суббота, 29 декабря 2018 г.

Кабмін збільшив дефіцит Пенсійного фонду

Власні доходи Пенсійного фонду в 2018 році зменшилася на 6,54 млрд грн

Кабінет міністрів України вніс зміни до бюджету Пенсійного фонду на 2019 рік, зменшивши його власні доходи, проте збільшивши фінансування з держбюджету.

Про це повідомляє «Поштівка» посилаючись на постанову Кабміну, оприлюднену на урядовому порталі.

Згідно з документом, власні доходи Пенсійного фонду в 2018 році зменшилася на 6,54 млрд грн – до 206,92 млрд грн із 213,46 млрд грн через зменшення надходжень від єдиного соціального внеску (до 201,71 млрд грн із 208,26 млрд грн).

Водночас кошти з державного бюджету на фінансове забезпечення виплат пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, і дефіцит коштів Пенсійного фонду збільшено на 10,77 млрд грн – до 150,09 млрд грн.

Відповідно до постанови, загальні доходи Пенсійного фонду збільшено на 5,15 млрд грн – до 358,78 млрд грн.

Борг населення за “комуналку” за листопад збільшився на 7,5 млрд гривень

Ощадбанк відклав упровадження комісії за прийняття комунальних платежів Поштівка

У листопаді борг населення за спожиті житлово-комунальні послуги збільшився на 21%, або на 7 516,7 млн гривень до 43 375,5 млн гривень порівняно з жовтнем.

Про це повідомила Державна служба статистики, пише Поштівка.

Борг за квартирну плату станом на 1 грудня 2018 року зменшився на 26,4 млн гривень до 4 021,1 млн гривень.

Борг за опалення і гаряче водопостачання збільшився на 3 429,9 млн гривень до 13 600,9 млн гривень.

Борг за газопостачання збільшився на 4 121,3 млн гривень до 22 129,9 млн гривень.

У листопаді серед регіонів найбільша заборгованість за опалення і гаряче водопостачання зафіксована:

  • в Києві (3 057,663 млн гривень);
  • в Харківській (2 317,674 млн гривень);
  • в Дніпропетровській (1 918,012 млн гривень) областях.

За газопостачання:

  • в Харківській (2 503,104 млн гривень);
  • в Дніпропетровській (2 465,145 млн гривень);
  • в Одеській (2 092,471 млн гривень) областях.

Найбільша заборгованість з квартирної плати в листопаді зафіксована:

  • в Києві (795,340 млн гривень);
  • в Дніпропетровській (831,312 млн гривень);
  • в Донецькій (373,310 млн гривень) областях.

пятница, 28 декабря 2018 г.

Морпорти: випробування концесією

Передача в концесію порту не вирішує його головної проблеми — недосконалість зовнішньопортової логістики




Після того як з економічної карти України зникли великі судноплавні компанії, а потім і суднобудування, морські порти, по суті, залишилися єдиним економічним складником, що дозволяє країні залишатися в статусі морської держави.

І вони переважно зберегли своє значення, понад те, виявилися особливо затребуваними, коли після втрати більшої частини промислового потенціалу на гребінь економічного лідерства піднялася сировинна агроекономіка, що висуває мінімальні, але при цьому жорсткі вимоги: забезпечення стійкої і надійної логістики для експорту агросировини. Морпорти, на відміну від інших складників транспортної логістики (автодоріг, мостів, водних шляхів), виявилися краще готовими до рекордних показників експорту зерна, рослинних олій і в цих умовах наростили комерційну привабливість. Звідси особлива увага влади й бізнесу як до управління портовим комплексом, так і до розвитку його інфраструктури, яка несе "золоті яйця". Та оскільки солідні й дедалі більші вкладення коштів не дають належної віддачі, кінець нинішнього року ознаменований стартом пілотного проекту у двох морпортах — ДП "Стивідорська компанія "ОЛЬВІЯ" і ДП "Херсонський морський торговельний порт" (ХМТП). Портові комплекси готують до ще одного випробування — концесії.

Мнение: правительство полностью провалило программу по сельской медицине

На реализацию программы «Сельская медицина» из бюджета было выделено 5 млрд гривен, однако за последние 2 года в Украине было построено всего 3 амбулатории. Об этом заявил нардеп от «Батьківщини» Валерий Дубиль.

МНЕНИЕ. Нардеп отмечает, что на выделенные средства в Украине должны были построить 2528 новых амбулаторий, модернизировать 1864 существующие амбулатории, 13 тыс. 205 ФАПов и 476 пунктов первичной медико-санитарной помощи.
Дубиль отметил, что желая скрыть грандиозный провал заявленной госпрограммы, Порошенко под видом реализации проекта «Сельская медицина» открыл амбулаторию, построенную на благотворительные средства от Франции.

ПРОВАЛ. Нардеп отмечает, что Порошенко дал поручение в 2018 году построить и открыть порядка 500 амбулаторий. Для этого из бюджета выделили еще 3 млрд гривен. Однако к концу 2018 года по факту в Украине построено только 3 амбулатории.

ОТМЕТИМ, что в 2017 году госрасходы на медицину в нашей стране составили 3,4% ВВП, или 92 дол. на человека. Для сравнения, Молдова потратила на здоровье каждого гражданина по 110 дол., Беларусь – 235, а Россия – 330.

среда, 26 декабря 2018 г.

Голова правління Ощадбанку Андрій Пишний розповів журналістам чому Укрпошта не зможе бути банком

– Ви кажете про те, що до 2022 року у вас буде 2 тис. відділень. Чому ви тоді не підтримуєте бажання «Укрпошти» стати державним «нібито банком»? Можна ж пустити її працювати в ті населені пункти, де ви не представлені.


– Справа не в тому, щоб когось кудись пустити або не пустити. Адже не можна бути наполовину банком, або нібито банком, або банком тільки в окремих селах чи окремих районах. Банк – це дуже складний механізм, зі своїм регуляторним середовищем, нормативами, що вимагає колосальних інвестицій в ІТ, мережу, кібербезпеку, фінансовий моніторинг, персонал, АБС, в капітал, нарешті. У масштабах «Укрпошти» – це величезні мільярди і роки. Повірте, я знаю, про що кажу. Держава вже сьогодні є власником понад половини банківської системи. Зменшення, а не нарощування присутності держави у фінансовому секторі – ось що потрібно ринку. Якщо ж ми хочемо створити ще один державний «нібито банк», то давайте раз і назавжди закриємо дискусію про конкурентне середовище, і кожен побіжить до парламенту до знайомих депутатів зі своїм законопроектом.

Поправте, якщо помилюся, але проти цієї ініціативи виступили всі. По-моєму, єдиний, хто лобіює це рішення, – це сама «Укрпошта» і трохи Мінінфраструктури. ЕВА проти, НБУ проти, Мінфін проти, Кабмін проти. Міжнародні фінансові організації це рішення не підтримують і хочуть бачити послідовність заяв і рішень влади.

Протягом чотирьох років пропонував, пропоную і не втомлюся пропонувати «Укрпошті» програми з колаборації Ощадбанку і «Укрпошти». Але, на жаль, досі вони залишаються на папері. Ми досягли успіху в листуванні, але не просунулися в спільних рішеннях.

FinClub

вторник, 25 декабря 2018 г.

"ПриватБанк" уличил супермаркеты в мошенничестве с банковскими картами

Финансисты хотят защитить клиентов от неприятных сюрпризов.


"ПриватБанк" стал массово блокировать карточки клиентов.Причина - начисление в супермаркетах неожиданных комиссий за покупки.

Об этом журналистам рассказали в пресс-службе "ПриватБанка", сообщает "Вільні новини"

"Некоторые торговые точки при оплате за товар карточкой в ​​POS-терминале стали проводить эти операции, как переводы средств между картами физических лиц. К примеру, вы оплачиваете покупку в магазине картой через POS-терминал.

Нам магазин передает другую информацию, что вы только сделали денежный перевод (например, перечислили через Приват24 деньги кому-то на карточку). Так торговые точки снижают свои расходы. Это приводит к тому, что расходы для вас могут возрасти", - уточнили в ПриватБанке.

За операцию перевода средств между двумя банковскими картами одна из которых кредитная, банк получает доход в виде комиссии 4% от суммы. Финансисты объяснили, что таким образом хотят защитить клиентов от подобных неприятных сюрпризов. Решение блокировать данные операции было принято ПриватБанком после того, как в финансовое учреждение стали поступать жалобы от клиентов на некорректное списание процентов или комиссий за проведенные операции.

Такие ситуации случаются все чаще. Большинство операций были проведены в отделениях Новой почты. В банке заверили, что оплаты в счет собственных средств будут проходить без ограничений.

Трамп перешел запретную черту — политолог

ГЕОПОЛИТИЧЕСКИЕ СКАНДАЛЫ 2018 ГОДА — «БРЕКЗИТ» и «СИРИЯ»
 
 

Трамп совершил фундаментальный грех, который он даже не чувствует, ибо он не политик, а бизнесмен.


Такое мнение высказал сегодня в ФБ политолог Виктор Небоженко.

Он сильно ослабил в президентских механизмах принятия решения институциональный критерий и усилил политический волюнтаризм. Он явно завидует авторитаризму, вседозволенности и «вседержавию» президента России Путина и пытается ему подражать.

Это очень необычно для США. Но Америка — не Россия, а Трамп — не Путин.

В Америке так не принято. Поэтому генерал Мэттис в своем письме прямо указал на опасность волюнтаристского, единоличного метода принятия решений президентом Трампом на примере Сирии.

Важно то, что оценка угрозы волюнтаризма Трампа исходит не от его политических противников, или республиканских соратников , а от всесильных американских генералов.

Реально президент Трамп незаметно для себя перешел ту запретную черту, которую установили еще «отцы-основатели» Америки для политиков.

Интересно, как США будут выходить из этого микрокризиса, геополитического скандала, аналогичного геополитической британской ловушке с «Брекзитом» премьера–министра Великобритании Мэй.

«Брекзит» — отменить нельзя, но и воспользоваться его преимуществами тоже трудно.

Иначе говоря, две ведущие страны англосаксонского мира — США и Великобритания, противники России, в 2018 году «погорели» на неудачной геополитике и испытывают от этого острый внутриполитический кризис.

Источник: Вільні новини

понедельник, 24 декабря 2018 г.

Лукашенко відмовився називати РФ “братньою державою”: лише партнером

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що відтепер не називатиме Росію "братньою державою", а лише партнером, оскільки у РФ "це поняття більше неприйнятне".

Про це він заявив на нараді з актуальних питань співробітництва з Росією, передає прес-служба глави Білорусі.

"Я вже не кажу братньою державою, тому що, як мене інформують, в Росії це не сприймається. Нібито прийшли нові люди, яким це поняття неприйнятне. Що ж, будемо партнерами", — сказав Лукашенко.

Водночас, за його словами, Росія для Білорусі є ключовим зовнішнім партнером.

"Ми завжди підкреслювали значимість цієї взаємодії. Всебічний характер наших відносин має серйозне значення не тільки для Білорусі, але також і для Росії", — каже білоруський лідер.

Лукашенко висловив занепокоєння, що, у той час, коли з усіх питань співпраці з Росією на різних рівнях ухвалені низка рішень, вони не усі виконуються.

"І на Вищій державній раді, і на союзному Радміні, і в двосторонньому форматі підписані багат угод. На жаль, як я часто говорю, вони не всі виконуються", — наголосив Лукашенко.

Мільйон українських заробітчан може переїхати з Польщі до Німеччини

zarobitchany

Від 500 тисяч до 1 мільйону українців можуть залишити польський ринок праці та переїхати на заробітки в Німеччину внаслідок ухвалення там нового закону про імміграцію. Про це розповіли в польській Асоціації підприємців і працедавців, повідомляє Поштівка з посиланням на видання Die Welt.

"За нашим помірним сценарієм, який ми вважаємо реалістичним, 500 тисяч українців залишать польський ринок праці. За нашим негативним сценарієм, це число буде вдвічі більше", – розповів президент Асоціації Якуб Бінковський.

За його словами, Польща серйозно постраждає через відтік робочої сили, і Асоціація, яка представляє понад 50 тисяч підприємств, вкрай стурбована можливими наслідками від німецького закону про імміграцію.

Раніше повідомлялося, що Німеччина може відкрити свої кордони для українських трудових мігрантів уже наступного року. Таким чином Німеччина може стати новою країною, куди будуть масово їхати українці, зважаючи на більшу кількість вакансій та вищий рівень зарплат.

Біткоін може подорожчати у 10 разів – фінансист

кріптовалюта Bitcoin

Курс біткоїна в найближчі роки зупинить падіння і підскочить до рекордних позначок – 40-50 тис. доларів.

Такий прогноз озвучив фінансовий консультант Олексій Половинкін, коментуючи коливання на ринку криптовалют.

"Криптовалюта для більшості людей – це винятково спосіб заробити. Але я ставлю запитання – а чи потрібні вони? Наприклад, тема децентралізації потрібна однозначно в державних і приватних компаніях. Тема злодійства, тема "я не розумію, куди поділися гроші", турбує усіх. Тому тема децентралізації і блокчейна буде розвиватися стовідсотково", – запевнив фінансовий консультант.

За його словами, коливання курсу криптовалют вгору-вниз відбуваються із різних причин.

"На початку 2017 року – 1 тис. доларів вартість біткоїна, кінець року – 20 тис. доларів. Зростання у 20 разів, але до того, як була тисяча, курс теж падав, піднімався, і на тисячі багато хто мав скептицизм взагалі до криптовалют. Хтось розумів: якщо він сильно впав, то це час купувати, потерпіти до 20 тисяч. Багато купили квартири собі, які навіть не планували", – нагадав експерт.

Половинкін заявив, що зараз, коли курс біткоїна дуже сильно впав, є дві категорії – більшість йде, меншість закуповує.

"Моя особиста думка – наступна "стеля" це 40-50 тис. доларів за біткоїн. Коли це буде, через три, чотири роки – не можу сказати точно. Але що коливання буде – це однозначно", – підкреслив він.

Експерт зазначив, що з 2008 року криптовалюти пережили багато коливань і періодів песимізму.

"Ще в Уоррена Баффета є гарний вислів – коли кричать про інвестінструмент, треба з нього виходити. Так було за курсу 20 тисяч, а більшість заходила. Коли починають мовчати і говорити "це не дуже, це страшно" – треба заходити", – завершив фінансовий консультант.

Станом на 13:00 25 грудня 2018 року курс біткоіну дорівнював $4161.

У структурі генерації ЄС відновлювана енергетика сягнула 29%

Відновлювані джерела енергії займають 29% виробництва енергії в ЄС.

Про це повідомляється у дайджесті ДП "НЕК "Укренерго", передає "Поштівка".

"Відновлювані джерела енергії займають 29% виробництва енергії в ЄС. Вітрова, сонячна та гідроенергетика – основні гравці ринку відновлюваної енергії", – йдеться у повідомленні.

У цьому році частка біоенергетики становила 6% від загального виробництва енергії з відновлювальних джерел. Тому надалі біомаса відіграватиме все більшу роль як резервне джерело енергії, зазначено у дайджесті. До 2020 року частка біоенергетики сягне 20% у виробництві відновлюваної енергії в Європейському союзі.

Нагадаємо, нещодавно в Україні було прийнято закон, який спрощує бюрократію для інвесторів у вітряні електростанції.

Тим часом ЄБРР припинив фінансування проектів сонячної енергетики в Україні. Банк занепокоєний відсутністю значних кроків з боку парламенту щодо переходу від "зеленого" тарифу до інших, більш раціональних методів підтримки розвитку ВДЕ.

Золотовалютні резерви досягли показників часів Януковича

Путин готов платить за рост резервов стабильностью рубля - Bloomberg Поштівка

Нацбанк зробив прогноз в очікуванні ефекту від виданих Світовим банком гарантій.

Надходження першого траншу кредиту stand-by Міжнародного валютного фонду (МВФ) і пов'язаного з ним фінансування може збільшити міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) до рівня понад 20,4 млрд доларів.

Про це повідомив заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

"Наші резерви можуть вирости до рівня більше, ніж було на 31 січня 2013 року, і вони перевищуватимуть 20,4 млрд доларів", – сказав він Чурій.

Він уточнив, що цей прогноз зроблений з урахуванням очікуваного надходження близько 400 млн доларів зовнішнього фінансування, які уряд залучить під надані Світовим банком гарантії.

Заступник голови НБУ нагадав, що на цьому тижні Україна отримала 1,4 млрд доларів першого траншу stand-by від МВФ, а раніше в грудні-2018 – 500 млн євро першого траншу макрофінансової допомоги ЄС.

Після надходження першого траншу stand-by Нацбанк 21 грудня відзвітував про зростання резервів до 20,1 млрд доларів, що стало максимумом за п'ять років – востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року.

На Росії зафіксовано рекордний за 5 років відтік інвестицій

9 ознак того, що ви ніколи не розбагатієте Поштівка

В 2018 році міжнародні інвестори вивели з російських фондів рекордний об'єм коштів за останні 5 років. Сумарний відтік перевищує 1 млрд доларів США, що є найгіршим показником серед фондів країн, що розвиваються, – повідомляє Поштівка з посиланням на «Комерсант».

Згідно з оцінкою видання, що базується на даних Bank of America Merrill Lynch, відтік інвестицій з фондів, орієнтованих на російський ринок, лише за останні три тижні склав 330 млн доларів США.

Більше ніж у цьому році російські фонди загубили лише у 2013 – сумарний відтік інвестицій склав 3,1 млрд доларів США.

Аномальну поведінку інвесторів на російському ринку пов'язують з геополітичним фоном довкола країни та санкціями, які лякають вкладників.

Раніше повідомлялося, що Басманний суд Москви в черговий раз продовжив арешт нерухомого майна і земельних ділянок Липецької фабрики "Рошен".

Юлію Тимошенко підтримує 27 відсотків виборців - опитування «Рейтингу»


Юлія Тимошенко залишається беззаперечним лідером президентських перегонів.

Вона впевнено перемагає майже в усіх регіонах, в низці областей її підтримують понад чверть виборців, - інформує from-ua.com.

Так, наприклад, на Чернігівщині віддати свій голос за лідера «Батьківщини» готові 26,8% громадян, які вже визначилися і прийдуть на дільниці. У Київській області - 26,4%, у Полтавській – 25,3%, у Кіровоградській – 24,1%, у Вінницькій - 23,8%.

В окремих регіонах Юлія Тимошенко випереджає нинішнього президента втричі (Чернігівська область). Петро Порошенко, своєю чергою, у більшості областей вже поступається другим місцем іншим кандидатам. Наприклад, на Луганщині він шостий - (6,1%), на Миколаївщині та Харківщині п’ятий - (6,4%) та (9%), у Запорізькій області четвертий - (8,4%).

Водночас нинішній президент залишається лідером антирейтингу по всій країні. Так, на Одещині за чинного главу держави за жодних умов не проголосує 75%, на Чернігівщині – 66%.

За останній рік суттєво – у деяких областях втричі – зменшилося число переконаних у перемозі Петра Порошенка. У ті ж таки три рази зросла кількість виборців, які вважають, що наступним президентом стане Юлія Тимошенко.

Опитування проводилось з 16 листопада по 9 грудня 2018 року. У дослідженні, здійсненого за методом особистого інтерв’ю, взяли участь по 1600 респондентів у кожній області України. Вибірка сформована з урахуванням вікової й гендерної структури області з урахуванням типу поселення. Похибка становить не більше 2,4%.

суббота, 22 декабря 2018 г.

В победу Тимошенко верят жители практически всех областей Украины, — соцопрос


В победу Юлии Тимошенко на президентских выборах верят жители 23 из 24 украинских областей, в целом по стране это 21% избирателей.

Об этом сообщается в результатах исследования Социологической группы «Рейтинг», пишет Обозреватель.

Больше всего уверенных в том, что следующим главой государства станет именно лидер «Батьківщини», живет в Полтавской области — 29%. В Ривненской, Кировоградской, Волынской и Киевской областях таких четверть.

В целом за последний год количество убежденных в победе Тимошенко выросло в среднем втрое во всех регионах Украины. В некоторых областях количество избирателей, которые видят президентом именно ее, увеличилось в пять раз (Луганская и Харьковская области).

суббота, 15 декабря 2018 г.

Обсяг світового боргу досяг рекордного показника – МВФ

Обсяг державного та приватного боргу в світі досяг рекордних 184 трлн доларів в 2017 році.

Про це повідомляється в огляді Міжнародного валютного фонду, передає "Поштівка".

Це еквівалентно 225% глобального ВВП. В середньому світовий борг в даний час перевищує 86 тисяч доларів в розрахунку на особу, що більш ніж в 2,5 рази перевищує середній дохід у розрахунку на душу населення.

У трійку найбільших світових позичальників входять США, Китай і Японія. На ці країни припадає більше половини обсягу глобальних боргів, що перевищує їх частку в загальносвітовому виробництві, відзначається в повідомленні фонду.

МВФ враховує в своїх розрахунках дані зі 190 держав.

В Україні на 10 працюючих припадає 11 пенсіонерів

З окупованих територій виїхали близько 1 млн пенсіонерів Поштівка

В Україні не зможуть виконати обіцянки щодо щорічної індексації пенсій без розмежування податків і внесків на соціальне страхування.

Про це журналістам повідомив голова Пенсійного фонду України Євген Капінус, передає "Дзеркало тижня".

За його словами, сьогодні в Україні на 10 працюючих припадає 11 пенсіонерів.

На початку березня 2018 року Міністерство соціальної політики в рамках пенсійної реформи заявило про наміри ввести законодавчі зміни для того, щоб під час нарахування пенсії роль стажу була більш вагомою, ніж роль заробітної плати, тим самим підвищивши суму пенсійних виплат для людей з великим трудовим стажем і невеликою зарплатою.

У Світовому банку вважають, що Україні необхідно продовжувати підвищувати пенсійний вік.

пятница, 14 декабря 2018 г.

В президентском рейтинге лидирует Тимошенко, за ней с большим отставанием идут Зеленский, Гриценко, Бойко, Порошенко


Лидер партии "ВО "Батькивщина" Юлия Тимошенко имеет наибольшую поддержку избирателей. За ней следуют актер Владимир Зеленский, лидер партии "Гражданская позиция" Анатолий Гриценко, лидер "Оппозиционной платформы - За життя" Юрий Бойко. Действующий президент Петр Порошенко только на пятом месте.


Об этом свидетельствуют результаты всеукраинского опроса, который провели Украинский институт социальных исследований им. А.Яременко и Центр "Социальный мониторинг" с 1 по 10 декабря 2018 года, сообщает "Интерфакс".

Среди всех респондентов 14,8% проголосовали бы за Ю.Тимошенко.

За ней с большим отставанием  идут:

среда, 12 декабря 2018 г.

Экс-посол США Хербст назвал Тимошенко "настоящим патриотом Украины"

Юлия Тимошенко - это настоящий патриот Украины и назвать ее "другом Кремля" никак нельзя. Об этом экс-посол США в Украине Джон Хербст сказал в интервью RTVI.


По словам дипломата, лидер "Батькивщины" "способный и энергичный политик". Она понимает, что Кремль ведет войну против Украины и что надо прекратить эту агрессию, добавил он.

Экс-посол также напомнил, что недавно Юлия Тимошенко посетила с рабочим визитом Вашингтон. Самый рейтинговый кандидат в Президенты Украины провела встречи с сенаторами и чиновниками высшего уровне из Госдепа.

По мнению Джона Хербста, Юлия Тимошенко имеет хорошую предвыборную программу, а это значит, что она - "настоящий кандидат".

К тому же, отметил экс-посол, Вашингтон готов работать с лидером "Батькивщины", если она победит на президентских выборах в следующем году.

пятница, 7 декабря 2018 г.

МЗС Литви ініціює санкції проти Росії через морську агресію

ЄС узгодив продовження санкцій проти Росії Поштівка

Міністерство закордонних справ Литви пропонує ввести індивідуальні санкції проти росіян, причетних до збройного захоплення українських кораблів і військових моряків в нейтральних водах Чорного моря.

Про це в четвер, 6 грудня, повідомила прес-служба відомства, пише Поштівка.

"6 грудня Міністерство закордонних справ Литовської Республіки звернулося до Департаменту міграції при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки з пропозицією включити в національний список небажаних осіб, які брали безпосередню участь у акті агресії проти українських військових кораблів і їх екіпажів в Керченській протоці і Чорному морі 25 листопада, а також представників військового керівництва Російської Федерації, відповідальних за цей акт", – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що МЗС Литви активно проводить консультації з іншими членами міжнародного співтовариства щодо необхідних контрзаходів стосовно Росії.

Раніше повідомлялося, що ЄС розглядає введення санкцій проти Росії за атаку в Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецназівці атакували і з застосуванням бойової зброї захопили два катери і рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали декілька моряків, РФ незаконно утримує 24 українця.

Раніше повідомлялося, що ЄС розглядає введення санкцій проти Росії за атаку в Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецназівці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, РФ незаконно захопила 24 українця.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєного стану набув чинності 28 листопада.

четверг, 6 декабря 2018 г.

Листоноші Почаївського відділення “Укрпошти” написали заяви на звільнення

На цей крок їх підштовхнули нововведені зміни в їх графік роботи та скорочення робочих днів, незважаючи на обіцянки чиновників проводити оптимізацію підприємства не за кошт зменшення заробітної плати листонош. 
Та ніхто при цьому не враховує, що фактичні обсяги роботи залишаться незмінними: не зменшиться кількість періодичних видань, що доставляються, заказної кореспонденції, пенсій та інших виплат, (а в навантаження до пенсій дороговартісний, нікому не потрібний товар, який листоноші повинні “впарювати” пенсіонерам), рахунки за телефон та комунальні послуги. 
Чому ж тоді уся ця робота повинна залишатися недооціненою? Листонош поставили перед фактом, що тепер у них з'явився ще один вихідний, а саме у четвер, у день, на який припадає найбільший обсяг доставки на дільницях: замість чотирьохразової доставки, преса та виплати надходитимуть до людей усього тричі на тиждень. Логічно припустити, що за таких умов листоноша не впорається з усім обсягом роботи, враховуючи, що працює у другій половині дня, а зимовий день короткий, і їй доведеться виходити на дільницю наступного дня, у свій вихідний, безоплатно, на радість керівників “Укрпошти”, які отримують далеко не дві тисячі гривень зарплати на місяць, як звичайна листоноша м.Почаєва.

В особняке митрополита Киево-Печерской Лавры нашли интимные игрушки и женскую одежду

Наместник Киево-Печерской Лавры Павел продает свой особняк за 34 миллиона гривен. В доме провели обыск, в ходе которого нашли очень странные для священника предметы.

 
Шикарный особняк митрополита Павла, известного для украинцев, как «Паша-Мерседес» (за любовь к дорогим автомобилям и роскоши), в селе Вороньки под Киевом, обыскали представители СБУ.

Особняк был выставлен на продажу за 34 миллиона гривен. Риелтор, который выставил объявление дома, сообщил, что площадь трехэтажного дома — 580 квадратных метров, а размер участка — 40 соток. Помимо особняка, на территории есть дом для охраны и гостевой дом.

Источник из СБУ, который проводил обыск, сообщил, что в стены некоторых комнат вмонтированы золотые пластины. Также была обнаружена коллекция дорогих часов, инкрустированных драгоценными камнями.

Но это не все находки правоохранительных органов. Также в спальне скандального наместника Киево-Печерской Лавры обнаружили женскую одежду разных размеров, мужской мастурбатор и два фаллоимитатора.

воскресенье, 2 декабря 2018 г.

На польську економіку працюють два мільйони українців

zarobitchany

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович повідомив про те, що на польську економіку працюють два мільйона українців, ще 40 тисяч студентів з України навчаються у польських навчальних закладах.

Про це він повідомив на засіданні українсько-польського форуму партнерства в Києві в суботу, 1 грудня, передає "Поштівка".

"За різними оцінками, в Польщі знаходяться вже майже 2 млн українців, які працюють у нас в ключових сферах економіки: будівництві, сільському господарстві, послугах. Ми цінуємо їх зусилля і внесок в розвиток нашої держави", – сказав Чапутович.

Польський міністр додав, що в 2017 році польські консули видали українським громадянам 1,2 млн віз.

Нагадаємо, в Національному банку України очікують, що у 2019 році значно знизиться  інтенсивність трудової міграції з України до Польщі.

Раніше повідомлялося, що переважна більшість українських трудових мігрантів (73%) не мають наміру залишатися жити в Польщі.

Продати Приватбанк одному інвестору буде дуже важко – голова Наглядової ради


Продати Приватбанк повністю приватному інвестору буде дуже важко.

Про це в інтерв'ю для DT.UA заявив Енгін Акчакоча, голова Наглядової ради Приватбанку.

"Він повинен бути відкритий для різних форм і методів приватизації. Вони можуть включати в себе частковий продаж банку, виведення банку на IPO або поділ його на кілька частин", — каже Акчакоча.

"Судові справи — це тривалі й складні процеси, але на плани держави щодо виходу з капіталу банку вони впливати не повинні", — вважає він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 18 грудня 2016 року прийняв рішення про націоналізацію Приватбанку і купівлю Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 грн.

Приватбанк в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або знаходяться під їх контролем.

В Украине обновили инструкцию согласования въезда иностранных журналистов в Крым


На период военного положения обновлена инструкция согласования въезда иностранных журналистов в оккупированный Крым

В Украине на период военного положения обновлена инструкция согласования въезда иностранных журналистов в оккупированный Крым. Об этом сообщает пресс-служба Министерства информационной политики.

Мининформполитики  совместно с Государственной миграционной службой и Государственной пограничной службой приняли решение на период действия правового режима военного положения оставить в силе механизм доступа иностранных журналистов во временно оккупированный Крым с несколько обновленной инструкцией.

Как сообщает в воскресенье пресс-служба ведомства, окончательное решение о пропуске иностранных журналистов на территорию временно оккупированного Крыма будет приниматься ГПСУ в рамках возложенных на нее полномочий по внедрению правового режима военного положения.

Напомним, ранее Украина закрыла въезд для мужчин из России в возрасте 16-60 лет. В связи с военным положением мужчин с российским гражданством будут пускать в Украину только по гуманитарным причинам.

Также Украина запретила въезд в Крым для иностранцев. С четверга, 29 ноября, административную границу с оккупированным полуостровом могут пересекать исключительно граждане Украины. Ограничения будут действовать в течение действия военного положения.

Отметим, ранее сообщалось, что на границе в отношении россиян действуют усиленные меры контроля.

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу зростає щомісяця

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в жовтні, за попередніми даними Національного банку, становив 863 млн доларів (0,9 млрд доларів). Про це йдеться на сайті НБУ.

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в жовтні звузився у порівнянні з вереснем до 863 млн доларів завдяки відсутності значних виплат за державним боргом, хоча при значному дефіциті торгівлі товарами він перевищував минулорічні показники.

У цілому за 10 місяців дефіцит поточного рахунку зріс до 4,6 млрд доларів у порівнянні з 1,7 млрд доларів у відповідному періоді минулого року.

Як повідомлялося раніше, платіжний баланс України в липні було зведено з дефіцитом 170 млн дол.

воскресенье, 25 ноября 2018 г.

Что хуже, аморальность Трампа или тот факт, что американский президент — болван? — The New York Times

Часто задаюсь вопросом: что хуже всего в подходе Дональда Трампа к внешней политике? Его аморальность или тот факт, что американский президент — болван?

Сама комбинация ужасна: аморальный президент-болван. Он продает наши ценности (что уже плохо) и при этом ничего не просит взамен.

Трамп показал себя жестким, опытным дельцом, быстро выставившим всех лидеров дураками. Мир выходит на улицы: "Эй, ребята, выстраивайтесь в ряд! Подарки от Трампа! Просто скажите ему, что вы будете воевать с Ираном или "братьями-мусульманами" либо что вы дружите с американским бизнесменом Шелдоном Адельсоном, и вы получите подарки!"

В прошлом мае Израиль заранее праздновал Хануку, так как Трамп перенес американское посольство из Тель-Авива в Иерусалим — мечта каждого израильского премьера,— причем безвозмездно! Трамп мог бы прийти в гости к Биньямину Нетаньяху и сказать: "Биби, у меня к тебе дело. Я собираюсь воплотить твою мечту и перенести посольство. А взамен ты блокируешь все поселения на западном берегу реки Иордан". Затем Трамп мог бы обратиться к палестинцам: "Вам это не понравится. Я переношу американское посольство в Иерусалим. Но я вам дам то, что не предлагал ни один президент Америки,— заморозку израильских поселений за пределами их территории".

Вместо этого Трамп перенес посольство просто так. Хорошо, я не должен так говорить. Он получил миллионы долларов дотаций для Республиканской партии от Шелдона Адельсона, который лоббировал этот ход, а также бурные аплодисменты от евангелистов. Это Трамп получил что‑то взамен, тогда как США — ничего.

Сейчас же Рождество наступит раньше для кронпринца Саудовской Аравии Мухаммеда ибн Салмана, получившего в подарок возможность избежать тюрьмы. Речь идет об убийстве саудовского журналиста Джамаля Хашукджи на территории консульства Саудовской Аравии в Стамбуле.

Саудиты утверждают, что это была неконтролируемая операция. Внимание: в истории Саудовской Аравии никогда не было неконтролируемых операций с участием ближнего круга лидера. Это невозможно. Там абсолютная монархия. Это был указ сверху.

Но так как никто не может доказать, что Мухаммед ибн Салман заказал убийство, Трамп решил спасовать кронпринцу, как раньше уже пасовал президенту РФ Владимиру Путину — еще одному адресату подарков. Когда разведка США заявила, что Путин вмешивался в американские выборы 2016 года, Трамп сказал, будто Путин заверил его, что ничего такого не делал. Путинский режим отделался легким испугом — парой санкций.

Что же получили американцы и остальной мир? Ничего, кроме лекции Трампа о том, почему нужно поддерживать связь с РФ (фашистское государство, признанное Законом Украины от 20.02.18 страной-агрессором). Хотя, опять же, лично Трамп мог и получить что‑то. Возможно, молчание Кремля о доходах Трампа или других его авантюрах?

Трамп мог бы сказать Мухаммеду ибн Салману: "Я знаю, что это из‑за тебя. Так что ты не получишь никаких поблажек. И вот что ты сделаешь…" Но нет. Трамп дал возможность МБС увильнуть от причастности к убийству Хашукджи в счет обещания будущих оружейных закупок: "Королевство согласилось выделить $ 450 млрд на США",— сказал Трамп.

Это, вероятно, самое грубое отступление от американских принципов в истории всех президентов США, особенно если вы понимаете, что саудовцы вряд ли потратят даже малую часть этих денег, и это не выгодно ни для кого.

Повторю слова Карима Саджадпура, эксперта по Ближнему Востоку в Фонде Карнеги: "Говорят, что Ближний Восток — это выбор для США между хорошими союзниками вроде Саудовской Аравии и плохими противниками вроде Ирана. Но на самом деле мы выбираем между плохими союзниками и плохими противниками".

И Иран, и Саудовская Аравия поступают ужасно — просто разными способами и в разных местах. Хотя многие и дают Ирану поблажку в последние месяцы, так как он против Трампа и против Израиля, тогда как Саудовская Аравия за Трампа и молча соглашается с Израилем.

Знали ли вы, что 2 октября, в день убийства Хашукджи, BBC сообщило: "Власти Франции говорят, что Министерство разведки Ирана планировало бомбежку митинга иранских оппозиционных групп в Париже в июне. В ответ французское правительство заявило, что замораживает активы двух высокопоставленных представителей Ирана"?

Вместо того чтобы выбирать между плохими союзниками и плохими врагами, пора работать над интересами безопасности страны, финансовыми интересами и моральными интересами — запустить Манхэттенский проект, например, чтобы США отказались от нефти до 2025 года.

Именно американская зависимость от нефти способствует таким ужасным действиям на Ближнем Востоке и заставляет искать другие стороны подлого убийства. И именно из‑за нефти мы приходим к мысли, что это нормально — призывать к справедливости с целью продать оружие.

Томас Фридман — американский журналист, трёхкратный лауреат Пулитцеровской премии

The New York Times (США)



вторник, 20 ноября 2018 г.

ЄБРР більше не фінансуватиме будівництво сонячних електростанцій в Україні

сонячна електростанція

У ЄБРР очікують, що інші міжнародні фінансові організації також можуть невдовзі відмовитися від надання підтримки проектам альтернативної енергетики в Україні

Європейський банк реконструкції та розвитку припиняє програми підтримки та фінансування проектів з виробництво сонячної енергії через відсутність кроків української влади із заміни так званого "зеленого тарифу" на інші методи підтримки галузі.

"Зараз рахунок пішов на дні, коли банк може вирішити, що в подальшому у відновлювальній енергетиці нових проектів більше фінансуватися не буде. Щодо сонячної енергетики, ми вже вирішили, що нових проектів не беремо, щодо вітрової поки рішення не ухвалили",
— повідомила представниця департаменту електроенергії ЄБРР Ольга Єреміна.

Cьогодні в Україні діє модель стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел, відповідно до якої держава купує таку енергію за підвищеним тарифом, інформує Поштівка.

Додамо, протягом останніх трьох років в українську альтернативну енергетику інвестувано понад 1,1 мільярда євро.

Перспективними напрямками інвестицій є заводи з виробництва сонячних панелей та встановлення біогазових установок.

воскресенье, 18 ноября 2018 г.

Американський сенатор: ми зможемо витиснути Росію з України

Російську Федерацію можна витіснити з українських земель, але для цього
потрібні концентрація та підтримка із боку союзників.


Про це сказав сенатор США Кріс Кунс, виступаючи на конференції Halifax
International Security Forum (Галіфакський міжнародний безпековий форум) у
Канаді.


«Я думаю, ми зможемо витиснути Росію з України, але це потребує
концентрації, рішучості, взаємодії із нашими союзниками. Нам необхідно
зробити це стійким пріоритетом», - сказав американський політик.


Він згадав окупацію СРСР балтійських країн, яку не визнавали США, а також
те, що набуття незалежності для країн Балтії зайняло «десятки років».


«Це (ситуація в Україні - ред) - заморожений конфлікт, і я підтримую
рішення нашого президента про інвестиції у надання більшої кількості
летальної зброї, більше підтримки, більше тренувань. Змінюватись має також
і Україна, але я думаю, у партнерстві, з нашими вірними партнерами, це
повністю можливо», - наголосив сенатор.


Раніше повідомлялося, що у Галіфакському міжнародному безпековому форумі
бере участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін.


Він, зокрема, заявив, що Росія проектує на зовнішню політику ментальність КДБ.


До слова, Парламентська асамблея НАТО також триває цього тижня у
канадському Галіфаксі. Голосування за остаточний варіант резолюції
відбудеться у понеділок.


Парламентська асамблея НАТО у суботу вимагала від РФ визнати
відповідальність за збитий МН17.

суббота, 17 ноября 2018 г.

Мінкульт просить забрати майно Почаївської лаври з рук УПЦ МП

Прокуратура Тернопільської області контролює хід розслідування щодо майна Почаївської лаври Українською Православною Церквою Московського Патріархату. 

Про це повідомляє 16 листопада прес-служба відомства. Там підтверджують, що слідче управління Національної поліції Тернопільщини проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірних дій державного реєстратора, який закріпив право користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври за УПЦ Московського Патріархату 

Водночас, у прокуратурі зазначають: представник Міністерства культури, права та інтереси якого порушено, оскаржив до Міністерства юстиції зазначені дії державного реєстратора. Мінкульт вимагає скасувати рішення про державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври та притягнути реєстратора до відповідальності. 

"Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснюється прокуратурою області, яка контролює хід розслідування у цьому кримінальному провадженні", – йдеться в повідомленні. Нагадаємо, Мінкульт оскаржив передачу Почаївської лаври УПЦ МП.

суббота, 10 ноября 2018 г.

Саудівська Аравія готується до розпаду ОПЕК і занепаду нафтової ери

Саудівська Аравія вивчає наслідки розпаду ОПЕК – нафтового картелю, який контролює третину світового видобутку і майже половину глобального нафтового експорту.

Аналітичний центр досліджень нафти KAPSaRC (King Abdullah Petroleum Studies and Research Center), який фінансується владою королівства, готує доповідь про наслідки розвалу організації, в якій Ер-Ріяд грає ключову роль, забезпечуючи третину сумарного виробництва нафти. Про це повідомили The Wall Street Journal обізнані джерела, передає Поштівка.

Саудівська Аравія побоюється заходу нафтової ери і падіння глобального попиту на "чорне золото".

"У королівстві знають, що попит на нафту не буде вічним, тому потрібно думати про майбутнє після ОПЕК", – пояснило джерело WSJ.

Він додав також, що до дослідження владу підштовхнуло рішення США знову дати хід законопроекту про визнання ОПЕК поза законом. Акт про заборону картелів на нафтовому ринку, який вперше був запропонований на початку 2000-х, пропонує поширити на ОПЕК дію антимонопольного Акту Шермана, який понад століття тому використовувався, щоб роздрібнити нафтову імперію Джона Рокфеллера.

Глава Центру вивчення і досліджень нафти імені короля Абдалли в Ер-Ріяді Адам Семінський підтвердив Bloomberg підготовку доповіді.

"Ми вивчаємо це, оскільки вважаємо це важливим. Я б дуже здивувався, якби ще 10 інших аналітиків або інститут не намагалися розібратися з тим же самим питанням", – сказав він.

среда, 7 ноября 2018 г.

Глава набсовета УЗ возглавил набсовет «Укрэнерго»

Экс-глава представительства Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) в Украине Шевки Аджунер возглавил наблюдательный совет НЭК «Укрэнерго». Об этом сообщает «Интерфакс-Украина».

Согласно сообщению «Укрэнерго», заместителем главы набсовета избран заместитель госсекретаря Кабинета министров Сергей Кушнир. Соответствующее решение принято на первом заседании набсовета 2-3 ноября. Перед заседанием все отобранные по результатам утвержденного Кабинетом министров конкурсного отбора члены совета подписали соответствующие контракты с компанией.

Набсовет создал комитеты по аудиту, по назначениям и определению вознаграждения должностным лицам, по инвестициям и стратегии, регуляторный комитет и назначил их руководителей.

Кроме того, набсовет подтвердил полномочия Всеволода Ковальчука как временно исполняющего обязанности директора «Укрэнерго» и определил график своих заседаний на этот и следующий год.

вторник, 6 ноября 2018 г.

Київ потрапив до десятки найбільш забруднених міст Європи


Київ посів десяту позицію у переліку найбільш забруднених міст Європи Pollution Index 2018 Mid-Year.


На першому місці опинилося місто Тетово (Македонія), на другому – Неаполь (Італія). Замикає першу трійку столиця Македонії Скоп'є, передає Радіо Свобода.

У першу десятку також увійшли: Тирана (столиця Албанії), Турин (Італія), Бухарест (столиця Румунії), Сараєво (столиця Боснії і Герцеговини), Краків (Польща) і Пловдив (Болгарія).

До списку з 76 пунктів потрапили ще два українських міста: Львів (30-е місце) і Харків (31-е).

При складанні рейтингу враховуються наступні показники: якість повітря і питної води, загальне забруднення води, стан з вивозом сміття, суб'єктивне сприйняття екологічної ситуації в місті місцевими жителями, рівень шуму, наявність парків і зелених зон.

На Херсонщині зібрано понад 170 тонн батату

Господарство «Дніпровська перлина» (Херсонська область), яке входить в структуру компанії «Грін Тім», отримало врожай батату в розмірі 172 тонн з 8,5 га, пишeуть «Вільні новини».


«Урожайність склала близько 20 тонн/га, – розповів директор сільгосппідприємства Віталій Полотнянко. – Це непогано, але нам є до чого прагнути: в країнах на півдні Європи, наприклад Іспанії, отримують і по 40 тонн/га. Але ми ще тільки відпрацьовуємо агротехнологію, яка має свої особливості».

Так, бульби батату треба пророщувати не в полі, а в теплиці, починаючи з березня. Однак у нього є й свої переваги: колорадський жук, який знищує картоплю, батат не чіпає. Також він не потребує оброблення дорогими інсектицидами, зауважив Віталій Полотнянко.

воскресенье, 4 ноября 2018 г.

Нафтогаз перед ліквідацією вирішив взяти в борг $1 млрд

Нафтогаз

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України з 5 листопада проведе серію зустрічей з інвесторами в США і Лондоні, за підсумками яких планує розмістити випуск 5-річних доларових євробондів.

Про це повідомило джерело в банківських колах.

Організаторами угоди призначені Citi і Deutsche Bank, повідомляє Поштівка.

Відзначається, що 22 жовтня Кабмін схвалив випуск Нафтогазом 5-річних єврооблігацій на суму до $1 млрд. Нафтогаз планує спрямувати кошти, зокрема, на погашення існуючої фінансової заборгованості, закупівлю газу для проходження опалювального сезону та фінансування заходів для збільшення внутрішнього видобутку.

Довідка

НАК Нафтогаз України на 100% належить державі. У нього входять оператор української ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ) компанія Укртрансгаз, найбільша газовидобувна компанія Укргазвидобування. НАК є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

За підсумками 2017 року Нафтогаз отримав чистий консолідований прибуток 39,5 млрд грн, що в 2,2 рази більше, ніж за 2016 рік. Згідно з аудійованим Deloitte звітом, дохід від реалізації в 2017 році зріс на 18% – до 227,5 млрд грн.

пятница, 2 ноября 2018 г.

"Сподіваємося, Москва прийде до розуму". Константинопольський єпископ про українську автокефалію

Один з провідних фахівців Вселенського патріархату з українського питання архієпископ Тельміський Іов (Геча) спостерігає за процесом народження "українського томоса" вже понад десять років. Сам українець за походженням, хоч і народжений в Канаді, він не раз бував в Україні та від імені Константинополя вів переговори з церковної проблематики як з представниками світської влади, так і церковними діячами Києва.


У інтерв'ю ВВС, даному у Православному центрі Вселенського патріархату у Шамбезі, що під Женевою, він згадує, як починався процес надання українській церкві автокефалії, оцінює російську реакцію на цей процес та розмірковує про майбутнє світового православ'я у світлі скорої появи на релігійній карті світу нової помісної церкви - Православної церкви в Україні.

Нижче ми наводимо детальний виклад бесіди архієпископа з кореспондентом ВВС Святославом Хоменком.
 

"Я вважаю РПЦ своїми братами"

ВВС: Чи з'явиться в Україні автокефальна, незалежна православна церква?
Архієпископ Іов: Безумовно, вона з'явиться, оскільки такою є постанова Вселенського патріархату.

четверг, 1 ноября 2018 г.

Тимошенко предстоит очень тяжелое президентство


Юлия Тимошенко, скорее всего, станет следующим президентом по итогом выборов весной 2019 года.


При этом ей достанется в наследство почти убитая клептократическим режимом Порошенко экономика, и, кроме того, наверняка уже в самое ближайшее время грянет очередной глобальный кризис, который, вне всякого сомнения, очень больно ударит по Украине.

Часто можно услышать от недругов Тимошенко, что она, мол, уже была при власти и ничего хорошего не добилась в те периоды. Это — двойная неправда.

Во-первых, Тимошенко еще ни разу не была при власти в том понимании, которое вкладывается в такое понятие оппонентами. Она была дважды премьер-министром, но в обоих случаях первое лицо государства — президент — активно действовал против нее.

Причем, если в 2005 году вставлял палки в колеса Тимошенко, главным образом, только Ющенко (а затем и вовсе отправил ее в отставку), то во время второго премьерства против нее действовали совместно уже Ющенко с Януковичем и все олигархи вместе с ними.

Во-вторых, Тимошенко сумела много показать позитивного во время работы главой правительства в обоих случаях.

В Украине падает экспорт и стремительно растет дефицит платежного баланса — Нацбанк

Плохие новости от НБУ. Дефицит текущего счета платежного баланса в сентябре вырос до $1,7 млрд.

Как сообщает сегодня Нацбанк на официальном сайте, это произошло на фоне ухудшения динамики экспорта и значительных плановых выплат по обслуживанию государственного долга.

В январе-сентябре дефицит текущего счета увеличился до $3,9 млрд по сравнению с $1,5 млрд за аналогичный период прошлого года.

Экспорт товаров в сентябре сократился на 3,6% до $3,3 млрд.

«Динамика экспорта ухудшилась по всем товарным группам, прежде всего через более низкий урожай ранних зерновых, меньшие переходные запасы отдельных технических культур урожая предыдущего года, ремонтные работы на металлургических заводах, сложности с транспортировкой и определенное ухудшение внешней ценовой конъюнктуры», — отмечает НБУ.

В целом за январь-сентябрь экспорт товаров вырос на 9,9% — до $31,5 млрд.

понедельник, 22 октября 2018 г.

Морпорти України в 5 разів скоротили відвантаження зернових

Згідно з оперативними даними щотижневого моніторингу, проведеного ІА «АПК-Інформ», на минулому тижні, в період з 6 по 12 жовтня поточного року, морські порти України відвантажили на експорт 205 тис. тонн основних зернових, що на 80% поступається показнику попереднього аналогічного періоду (1032 тис. тонн з урахуванням актуалізації даних), пише Поштівка.

Максимальне зниження в процентному вираженні спостерігалося по ячменю – до 3 тис. тонн проти 96 тис. тонн тижнем раніше. Відвантаження пшениці знизилися на 89% – до 82 тис. тонн. Кукурудза була експортована в обсязі 119 тис. тонн, що на 34% менше обсягу, відвантаженого тижнем раніше.

Найбільший обсяг основних зернових за звітний період було відвантажено портом Миколаєва (95 тис. тонн). На другому місці порт Очакова, що відвантажив 52 тис. тонн. Третє місце зайняв порт Чорноморська, переваливши на експорт 36 тис. тонн.

Лідируючими імпортерами на звітному тижні стали Німеччина – 53 тис. тонн, Єгипет – 45 тис. тонн, Іспанія – 36 тис. тонн.

Чехія збирається працевлаштувати вдвічі більше українців

Починаючи з січня нового 2019 року Чехія збирається в 2 рази збільшити квоти на працевлаштування українців. За попередніми підрахунками роботу в цій країні щороку зможуть знайти до 40 тис. українців, повідомляє Поштівка.

В Економічній палаті Чехії збільшення квот вважають справою вирішеною. За це давно виступає більшість чеських фірм і компаній. Тепер вони, нарешті, отримали підтримку з боку держави.

«Прем'єр-міністр Андрій Бабиш позитивно сприймає цю ідею і зацікавлений у тому, щоб її реалізувати», — сказав голова Економічної палати Володимир Длоугій.

Водночас сайт Denik.cz повідомляє, що нестача робочої сили щорічно завдає чеському бізнесу збитки в розмірі 110 млрд крон.

Кожен українець, який працює в Чехії за програмою «Режим Україна» (Režim Ukrajina), відраховує одному чеському пенсіонеру 440 крон на рік.

Якщо Чехія збільшить квоти на українців до 40 тис., то загальний дохід державного бюджету від їх працевлаштування може досягти 10 млрд крон на рік, йдеться у повідомленні.

воскресенье, 14 октября 2018 г.

В Україні – найвища у Європі ставка ПДВ на харчі

Також 20% є в Латвії і Литві. Серед країн ЄС це держави з найнижчим рівнем життя. А нам потрібно рівнятися на Францію, де ПДВ на харчі становить 7%.

Про це заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише Поштівка.

Експерт, коментуючи зростання в Україні цін на харчі, зазначив, що деякі продукти харчування в Україні коштують дорожче, аніж у сусідній Польщі.

«У нас відбулося дуже серйозне зростання цін. Це завжди відтягували. А якщо до кінця року в нас буде інфляція 12%, то щомісяця зростатимуть ціни на все. Лідерами тут є овочі. Зростатиме у ціні також хліб. Але загалом зростання цін на продукти буде дуже серйозне. Хоча вже зараз у нас деякі продукти на 20% дорожчі, аніж у Польщі», – зазначив Олексій Дорошенко і додав, що ціна бензину також впливатиме на ціну продуктів харчування.

Читайте також: Аграрна країна Україна має дорожче молоко, ніж у сусідів, – експерт

Окрім того експерт заявив, що в Україні майже немає контролю за ціноутворенням.

«У нас майже немає впливу держави на ціни. Часто це відбувається проти виробника і проти споживача. А коли говорили про регулювання цін на соціальні продукти харчування, то це був психологічний механізм, а не фактичний. Ніхто за 4 роки не перевіряв і не штрафував. Є субсидії, які в основному розподіляються між виробниками курятини і яєць. Все інше в країні залишається без грошей. Це говорить про те, що розподіляють гроші неправильно», – наголосив Олексій Дорошенко.

Він вважає, що єдиний спосіб вплинути на рівень цін – знизити ПДВ на продукти харчування.

«Ми про це говоримо уже давно. У нашій країні ставка ПДВ на харчові продукти є найвищою у Європі. Також 20% є в Латвії і Литві. Серед країн ЄС це країни з найнижчим рівнем життя. А нам потрібно рівнятися на Францію, де ПДВ на харчові продукти становить 7%, на Польщу з її 5% ПДВ і на Німеччину, де ПДВ на продукти харчування становить 8%», – додав Олексій Дорошенко.

суббота, 13 октября 2018 г.

"Канонізація Мазепи": Історик розповів про подальше загострення протистояння між Києвом і Москвою

Іван Мазепа свого часу вирішив піти проти Петра Першого, влаштувавши справжній бунт, бажаючи назавжди відв’язатися від Москви.


Відразу після надання томосу про автокефалію УПЦ в Україні почнуться процеси, які можуть ще більше роздратувати Кремль. В першу чергу, мова йде про те, що може бути ухвалене рішення про канонізацію українського гетьмана Івана Мазепи, який стане справжнім символом України в боротьбі за незалежність. Таку думку в ефірі одного з телеканалів висловив історик і блогер Юрій Гудименко.
Іван Мазепа свого часу вирішив піти проти Петра Першого, влаштувавши справжній бунт, бажаючи назавжди відв’язатися від Москви. Гудименко відзначив, що можна собі уявити, що буде відбуватися на Росії після зарахування Мазепи до лику святих.
Історик вважає, що на одному Мазепі священнослужителі Єдиної помісної православної церкви в Україні можуть не зупинитися і канонізують ще кілька борців за свободу України, які жили і боролися в різний час, але постраждали від діянь Москви. За словами Гудименко, є велике число людей, які дійсно заслуговують бути справжніми символами для українців, тому що поклали своє життя заради майбутнього України.

среда, 10 октября 2018 г.

Первым за взрывы на военных складах должен ответить главнокомандующий — Тимошенко

Петр Порошенко как Верховный главнокомандующий должен понести персональную ответственность за взрывы на военных складах.


Об этом Юлия Тимошенко заявила сегодня во время посещения XI Международного авиакосмического салона «Авиасвит — XXI», передает пресс-служба ее партии.

«За каждый такой взрыв складов боеприпасов должны понести ответственность те, кто персонально обязаны были этого не допустить. И прежде всего это главнокомандующий Украины, который, к сожалению, сегодня за лозунгами и другими популистскими вещами потерял управляемость страной и армией», — убеждена лидер «Батькивщины».

По ее мнению, именно некомпетентность высшего военного руководства Украины привела к тому, что оружие, которое должно было защищать государство от врага, фактически повернулось против украинских семей, создавая угрозу их жизни.

«Я не верю, что это случайность. Я не верю, что это нельзя было предотвратить. Это качество и профессионализм как главнокомандующего, так и всех, кто персонально отвечает за такие взрывы складов, за уничтожение боеприпасов, за горе людей, которые сейчас должны выезжать из своих домов. И, по сути, их семьи сегодня находятся в опасности», — сказала политик.

Топ-10 продовольчих товарів, які експортує Україна

За дев'ять місяців 2018 року Україна експортувала товарів харчової та аграрної промисловості на суму 11,4 мільярда доларів.

Про це повідомив аналітичний департамент Ради з питань експорту продовольства (UFEB), посилаючись на дані Державної фіскальної служби України.

Серед усіх груп товарів перше місце очікувано посідають зернові культури, яких цього року було експортовано на суму 4,8 млрд доларів.

Далі йдуть жири та олії, готові харчові жири, воски (3,2 млрд доларів); насіння і плоди олійних рослин, солома і фураж (1,4 млрд доларів); м'ясо та їстівні субпродукти (478,9 млн долари); молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед (346,5 млн доларів).

«У порівнянні з попереднім роком найбільше зріс обсяг продажу м'яса птиці — на 29%, експорт шоколаду збільшився на 21%. Серед товарів, що зросли, також слід відзначити соєву олію (на 18%), насіння свиріпи або ріпаку (на 15%) та пшеницю (на 6%)», — повідомили в UFEB.

Сумарний обсяг товару з топ-10 складає 85% від загальної вартості експортованих товарів харчової та аграрної промисловості.

1. Соняшникова олія (2,9 млрд доларів);

2. Кукурудза (2,3 млрд доларів);

3. Пшениця (2 млрд доларів);

4. Свиріпа або ріпак (700 млн доларів);

5. Соєві боби (600 млн доларів);

6. Ячмінь (460 млн доларів);

7. М'ясо птиці (380 млн доларів);

8. Цукор (150 млн доларів);

9. Шоколад (119 млн доларів);

10. Соєва олія (117 млн доларів).

Нагадаємо, за січень-серпень 2018 року експорт продукції аграрного сектору становить 11,5 млрд доларів або 37,3% від загального експорту України.

Не читал, но осуждает: Трамп высказал свое мнение о "климатическом" докладе ООН

Президент США Дональд Трамп заявил, что скептически относится к докладу ООН по изменению климата.

По его словам, он еще не читал данный доклад. Об этом сообщает CNN.

Он также добавил, что некоторые отчеты ООН "не столь хороши".

Трамп подчеркнул, что намерен ознакомиться с этим документом.

Ранее сообщалось, что в ООН обрисовали катастрофические последствия глобального потепления.

Coca-Cola, Pepsi и Nestle лидируют по производству пластикового мусора в мире - Greenpeace

Отмечается, что на 65% собранных отходов можно было увидеть логотип того или иного производителя. Компании Coca-Cola ("Кока-Кола"), PepsiCo ("Пепсико") и Nestle ("Нестле") являются мировыми лидерами по производству пластикового мусора. Об этом свидетельствует данные доклада природоохранной организации Greenpeace ("Гринпис"), во вторник представленные на ее официальном сайте, – пишет ТАСС.

Организация, совместно с партнерами по движению Break free from plastic ("Освободитесь от пластика" – прим. Ред.) и при участии 10 тыс. волонтеров, провела в 42 странах мира мероприятия по очитке окружающей среды от пластика. За девять месяцев на шести континентах было собрано более 187 тыс. единиц мусора.Отмечается, что на 65% собранных отходов можно было увидеть логотип того или иного производителя.

Как сообщила Greenpeace, благодаря этому удалось составить "наиболее исчерпывающую на данный момент картину того, как корпорации усугубляют проблему глобального загрязнения пластиком".

По результатам проведенного аудита было установлено, что лидером списка корпораций, упаковка от продукции которых занимает крупнейшую долю среди пластикового мусора по всему миру, стала американская компания Coca-Cola. Отмечается, что пластиковые частицы с логотипом данного бренда были обнаружены в 40 странах.На втором месте по объему производства пластикового мусора оказалась американская PepsiCo, на третьем – швейцарская Nestle. Далее следуют французская группа Danone ("Данон") и американская компания Mondelez International ("Мондэлиз интернешнл").Согласно данным исследования, в ходе мероприятий наиболее часто встречались изделия из полистирола.

Все три производителя, занимающие первые строчки списка, пообещали бороться с проблемой. Так Coca-Cola заявила, что упаковку всей продукции компании можно будет перерабатывать, в Nestle – что ее можно будет переработать или многократно использовать. В PepsiCo же обещали перейти на упаковку, которую можно будет переработать, компостировать или которая будет биоразлагаемой.

Напомним, пластик прочно вошел в нашу жизнь и уходить не собирается. Примерно сто его микрочастиц попадает в наш организм во время приема пищи, утверждают ученые. Это может быть упаковка продуктов, полиэтиленовые пакеты, одноразовый стаканчик с чаем – что угодно. Таких частичек мы поглощаем около семидесяти тысяч за год. Много это или мало? И главное – безопасно или нет?

Ранее мы писали, что британское правительство планирует запретить продажу пластиковых соломинок, мешалок и ушных палочек, чтобы защитить реки и океаны от загрязнения.

воскресенье, 7 октября 2018 г.

Дмитро Чалий: Стратегія – це діагноз і рецепт, стратегічний план – це схема лікування.

Дмитро Чалий
Голова Правління ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Дмитро Чалий

Інтерв’ю з головою Правління ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Дмитром Чалим.


Дмитра Чалого, якому зараз 36 років, було призначено керівником Українського Дунайського пароплавства (УДП) наприкінці листопада 2017 року. За інформацією ЗМІ перше півріччя 2018 року ця найкрупніша в Україні судноплавна  компанія завершила дуже вдало – були виконані майже всі заплановані показники ефективності управління підприємством  –   обсяги перевезень, доходи від основної діяльності,  собівартість наданих послуг, прибутковість тощо. Недавно прес-служба УДП повідомила, що на підприємстві розпочалася розробка стратегічного плану розвитку. PERSONA.TOP вирішила поцікавитись у очільника Дунайського пароплавства – що являє собою цей документ, для чого він потрібен транспортному підприємству  і чому робота над ним почалася саме зараз.
_________________


– Нещодавно Вами було підписано наказ про створення Плану стратегічного розвитку УДП. Чому ви вирішили почати цю роботу саме зараз, адже за декілька місяців виповниться рік після вашого призначення?

– Насправді, робота над планом стратегічного розвитку почалася з першого дня мого призначення на посаду керівника УДП – в кінці листопада минулого року. Ми почали з діагностики фінансового стану та ефективності діяльності пароплавства – саме з цього зазвичай починається робота над стратегією розвитку будь-якою підприємства. У нашому діагнозі ми визнали наявність кризової ситуації, потім розробили антикризовий план спрямований на оптимізацію витрат та збільшення доходів – і успішно реалізували комплекс заходів щодо стабілізації діяльності і фінансового стану УДП. Після цього ми вже в спокійному режимі, з урахуванням здійсненої діагностики почали роботу над  стратегією розвитку, можна сказати перейшли від ручного до стратегічного управління.

суббота, 29 сентября 2018 г.

Банковая испугалась, что ее коррупционные доходы от «Нафтогаза» достанутся народу — Соболев

Власть боится потерять контроль над миллиардными теневыми потоками, и сделает все, чтобы сохранить коррупционные схемы добычи, поставки и продажи газа.


Об этом заявил заместитель лидера партии «Батькивщина» Сергей Соболев, передает сегодня пресс-служба партии.

«Испугом, с которым на Банковой встретили заявление Юлии Тимошенко о намерении после победы на выборах ликвидировать «Нафтогаз» и других посредников, увеличить объемы добычи и снизить цены, власть сбросила все маски. Ведь осознала, что уже через каких-то полгода будет лишена схем, которые сейчас позволяют грабить народ», — заявил народный депутат.

По его мнению, уличенные в намерениях присвоить отечественную ГТС, президент и его окружение банально занимаются подменой понятий, традиционно обосновывая целесообразность сохранения коррупционных схем государственными интересами.

«Технологи Порошенко не изобрели ничего лучшего, как аргументировать необходимость сохранения «Нафтогаза» «Газпромовским» долгом. Однако любой, кто открывал Гражданский кодекс, знает, что после ликвидации компании все ее обязательства и все обязательства перед ней достаются владельцам предприятия. В случае с «Нафтогазом» — это будет Кабинет министров, которому с 2016 года НАК прямо подчинена. И именно правительство будет напрямую взимать с «Газпрома» определенный Стокгольмским арбитражем долг в $ 2,56 млрд и проценты, которые набегают на него из-за неуплаты», — пояснил Соболев.

Он напомнил, что ликвидация «Нафтогаза» в нынешнем его виде является и одним из требований Третьего энергопакета ЕС, до сих пор полностью так и не имплементированного Украиной. Документ запрещает существование вертикально интегрированных корпораций, которые контролируют не менее двух третей газового рынка, и рекомендует разделить добычу, поставки и транзит, ликвидируя при этом ненужные структуры.

суббота, 22 сентября 2018 г.

В Україні почало падати промислове виробництво

Експерти сумніваються в необхідності продажу ОПЗ Поштівка
22 Вересня 2018, 16:45

Минулого місяця промислове виробництво в Україні пішло в мінус. Про це повідомляє Поштівка з посиланням на Держкомстат.

Зокрема, в серпні порівняно з попереднім місяцем воно скоротилося на 0,7%, а по відношенню до серпня 2017 року – впало на 0,5%.

За підсумками січня-серпня поки ще зберігається зростання – на 2,2% (за січень-липень було +2,6%).

Підвело в серпні машинобудування – мінус 1,5% до відповідного місяця минулого року.

Виробництво коксу і продуктів нафтопереробки впало на 7,6%.

Поставки електроенергії скоротилося на 6,4% (напевно, серпень минулого року був більш спекотним, ніж нинішній, в зв'язку з чим тоді частіше включали кондиціонери).

Також варто звернути увагу на металургійну галузь. У серпні до серпня минулого року вона показала зростання всього на 1,7%, тоді як, наприклад, в липні до липня було плюс 5,6%.

Саме в літні місяці зростання світових цін на сталь припинилося і рушило потроху в протилежний бік.

Нагадаємо, в 2017 році промисловість України показала зростання на 0,4%, в 2016 році – на 2,8%. У 2015 році було падіння на 13,0%, в 2014-му – на 10,1%.

Як бачимо, після потужного обвалу в перші два роки після Революції гідності промислове виробництво перейшло до стадії стагнації.

среда, 19 сентября 2018 г.

Отмена формулы “Роттердам+” Порошенко и Ахметова позволит снизить цену электроэнергии в стране на 17%


Глава Ассоциации потребителей энергетики Андрей Герус рассказал в Facebook о законопроекте, который сократит сверхприбыли действующего президента и “самого богатого украинца”.


Законопроект 8626 про відміну формули Роттердам+ внесено до порядку денного 9 сесіі Верховної Ради.
За це спасибі спікеру Андрію Парубію (Народний Фронт). До речі, якось я був на зустрічі Юлії Тимошенко із громадськістю. Там вона сказала, що Андрій Парубій суттєво вирізняється у кращу сторону своїми морально-етичними якостями у порівнянні із середнім значенням по політбюро. Такі компліменти рідко звучать на адресу політиків, а ще рідше з уст опозиційних політиків.

Щоб у найближчі тижні законопроект розглянувся у залі, він має пройти податковий комітет, під головуванням Ніна Южаніна (Блок Петра Порошенка). Сподіваюсь, зможемо сказати хороші слова і про неї.
Нагадаю, цей законопроект передбачає зміну формули Роттердам+ на 0,9*Роттердам, а також збільшення ренти на видобування вугілля для приватних надприбуткових шахт із 0,75% до 5%. Це дозволить:
 — отримати нові надходження до державного бюджету

- понизити ціну електроенергії на 15%-17%

- вивільнені 30 млрд грн у рік направити на розвиток мереж (RAB-тарифи, полегшення приєднання до мереж), збільшити фінансування державному Енергоатому та іншим компаніям

- покращити стан української економіки, медицини, освіти.
Тобто перерозподіл коштів буде не в інтересах одного Ахметова, а в інтересах усього суспільства. Це приклад деолігархізаціі на ділі. Чекаємо на позицію Н.П.Южаніноі та інших членів податкового комітету.