воскресенье, 25 ноября 2018 г.
Что хуже, аморальность Трампа или тот факт, что американский президент — болван? — The New York Times
вторник, 20 ноября 2018 г.
ЄБРР більше не фінансуватиме будівництво сонячних електростанцій в Україні
У ЄБРР очікують, що інші міжнародні фінансові організації також можуть невдовзі відмовитися від надання підтримки проектам альтернативної енергетики в Україні
Європейський банк реконструкції та розвитку припиняє програми підтримки та фінансування проектів з виробництво сонячної енергії через відсутність кроків української влади із заміни так званого "зеленого тарифу" на інші методи підтримки галузі.
"Зараз рахунок пішов на дні, коли банк може вирішити, що в подальшому у відновлювальній енергетиці нових проектів більше фінансуватися не буде. Щодо сонячної енергетики, ми вже вирішили, що нових проектів не беремо, щодо вітрової поки рішення не ухвалили",
— повідомила представниця департаменту електроенергії ЄБРР Ольга Єреміна.
Cьогодні в Україні діє модель стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел, відповідно до якої держава купує таку енергію за підвищеним тарифом, інформує Поштівка.
Додамо, протягом останніх трьох років в українську альтернативну енергетику інвестувано понад 1,1 мільярда євро.
Перспективними напрямками інвестицій є заводи з виробництва сонячних панелей та встановлення біогазових установок.
воскресенье, 18 ноября 2018 г.
Американський сенатор: ми зможемо витиснути Росію з України
потрібні концентрація та підтримка із боку союзників.
Про це сказав сенатор США Кріс Кунс, виступаючи на конференції Halifax
International Security Forum (Галіфакський міжнародний безпековий форум) у
Канаді.
«Я думаю, ми зможемо витиснути Росію з України, але це потребує
концентрації, рішучості, взаємодії із нашими союзниками. Нам необхідно
зробити це стійким пріоритетом», - сказав американський політик.
Він згадав окупацію СРСР балтійських країн, яку не визнавали США, а також
те, що набуття незалежності для країн Балтії зайняло «десятки років».
«Це (ситуація в Україні - ред) - заморожений конфлікт, і я підтримую
рішення нашого президента про інвестиції у надання більшої кількості
летальної зброї, більше підтримки, більше тренувань. Змінюватись має також
і Україна, але я думаю, у партнерстві, з нашими вірними партнерами, це
повністю можливо», - наголосив сенатор.
Раніше повідомлялося, що у Галіфакському міжнародному безпековому форумі
бере участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Він, зокрема, заявив, що Росія проектує на зовнішню політику ментальність КДБ.
До слова, Парламентська асамблея НАТО також триває цього тижня у
канадському Галіфаксі. Голосування за остаточний варіант резолюції
відбудеться у понеділок.
Парламентська асамблея НАТО у суботу вимагала від РФ визнати
відповідальність за збитий МН17.
суббота, 17 ноября 2018 г.
Мінкульт просить забрати майно Почаївської лаври з рук УПЦ МП
суббота, 10 ноября 2018 г.
Саудівська Аравія готується до розпаду ОПЕК і занепаду нафтової ери
Саудівська Аравія вивчає наслідки розпаду ОПЕК – нафтового картелю, який контролює третину світового видобутку і майже половину глобального нафтового експорту.
Аналітичний центр досліджень нафти KAPSaRC (King Abdullah Petroleum Studies and Research Center), який фінансується владою королівства, готує доповідь про наслідки розвалу організації, в якій Ер-Ріяд грає ключову роль, забезпечуючи третину сумарного виробництва нафти. Про це повідомили The Wall Street Journal обізнані джерела, передає Поштівка.
Саудівська Аравія побоюється заходу нафтової ери і падіння глобального попиту на "чорне золото".
"У королівстві знають, що попит на нафту не буде вічним, тому потрібно думати про майбутнє після ОПЕК", – пояснило джерело WSJ.
Він додав також, що до дослідження владу підштовхнуло рішення США знову дати хід законопроекту про визнання ОПЕК поза законом. Акт про заборону картелів на нафтовому ринку, який вперше був запропонований на початку 2000-х, пропонує поширити на ОПЕК дію антимонопольного Акту Шермана, який понад століття тому використовувався, щоб роздрібнити нафтову імперію Джона Рокфеллера.
Глава Центру вивчення і досліджень нафти імені короля Абдалли в Ер-Ріяді Адам Семінський підтвердив Bloomberg підготовку доповіді.
"Ми вивчаємо це, оскільки вважаємо це важливим. Я б дуже здивувався, якби ще 10 інших аналітиків або інститут не намагалися розібратися з тим же самим питанням", – сказав він.
среда, 7 ноября 2018 г.
Глава набсовета УЗ возглавил набсовет «Укрэнерго»
Согласно сообщению «Укрэнерго», заместителем главы набсовета избран заместитель госсекретаря Кабинета министров Сергей Кушнир. Соответствующее решение принято на первом заседании набсовета 2-3 ноября. Перед заседанием все отобранные по результатам утвержденного Кабинетом министров конкурсного отбора члены совета подписали соответствующие контракты с компанией.
Набсовет создал комитеты по аудиту, по назначениям и определению вознаграждения должностным лицам, по инвестициям и стратегии, регуляторный комитет и назначил их руководителей.
Кроме того, набсовет подтвердил полномочия Всеволода Ковальчука как временно исполняющего обязанности директора «Укрэнерго» и определил график своих заседаний на этот и следующий год.
вторник, 6 ноября 2018 г.
Київ потрапив до десятки найбільш забруднених міст Європи
Київ посів десяту позицію у переліку найбільш забруднених міст Європи Pollution Index 2018 Mid-Year.
На першому місці опинилося місто Тетово (Македонія), на другому – Неаполь (Італія). Замикає першу трійку столиця Македонії Скоп'є, передає Радіо Свобода.
У першу десятку також увійшли: Тирана (столиця Албанії), Турин (Італія), Бухарест (столиця Румунії), Сараєво (столиця Боснії і Герцеговини), Краків (Польща) і Пловдив (Болгарія).
До списку з 76 пунктів потрапили ще два українських міста: Львів (30-е місце) і Харків (31-е).
При складанні рейтингу враховуються наступні показники: якість повітря і питної води, загальне забруднення води, стан з вивозом сміття, суб'єктивне сприйняття екологічної ситуації в місті місцевими жителями, рівень шуму, наявність парків і зелених зон.
На Херсонщині зібрано понад 170 тонн батату
Господарство «Дніпровська перлина» (Херсонська область), яке входить в структуру компанії «Грін Тім», отримало врожай батату в розмірі 172 тонн з 8,5 га, пишeуть «Вільні новини».
«Урожайність склала близько 20 тонн/га, – розповів директор сільгосппідприємства Віталій Полотнянко. – Це непогано, але нам є до чого прагнути: в країнах на півдні Європи, наприклад Іспанії, отримують і по 40 тонн/га. Але ми ще тільки відпрацьовуємо агротехнологію, яка має свої особливості».
Так, бульби батату треба пророщувати не в полі, а в теплиці, починаючи з березня. Однак у нього є й свої переваги: колорадський жук, який знищує картоплю, батат не чіпає. Також він не потребує оброблення дорогими інсектицидами, зауважив Віталій Полотнянко.
воскресенье, 4 ноября 2018 г.
Нафтогаз перед ліквідацією вирішив взяти в борг $1 млрд
Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України з 5 листопада проведе серію зустрічей з інвесторами в США і Лондоні, за підсумками яких планує розмістити випуск 5-річних доларових євробондів.
Про це повідомило джерело в банківських колах.
Організаторами угоди призначені Citi і Deutsche Bank, повідомляє Поштівка.
Відзначається, що 22 жовтня Кабмін схвалив випуск Нафтогазом 5-річних єврооблігацій на суму до $1 млрд. Нафтогаз планує спрямувати кошти, зокрема, на погашення існуючої фінансової заборгованості, закупівлю газу для проходження опалювального сезону та фінансування заходів для збільшення внутрішнього видобутку.
Довідка
НАК Нафтогаз України на 100% належить державі. У нього входять оператор української ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ) компанія Укртрансгаз, найбільша газовидобувна компанія Укргазвидобування. НАК є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.
За підсумками 2017 року Нафтогаз отримав чистий консолідований прибуток 39,5 млрд грн, що в 2,2 рази більше, ніж за 2016 рік. Згідно з аудійованим Deloitte звітом, дохід від реалізації в 2017 році зріс на 18% – до 227,5 млрд грн.
пятница, 2 ноября 2018 г.
"Сподіваємося, Москва прийде до розуму". Константинопольський єпископ про українську автокефалію
У інтерв'ю ВВС, даному у Православному центрі Вселенського патріархату у Шамбезі, що під Женевою, він згадує, як починався процес надання українській церкві автокефалії, оцінює російську реакцію на цей процес та розмірковує про майбутнє світового православ'я у світлі скорої появи на релігійній карті світу нової помісної церкви - Православної церкви в Україні.
"Я вважаю РПЦ своїми братами"
четверг, 1 ноября 2018 г.
Тимошенко предстоит очень тяжелое президентство
Юлия Тимошенко, скорее всего, станет следующим президентом по итогом выборов весной 2019 года.
При этом ей достанется в наследство почти убитая клептократическим режимом Порошенко экономика, и, кроме того, наверняка уже в самое ближайшее время грянет очередной глобальный кризис, который, вне всякого сомнения, очень больно ударит по Украине.
Часто можно услышать от недругов Тимошенко, что она, мол, уже была при власти и ничего хорошего не добилась в те периоды. Это — двойная неправда.
Во-первых, Тимошенко еще ни разу не была при власти в том понимании, которое вкладывается в такое понятие оппонентами. Она была дважды премьер-министром, но в обоих случаях первое лицо государства — президент — активно действовал против нее.
Причем, если в 2005 году вставлял палки в колеса Тимошенко, главным образом, только Ющенко (а затем и вовсе отправил ее в отставку), то во время второго премьерства против нее действовали совместно уже Ющенко с Януковичем и все олигархи вместе с ними.
Во-вторых, Тимошенко сумела много показать позитивного во время работы главой правительства в обоих случаях.
В Украине падает экспорт и стремительно растет дефицит платежного баланса — Нацбанк
Как сообщает сегодня Нацбанк на официальном сайте, это произошло на фоне ухудшения динамики экспорта и значительных плановых выплат по обслуживанию государственного долга.
В январе-сентябре дефицит текущего счета увеличился до $3,9 млрд по сравнению с $1,5 млрд за аналогичный период прошлого года.
Экспорт товаров в сентябре сократился на 3,6% до $3,3 млрд.
«Динамика экспорта ухудшилась по всем товарным группам, прежде всего через более низкий урожай ранних зерновых, меньшие переходные запасы отдельных технических культур урожая предыдущего года, ремонтные работы на металлургических заводах, сложности с транспортировкой и определенное ухудшение внешней ценовой конъюнктуры», — отмечает НБУ.
В целом за январь-сентябрь экспорт товаров вырос на 9,9% — до $31,5 млрд.