знали справжньої історії! За це вони й отримують гроші від росії!  



пятница, 22 мая 2026 г.

Петиція Встановлення кримінальної відповідальності за українофобію

Текст петиції тут:
Встановлення кримінальної відповідальності за українофобію

Петиція Встановлення кримінальної відповідальності за українофобію

Шановний Кабінете Міністрів України! 

Попри прийняття Закону № 3005-IX, де у Статті 2 чітко визначено поняття «українофобія», цей термін досі залишається декларативним і не має належного механізму реалізації у кримінальному праві. Це створює небезпечний прецедент безкарності за дії, що прямо загрожують національній безпеці та гідності українського народу. З метою дотримання принципу юридичної визначеності та верховенства права, ми вимагаємо привести законодавство у відповідність до існуючих норм та викликів воєнного часу. 

Обґрунтування та пропозиції: 

Усунення декларативності норм: Чинна Стаття 161 КК України є занадто загальною і не охоплює українофобію як комплексну форму посягання на державність. 

Вимагаємо створити спеціальну норму в Кримінальному кодексі, яка базуватиметься на вже існуючому в Законі № 3005-IX визначенні українофобії (публічне заперечення суб’єктності держави, боротьби проти асиміляції, зневага до етнокультурних ознак та ігнорування мови). 

Забезпечення принципу загальності та рівності: Кримінальна відповідальність за українофобію має поширюватися на всіх осіб, які перебувають на території України. 

Повага до державної мови, культури та національної гідності є обов’язком кожного, а її порушення в умовах війни - актом ідеологічної диверсії. 

Встановлення чітких санкцій (юридична визначеність): 
Вимагаємо запровадити градацію покарань за українофобські дії залежно від їхньої тяжкості: Штрафи та громадські роботи за індивідуальні прояви. Обмеження або позбавлення волі за публічні заклики в медіа, інтернеті та мистецьких творах. 

Обтяжуючі обставини: вчинення дій посадовими особами, організованими групами або системне поширення українофобських наративів. 

Комплексний підхід (Запобігання та протидія): Відповідно до європейської практики (зокрема резолюцій Європарламенту щодо боротьби з ксенофобією), вимагаємо не лише карати, а й запровадити заходи запобігання: моніторинг контенту, оновлення освітніх програм та державну підтримку просвітницьких проєктів, що спрямовані на захист української ідентичності. 

Чому це важливо? 

Наявність терміна в законі без санкції в Кримінальному кодексі робить цей закон не дієвим. Українофобія - це зброя, якою ворог намагається розколоти наше суспільство зсередини. Держава зобов'язана захистити свій народ не лише на фронті, а й у правовому та інформаційному полі. 

ВИМАГАЄМО: Невідкладно розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за українофобію. 

 Слава Україні!


понедельник, 11 мая 2026 г.

Сьогодні всі варіанти безпілотних систем знаходяться в загребущих руках шахраїв, провокаторів, організованих злочинців

Виходить, що в указі Зеленського, суть була тільки в одному, ніщо не мало затьмарити дрібне свято путіна. По Україні більше 7000 малих та великих дронів.

Навіть жалюгідний цирк під кремлем 9 травня вчергове довів - його армія мильна бульбашка. Щоб ця бульбашка стільки років працювала як м'ясорубка для українців,потрібен тільки Зеленський з його підручними не фаховими холуями.

Ще з 14-го року тверезим людям було відомо,що таке безпілотна зброя, що таке тепловізори. Вперше в авіації тепловізори з комп'ютером я застосував ще у 1989-му році на АН-26. Система фіксувала, рахувала об'єкти в автоматичному режимі.
Весь світ спостерігав за першим широким застосуванням дронів у Н.Карабаху.

Велику кількість різноманітних дронів я бачив на останній виставці озброєнь у Києві в останнє літо перед вторгненням. І ось воно - до осені 22-го,жодного тверезого замовлення від ГШ Залужного. Більш того, у кінці вересня 22-го , він з Забродським дають кремлю 9 місяців фору, вимагаючи від Заходу велику кількість бронетехніки!!!
Для чого? Формальна причина, щоб не громити путіна, який на початок жовтня залишився з жалюгідними 80-ти тисячами піших...

22 липня 2022-го, кремль в Україні провів одну з найгучніших спецоперацій,про яку майже щоденно нам нагадують псевдопатріоти - удар по аеродрому Канатове.За успіх цього удару вже майже виправдали полковника Червінського. Тут є кілька дрібниць, яких соромиться наше оборонно-безпекове керівництво. Просто божественні збіги - прилетіло більше десятка крилатих ракет, які дуже легко збиваються любими наявними засобами. Але ракети ніхто збивати не став. Якось так вийшло, що головки ракет знали де, що та хто. Знищені літаки, поранення отримали 17 військових, загинув комбриг... 

Полковник Руслан Тюх
Полковник Руслан Тюх

І до сьогодні засекречені обставини загибелі цього дня полковника Руслана Тюха - найкращого нашого ФАХІВЦЯ з безпілотних систем. Мав відповідну профільну освіту,більше двадцяти років займався цією справою в ЗСУ. Пройшов підготовку в Туреччині та організував роботу байрактарів в Україні. Прибрати такого фахівця такого рангу та рівня - це мрія кожної спецслужби. Кілька місяців Червінський з ГУР, СБУ готували цю операцію, щоб вона стала настільки вдалою, що до сьогодні українські безпілотні війська залишились без голови.

понедельник, 4 мая 2026 г.

Велика Британія приєднається до кредиту Євросоюзу для України на 90 млрд євро

Лондон також планує запровадити нові санкції проти російських компаній

Велика Британія планує розпочати переговори про приєднання до масштабної кредитної ініціативи Європейського Союзу для підтримки України на загальну суму 90 млрд євро. Про це в понеділок, 4 травня, повідомило агентство Reuters з посиланням на заяву уряду країни.

У британському уряді зазначили, що цей крок свідчить про посилення оборонної співпраці між європейськими державами на тлі зростаючого тиску з боку США.

Очікується, що під час саміту Європейської політичної спільноти в Єревані 4 травня прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявить про намір співпрацювати з ЄС для забезпечення України необхідним військовим обладнанням.

«Позика, затверджена ЄС минулого місяця, має покрити дві третини потреб України на найближчі два роки, причому більша частина цієї суми призначена на військові витрати, оскільки Київ захищається від чотирирічної війни з Росією», – ідеться в повідомленні.

В уряді також вважають, що додаткове фінансування може відкрити можливості для британських підприємств задовольнити нагальні потреби України, зокрема в оборонному секторі.

Крім того, цього тижня Велика Британія планує оголосити новий пакет санкцій проти російських компаній, щоб ускладнити постачання військових ресурсів.

Reuters пригадує, що європейські країни, зокрема Німеччина, Франція та Велика Британія, нещодавно зазнали додаткового тиску з боку Вашингтона після того, як відмовилися приєднатися до війни США та Ізраїлю проти Ірану.

«Коли Велика Британія та Європейський Союз працюють разом, ми всі отримуємо вигоду – і в ці нестабільні часи нам потрібно рухатися далі й швидше у сфері оборони, щоб забезпечити безпеку людей», – зазначив Кір Стармер.

Нагадаємо, 23 квітня Європейський Союз офіційно затвердив надання Україні кредиту у розмірі 90 млрд євро на 2026-2027 роки, а також ухвалив 20-й пакет санкцій проти Росії.

Уже 26 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що перший транш фінансової допомоги від Євросоюзу у межах пакета на 90 млрд євро спрямують на розвиток оборонного виробництва та захист енергетичної інфраструктури України.

вторник, 28 апреля 2026 г.

Бессарабія - етикетка "РуSSкого міра"!

Бессарабія - етикетка "РуSSкого міра"!
Бессарабія - етикетка "РуSSкого міра"! 

Назви «Бессарабія» в офіційному обігу ніколи не існувало в СРСР і в Україні, тому що:
а) вона була під негласною забороною як імперська, такою що вживалась в пакті Молотова-Ріббентропа і неприйнятною для Молдавії,
б) після 1917 вона нічого не означала – ні як адміністративна одиниця ні як географічна зона (Буджак-Молдова-Хотинщина).

Вона з’явилась в обігу на Одещині нещодавно – на початку 00-х 21 століття, як імперський бренд, коли фашистська росія посилено просувала “руssкій міръ” у вигляді “романтичних-ностальгичних” імперських назв для кафе і ресторанів “Царская охота”, “Княжий двор”, «Боярский терем», “Пушкин”, “Тургенев”, «Императорський двор», «Графский сад», «Дворянский ужин», «Монаршья трапеза», «Купеческий клуб» та інший хруст французской булки.
 
☝ Такі назви в Україні використовувалися для створення атмосфери розкоші та історичної значущості Російської імперії.
З цього ж списку й імперська етикетка «Бессарабія», якою почали називати все що можна, ностальгуючи за імперією і заманюючи цим рашистським брендом ніби це якась “країна мрій”.


❗ Після невдалої спроби створити в 2015 році “Бессарабську народну республіку”, тепер це лише сепаратистський пропагандистський імперський руSSкомірський термін.

Але й досі назву «Бессарабія» використовують як інструмент маніпуляції історичною пам’яттю з метою протиставлення півдня Одещини Україні. Для цього сепаратисти навіть вигадали термін «Південна Бессарабія».

Втім є нюанс.

«Бессарабія» - це ІМПЕРСЬКА НАЗВА яка була закріплена у назві Бессарабської області, згодом Бессарабської губернії (до 1917 року).

А відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» назви територіальних утворень, адміністративно-територіальних одиниць, що створювалися під час реалізації російської імперської політики на окупованих, анексованих чи в інший спосіб зайнятих Російським царством (Московським царством), Російською імперією,
- вважаються пропагандою російської імперської політики. 

❗ Російська імперська політика визнається злочинною та засуджується. 

Читайте також:  На півдні Одещини реалізують сепаратистський проєкт «Бессарабська народна республіка» 

понедельник, 13 апреля 2026 г.

На півдні Одещини реалізують сепаратистський проєкт «Бессарабська народна республіка»


Рашистський проєкт Бессарабія як прояв гібридної війни фашистської росії проти України

На Півдні Одещини відкрито діють три сепаратистські сайти які готують грунт для створення "Бісорабської народної республіки" (БНР), пише Ізмаїл-онлайн.

Історія 

Російське слово "Бессарабия" офіційно вперше з'явилося в назві "Бессарабской области" в 1813 році. Ця область виникла в результаті окупації Російською імперією частини Молдавського князівства між Прутом і Дністром.

До російської окупації назва "Бессарабия" місцевим населенням як географічний топонім для означення цього краю не вживалася. Це слово імперія принесла на штиках і нав'язала його окупованим нею територіям. Також цю назву нав'язував СРСР з 1920-х до 1940 року, вже як історико-пропагандистський термін.
Упродовж XIX століття ця назва справді стала вживаною, але виключно як російська колоніальна назва, а не як автохтонна самоназва населення.

вторник, 10 марта 2026 г.

Чи варто обирати молочні продукти з меншою жирністю, - лікар-дієтолог

Нові Дієтичні рекомендації для жителів США на 2025-2030 роки наголошують на споживанні молочних продуктів з нормальною жирністю. В оновленій перевернутій харчовій піраміді зверху, поруч з овочами та фруктами, розташовані продукти із високим вмістом білка й насичених жирів, в тому числі молочні.

Про це інформує газета Поштівка.

Дієтичні рекомендації США традиційно радили споживати три порції молочних продуктів на день, переважно з низьким вмістом жиру. Нові рекомендації допускають і повножирні молочні продукти. Але водночас наголошують: частка насичених жирів у раціоні не повинна перевищувати приблизно 10% добової калорійності.

Це створює певну суперечність. Якщо регулярно споживати повножирні молочні продукти, особливо разом з іншими джерелами насичених жирів — наприклад, червоним м’ясом або вершковим маслом — є великий шанс перевищити цю рекомендовану добову норму.

Думки науковців розділилися. Одні дослідники кажуть, що ідея щодо споживання повножирних молочних продуктів є слушною. Вони аргументують це тим, що наявні дані не показують переконливих переваг низькожирних молочних продуктів над тими, які містять природну кількість жиру. А споживання останніх може мати потенційні переваги перед споживанням низькожирних, хоча це потребує додаткових досліджень.

Інші підкреслюють, що насичені жири все одно залишаються насиченими жирами, попри загальну корисність молочних продуктів. Вони радять споживати як низькожирні, так і знежирені молочні продукти, а також рослинні альтернативи молочним продуктам.

Американський коледж кардіологів продовжує рекомендувати надавати перевагу рослинним продуктам і обмежувати споживання насичених жирів з усіх джерел до 10 % від щоденної калорійності вашого меню.

Повножирні молочні продукти: нові наукові дані

Молочні продукти завжди вважалися частиною здорового харчування. Молоко знижує артеріальний тиск, а це пов'язано з меншим ризиком інсульту. Сир асоціюється із меншим ризиком діабету, а йогурт - із меншим набором ваги та меншим ризиком діабету. Питання лише в тому, які продукти слід вживати: повножирні чи знежирені?

Наразі ключовий висновок полягає не в тому, що молочні продукти з природною жирністю кращі, а в тому, що їхній вплив на здоров'я, ймовірно, не відрізняється.

Американські рекомендації щодо харчування оновлюються кожні п'ять років, і протягом цього проміжного періоду експерти з харчування аналізують останні досягнення в галузі харчових наук. У минулому циклі вперше провели порівняльний аналіз джерел насичених жирів. У понад 100 дослідженнях вивчали вплив молочних продуктів на здоров'я з урахуванням їхнього вмісту жиру.

Зрештою, було зроблено два висновки:

1. Обмежені дані свідчать про те, що перехід на молочні продукти з вищим вмістом жиру не підвищує ризик захворювань серця і судин.

2. Сукупність даних підтверджує доцільність заміни насичених жирів, включаючи вершкове масло, молочні продукти і червоне м'ясо, на рослинні альтернативи, оскільки це пов'язано зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань.

Науковці зазначають, що дослідження про молочні продукти з низьким вмістом жиру в порівнянні з повножирними зазвичай були короткими, і більшість з них проводилися за межами США. Крім того, будь-які переваги молочних продуктів можуть відображати вищий соціально-економічний статус або той факт, що люди, які вживають більше молочних продуктів, менше їдять рафінованих вуглеводів.

У більшості цих досліджень дослідники лише вивчали, що відбувалося, коли люди замінювали знежирені або нежирні молочні продукти на такі, що мають природну жирність.

Які молочні продукти обирати 

Провідні дієтологи сходяться в одному важливому питанні — вибір молочних продуктів має базуватися на принципі порівняння. Є однозначно корисні продукти, є явно шкідливі, а є й такі, що посередині. Наприклад, сир. Якщо їсти сир замість чорниці чи броколі – це менш здоровий варіант, а якщо замість білого хліба, газованої води або цукерок – то більш здоровий. І, звісно, краще споживати повножирні молочні продукти, ніж знежирені, але з солодкими добавками.

Тому фахівці радять підходити до вибору молочних продуктів без крайнощів. Якщо людина не любить знежирені молочні продукти, помірне споживання повножирних варіантів може бути прийнятним. Водночас важливо враховувати калорійність раціону, рівень холестерину та загальний стиль харчування.

Експерти не радять споживати забагато молочних продуктів з нормальною жирністю. А тим, хто вирішив їсти їх більше, — перевірити рівень холестерину через шість місяців.

У підсумку наукові дані поки що не дають підстав рекомендувати всім переходити з нежирних молочних продуктів на повножирні. Найважливішим залишається збалансоване харчування, у якому переважають рослинні продукти, а молочні можуть бути частиною здорової дієти.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.