понедельник, 30 апреля 2018 г.

Глава УПЦ КП просить світ не допустити вигнання української церкви з окупованих територій

Рада може звернутися до Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії УПЦ КП Поштівка

Патріарх УПЦ КП Філарет звернувся до міжнародної спільноти з проханням не допустити актів насильства та інших порушень принципів релігійної свободи в ОРДЛО.

Про це йдеться у відкритому листі Філарета до країн-учасниць "Мінського процесу", США, ЄС, ООН та ОБСЄ "Щодо посилення утисків прав вірних Київського Патріархату та інших релігійних організацій у окремих районах Донецької та Луганської областей", опублікованому на сайті УПЦ КП.

Патріарх зазначає, що останнім часом в ОРДЛО було прийнято рішення про те, що релігійні громади, що діють на цій території, мають "зареєструватися за місцевим законодавством".

Так, священикам Київського Патріархату в ОРДЛО було повідомлено представником "влади", що протягом одного місяця релігійні громади мають бути "зареєстровані за законом республіки".

У разі, якщо протягом цього терміну "реєстрація" не відбудеться – релігійні громади будуть позбавлені прав на землю та майно, в тому числі храми, їхня діяльність буде заборонена, а священики – будуть "вислані з території республіки".

У листі наголошується, що так звані Донецька та Луганська "народні республіки" не є державами і не визнані в якості держави жодною країною – членом ООН.

"Вимога до релігійних організацій, які діють на території ОРДЛО, "реєструватися за республіканським законодавством" є неприйнятною і не може бути виконана, адже це означатиме порушення законодавства України", – пише Філарет.

Він звертається до країн-учасниць "Мінського процесу" та до міжнародної спільноти із закликом вжити невідкладних заходів з метою не допустити ще більшого порушення принципів релігійної свободи в цьому регіоні.

"Зокрема звертаюся до Російської Федерації, яка де-факто контролює вказані райони, а також до Московського Патріархату, який має в цих районах істотне представництво і вплив, зупинити провокаційні дії "влади де-факто" в ОРДЛО", – йдеться в листі.


суббота, 28 апреля 2018 г.

Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги перевищила 38 млрд гривень

Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги продовжує зростати і станом на кінець березня перевищила 38 млрд гривень

При цьому різні види послуг оплачуються нерівномірно. Якщо по рахунках за електроенергію громадяни розраховуються акуратно і навіть переплачують, то інші послуги в березні були оплачені трохи більше ніж на 81%.

Як повідомляє Поштівка із посиланням на дані Державної служби статистики, з усіх послуг ЖКГ станом на 1 квітня найбільше становила заборгованість за газ – 17,6 млрд гривень, трохи менше за опалення і гарячу воду – 15,5 млрд гривень.

У березні середній рахунок за послуги ЖКГ разом зі 150 кВт год електроенергії становив 1872,6 грн.

Держслужба статистики визначила регіони, де найменш активно розраховуються за «комуналку». Так, в цілому плата за послуги ЖКГ найбільш проблемно збирається в Луганській області – з початку року рахунки оплачені на 53%. Там же накопичився найбільший борг за газопостачання (оплачені 42% нарахованих сум). За гарячу воду і опалення найбільша заборгованість у Кіровоградській області (рахунки оплачені на 50%), за холодну воду – у Чернівецькій. На Закарпатті найбільш проблемно збирається плата за обслуговування прибудинкової території, а в Чернігівській області – за вивіз сміття.

Нагадаємо, у лютому борг населення за спожиті житлово-комунальні послуги збільшився на 11,9% до 36,8 млрд гривень.


пятница, 27 апреля 2018 г.

Інспекція з російської армії прибула на окуповану територію Донбасу для розслідування втрати техніки

Група інспекторів російської армії прибула на окуповану територію Донбасу з метою розслідування випадку втрати новітнього зразка техніки, повідомляє прес-центр штабу АТО з посиланням на розвідку штабу.

"До окупованого Донбасу приїхала група інспекторів російської армії, що проводять розслідування з приводу втрати особового складу та техніки... За інформацією розвідки штабу АТО, минулого тижня в районі населеного пункту Сміле, що на Луганщині, противник втратив новітній зразок техніки РЕБ російського виробництва – станцію постановки завад Р-330Ж "Житель", - ідеться в повідомленні на сторінці прес-центру штабу АТО у Facebook у п'ятницю.

При цьому противник намагається "списати" втрату військового майна на обстріли силами антитерористичної операції. Очевидно, що в цю версію російські куратори не повірили.

вторник, 24 апреля 2018 г.

Україна просить IМО не визнавати незаконних дій РФ на морі навколо Криму


Україна закликала Міжнародну морську організацію (IМО) не визнавати незаконні дії РФ в морських районах, прилеглих до анексованого півострову Крим, повідомляє посольство України у Великій Британії.

“Україна закликала IМО не визнавати незаконні односторонні дії РФ у морських районах, прилеглих до тимчасово окупованої АР Крим і Севастополя… Росія продовжує порушувати міжнародне право, перебираючи повноваження з питань міжнародного судноплавства в морських районах, прилеглих до півострова Крим, які є невіддільною частиною території України”, – йдеться в повідомленні посольства за підсумками засідання 105-ої сесії Юридичного комітету організації.
Дипломати розповіли, що представник України під час свого виступу закликав держав-членів організації не визнавати претензій РФ щодо права імплементації конвенцій ІМО на тимчасово окупованій території України.

воскресенье, 22 апреля 2018 г.

АМКУ оштрафував учасників торгів «Укрпошти» на 6 мільйонів гривень після розслідування НАБУ


У Національному антикорупційному бюро заявляють, що на підставі фактів, встановлених детективами бюро, Антимонопольний комітет України визнав змову у діях учасників торгів із закупівлі товарів для компанії «Укрпошта».


Як повідомляє Поштівка, комітет оштрафував три підприємства, які вдалися до антиконкурентних узгоджених дій і спотворили результати торгів, на загальну суму понад 6 мільйонів гривень.

Також впродовж найближчих трьох років цим підприємствам заборонено брати участь у торгах на закупівлю товарів, робіт або послуг коштом держави, додають у бюро.

В Антимонопольному комітеті уточнюють, що підприємство «Шинні Технології» оштрафували на 3 мільйони гривень, «Інтергума-2010» – на 1,7 мільйона гривень та «Інтершина УА» – на 1,7 мільйона гривень.

У 2015 та 2016 роках «Укрпошта» проводила торги на закупівлю шин і камер ґумових нових (шини пневматичні, камери ґумові, стрічки ободові). Загальна вартість закупівель складала понад 20 мільйонів гривень. Слідство вважає, що ці закупівлі були проведені з порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції з боку учасників торгів.

Детективи НАБУ в листопаді 2016 року розпочали досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») Кримінального кодексу України.

У лютому 2017 року, зібравши достатньо інформації, що свідчила про можливий антиконкурентний характер дій із боку учасників торгів, НАБУ звернулося до Антимонопольного комітету. Зі свого боку АМКУ, розглянувши надану детективами НАБУ інформацію, розпочав власне розслідування.

пятница, 20 апреля 2018 г.

Неистовый парад лжи России

«Россия жаждет, чтобы ее воспринимали серьезно в глобальной политике, но Путин продемонстрировал свое презрение к порядку, основанному на правилах, который установился после Второй мировой войны», - пишет The Washington Post в редакционной статье. «Чего Россия хочет вместо этого порядка?

При двух недавних террористических актов с использованием запрещенных химических веществ ответ России представлял собой «неистовый парад лжи, диковинных объяснений и попыток отвлечь других от поисков истины», - пишет издание.

Напомнив об отравлении Сергея и Юлии Скрипаль, газета пишет: «Никто не доказал, кто это сделал. Но Россия в ответ стала неистово швыряться обвинениями, некоторые из которых были откровенно смехотворными».

«Коронная уловка России - порождение сомнений, в последнее время - в интересах сирийского диктатора Асада», - пишет издание. Комментируя утверждение бандпосла России в Британии, что химатака на сирийских мирных граждан 7 февраля была инсценирована членами организации «Белые каски», газета называет эти слова «презренной неправдой» и заявляет, что эти высказывания «много говорят о «новом мировом беспорядке», который старается построить Россия».

четверг, 19 апреля 2018 г.

Рассказы про концессию Херсонского морпорта - изрядно пережеванная жвачка


Из 13 украинских портов 7 закончили 1-й квартал с падением объемом перевалки и, соответственно, доходов.

Об этом пишет Александр Захаров.

Из них такие монстры, как Одесский порт и порт Южный «просели» почти на 10%, а Херсонский порт «улетел» сразу на 25%.
"Интересно также и то, что «ответственное» министерство и Администрация портов ничего лучшего не предлагает в Херсоне, кроме того, чтобы «жевать уже изрядно пережеванную жвачку» про какие-то концессии", - пишет эксперт.
При том, что успешного опыта концессий в наших портах нет вообще, уверенности в реализации эффективных планов у специалистов аналогично нет. А при нынешней «инвестиционной привлекательности» Украины, при четко выраженной сингулярности в глобальных процессах, концессии на десятилетия с украинской грузовой базой никак не привлекут международных инвесторов для долгоиграющих проектов.

Охранники Измаильского порта, которым грозило увольнение, остались на своих рабочих местах

Охранники Измаильского торгового порта остались на своих рабочих местах из-за несостоявшегося тендера на закупку охранных услуг, объявленного госпредприятием "Администрацией морских портов Украины" (АМПУ) в январе текущего года, передает собственный корреспондент информагентства "Трасса Е-95".

Как сообщил председатель первичной профсоюзной организации предприятия Александр Шубин, угроза увольнения, несколько месяцев назад нависшая над контролерами контрольно-пропускного пункта отряда морской охраны Измаильского морского порта, похоже, устранена.

Напомним, в январе о грядущем увольнении были предупреждены 48 сотрудников охраны Измаильского морского торгового порта. Причиной этого послужило намерение АМПУ привлечь к выполнению охранных услуг частные компании. Под это решение подпадали сотрудники Измаильского, Черноморского и Одесского морских портов. В связи с этим 12 января у здания Администрации морских портов Украины прошла акция протеста работников службы охраны и морской безопасности Одесского, Черноморского, Измаильского филиалов АМПУ. Ее участники выступили против проведения тендера на закупку услуг частных охранных фирм.

Греческий огонь: Украина в ожидании церковной автокефалии

Заявление Президента Украины Петра Порошенко о начале процесса создания Единой поместной церкви вызвало шквал эмоций. Ожидается ещё одно консолидированное заявление от Верховной Рады Украины. На май намечено заседание Синода Константинопольского патриархата. Главная интрига: будет ли из этого всего толк, или это лишь предвыборный тизер политиков?
Тот факт, что Пётр Порошенко сделал сенсационное заявление, говорит о том, что принципиальное решение уже принято. По имеющимся у автора данным, переговоры шли очень тяжело и болезненно. У каждой заинтересованной стороны было изначально своё видение того, что должно быть на выходе.
Обозначу те ключевые позиции, которые были известны и не представляют особого секрета. Самые горячие события происходили в треугольнике «украинский политикум — Киевский патриархат — Вселенский патриархат». Украинский политикум был представлен Президентом Украины Петром Порошенко, председателем Верховной Рады Андреем Парубием, главой Кабмина Владимиром Гройсманом, а также рядом народных депутатов. Это говорит о том, что между ключевыми фигурами украинской власти есть консенсус, что решение церковного вопроса представляет государственный интерес и даже вопрос национальной безопасности. В оппозиции к проавтокефальной власти неизменно находится бывшая Партия регионов, ныне именуемая Оппозиционным блоком.

воскресенье, 15 апреля 2018 г.

Яркий интим: как сохранить страсть в отношениях

Желать страстных отношений нормально для любой пары. Со временем каждый из партнеров наблюдает угасание романтики в отношениях, но это еще не повод искать ярких впечатлений с кем-то другим.
В долгосрочных отношениях зачастую наблюдается сокращения разнообразия в интиме и уменьшение страсти. Для того, чтобы сексуальная жизнь не была пресной, нужно прислушаться к нескольким советам и ввести их в свою повседневность.
Главное – не превращать секс в рутину. Оптимально, когда в паре не боятся экспериментировать и пробовать новое. Главное, чтобы секс не стал одной из обязанностей будничной жизни, иначе вместо страсти партнеры будут испытывать головную боль.

среда, 11 апреля 2018 г.

Порошенко и Гройсман обманули колхозников

Жители сел почти ничего не выиграли от пенсионной реформы. Об этом заявил политолог Сергей Постоловский.
МНЕНИЕ. По словам эксперта, в селах пенсии выросли в разы меньше, чем в городах. Люди, отработавшие 30-35 лет в колхозах, получили прибавку в 50-150 гривен. Рост цен привел к тому, что люди стали жить хуже, чем до пенсионной реформы.
ПОЗИЦИЯ. «Люди в принципе розачарованы политикой и политиками. Везде недовольство, разочарование, ненависть и апатия», — так прокомментировал Постоловский свои впечатления от поездок в глубинку в интервью интернет-каналу UkrLife.
ПРОЦЕССЫ. Эксперт отметил, что децентрализация и создание объединенных территориальных громад привели к тому, что в некоторых селах ситуация стала улучшаться. Там, где к власти приходят инициативные люди, появляется возможность ремонтировать школы и дороги, решать другие вопросы. Однако в большинстве сел изменений нет, а руководители жалуются на отсутствие возможностей.
НАПОМНИМ, с начала 2016 года средняя зарплата в Украине выросла на 80%, а пособия и минимальная пенсия — лишь на 30%. Основные продукты за это время подорожали на 50-80%. Таким образом, беднейшие группы населения стали жить гораздо хуже.

понедельник, 9 апреля 2018 г.

Експорт українських сирів зріс майже на чверть

cheese-giant-holes

Україна за підсумками січня-березня 2018 року експортувала 1,92 тисяч тонн сиру, що на 23,9% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Про це повідомляє Поштівка з посиланням на Державну фіскальну службу України.

Згідно інформації, у грошовому еквіваленті експорт зріс в 1,4 рази — до $ 7,23 млн, та на початку 2018 року він перевищив імпорт.

«Імпорт сирів за підсумками січня-березня 2018 року склав 2,83 тис. Тонн сиру, що на 39,4% перевищує показник за аналогічний період 2017 року. У грошовому вираженні цей показник зріс в 1,6 рази — до $ 14,44 млн за аналогічний період 2017 року — на $ 8,9 млн», — йдеться у повідомленні.

За даними ДФС, експорт вершкового масла з України в січні-березні збільшився в 2,6 рази — до 9,07 тис. Тонн. У грошовому вираженні він склав $ 38,7 млн ​​проти $ 12,77 млн ​​за аналогічний період 2017 года.Імпорт цього товару, за інформацією УКРІНФОРМ, зріс в 2,75 рази — до 297 тонн ($ 1,82 млн).

«Експорт молока і вершків (згущених) в січні-березні 2018 року скоротився в 1,3 рази — 7,72 тис. Тонн.Украіна поставила згущених молока і вершків на загальну суму $ 13,12 млн, що на 26,8% менше, ніж вянваре-березні 2017 року», — йдеться у повідомленні.


вторник, 3 апреля 2018 г.

«Батьківщина» закликає ухвалити законопроект, який дає можливість розблокувати роботу агросектору

Тимошенко закликала спецслужби розслідувати Мінські переговори Поштівка

«Батьківщина» закликає владу припинити знущатися над аграріями та ухвалити законопроект №7403-2, який дає можливість розблокувати роботу аграрного сектору.

Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко на брифінгу за підсумками Погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій та комітетів, повідомляє Поштівка.

«Останні тижні аграрії перекривали траси, блокували державні установи на місцях, надсилали уряду і президенту ультиматуми і вимоги через скасування пільг для аграріїв», – зазначила політик.

Вона закликала всіх народних депутатів підтримати зазначений закон та дозволити існувати не лише монопольним корпораціям та земельним латифундистам, а й середньому класу агарних підприємств.