суббота, 29 декабря 2018 г.

Кабмін збільшив дефіцит Пенсійного фонду

Власні доходи Пенсійного фонду в 2018 році зменшилася на 6,54 млрд грн

Кабінет міністрів України вніс зміни до бюджету Пенсійного фонду на 2019 рік, зменшивши його власні доходи, проте збільшивши фінансування з держбюджету.

Про це повідомляє «Поштівка» посилаючись на постанову Кабміну, оприлюднену на урядовому порталі.

Згідно з документом, власні доходи Пенсійного фонду в 2018 році зменшилася на 6,54 млрд грн – до 206,92 млрд грн із 213,46 млрд грн через зменшення надходжень від єдиного соціального внеску (до 201,71 млрд грн із 208,26 млрд грн).

Водночас кошти з державного бюджету на фінансове забезпечення виплат пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, і дефіцит коштів Пенсійного фонду збільшено на 10,77 млрд грн – до 150,09 млрд грн.

Відповідно до постанови, загальні доходи Пенсійного фонду збільшено на 5,15 млрд грн – до 358,78 млрд грн.

Борг населення за “комуналку” за листопад збільшився на 7,5 млрд гривень

Ощадбанк відклав упровадження комісії за прийняття комунальних платежів Поштівка

У листопаді борг населення за спожиті житлово-комунальні послуги збільшився на 21%, або на 7 516,7 млн гривень до 43 375,5 млн гривень порівняно з жовтнем.

Про це повідомила Державна служба статистики, пише Поштівка.

Борг за квартирну плату станом на 1 грудня 2018 року зменшився на 26,4 млн гривень до 4 021,1 млн гривень.

Борг за опалення і гаряче водопостачання збільшився на 3 429,9 млн гривень до 13 600,9 млн гривень.

Борг за газопостачання збільшився на 4 121,3 млн гривень до 22 129,9 млн гривень.

У листопаді серед регіонів найбільша заборгованість за опалення і гаряче водопостачання зафіксована:

  • в Києві (3 057,663 млн гривень);
  • в Харківській (2 317,674 млн гривень);
  • в Дніпропетровській (1 918,012 млн гривень) областях.

За газопостачання:

  • в Харківській (2 503,104 млн гривень);
  • в Дніпропетровській (2 465,145 млн гривень);
  • в Одеській (2 092,471 млн гривень) областях.

Найбільша заборгованість з квартирної плати в листопаді зафіксована:

  • в Києві (795,340 млн гривень);
  • в Дніпропетровській (831,312 млн гривень);
  • в Донецькій (373,310 млн гривень) областях.

пятница, 28 декабря 2018 г.

Морпорти: випробування концесією

Передача в концесію порту не вирішує його головної проблеми — недосконалість зовнішньопортової логістики




Після того як з економічної карти України зникли великі судноплавні компанії, а потім і суднобудування, морські порти, по суті, залишилися єдиним економічним складником, що дозволяє країні залишатися в статусі морської держави.

І вони переважно зберегли своє значення, понад те, виявилися особливо затребуваними, коли після втрати більшої частини промислового потенціалу на гребінь економічного лідерства піднялася сировинна агроекономіка, що висуває мінімальні, але при цьому жорсткі вимоги: забезпечення стійкої і надійної логістики для експорту агросировини. Морпорти, на відміну від інших складників транспортної логістики (автодоріг, мостів, водних шляхів), виявилися краще готовими до рекордних показників експорту зерна, рослинних олій і в цих умовах наростили комерційну привабливість. Звідси особлива увага влади й бізнесу як до управління портовим комплексом, так і до розвитку його інфраструктури, яка несе "золоті яйця". Та оскільки солідні й дедалі більші вкладення коштів не дають належної віддачі, кінець нинішнього року ознаменований стартом пілотного проекту у двох морпортах — ДП "Стивідорська компанія "ОЛЬВІЯ" і ДП "Херсонський морський торговельний порт" (ХМТП). Портові комплекси готують до ще одного випробування — концесії.

Мнение: правительство полностью провалило программу по сельской медицине

На реализацию программы «Сельская медицина» из бюджета было выделено 5 млрд гривен, однако за последние 2 года в Украине было построено всего 3 амбулатории. Об этом заявил нардеп от «Батьківщини» Валерий Дубиль.

МНЕНИЕ. Нардеп отмечает, что на выделенные средства в Украине должны были построить 2528 новых амбулаторий, модернизировать 1864 существующие амбулатории, 13 тыс. 205 ФАПов и 476 пунктов первичной медико-санитарной помощи.
Дубиль отметил, что желая скрыть грандиозный провал заявленной госпрограммы, Порошенко под видом реализации проекта «Сельская медицина» открыл амбулаторию, построенную на благотворительные средства от Франции.

ПРОВАЛ. Нардеп отмечает, что Порошенко дал поручение в 2018 году построить и открыть порядка 500 амбулаторий. Для этого из бюджета выделили еще 3 млрд гривен. Однако к концу 2018 года по факту в Украине построено только 3 амбулатории.

ОТМЕТИМ, что в 2017 году госрасходы на медицину в нашей стране составили 3,4% ВВП, или 92 дол. на человека. Для сравнения, Молдова потратила на здоровье каждого гражданина по 110 дол., Беларусь – 235, а Россия – 330.

среда, 26 декабря 2018 г.

Голова правління Ощадбанку Андрій Пишний розповів журналістам чому Укрпошта не зможе бути банком

– Ви кажете про те, що до 2022 року у вас буде 2 тис. відділень. Чому ви тоді не підтримуєте бажання «Укрпошти» стати державним «нібито банком»? Можна ж пустити її працювати в ті населені пункти, де ви не представлені.


– Справа не в тому, щоб когось кудись пустити або не пустити. Адже не можна бути наполовину банком, або нібито банком, або банком тільки в окремих селах чи окремих районах. Банк – це дуже складний механізм, зі своїм регуляторним середовищем, нормативами, що вимагає колосальних інвестицій в ІТ, мережу, кібербезпеку, фінансовий моніторинг, персонал, АБС, в капітал, нарешті. У масштабах «Укрпошти» – це величезні мільярди і роки. Повірте, я знаю, про що кажу. Держава вже сьогодні є власником понад половини банківської системи. Зменшення, а не нарощування присутності держави у фінансовому секторі – ось що потрібно ринку. Якщо ж ми хочемо створити ще один державний «нібито банк», то давайте раз і назавжди закриємо дискусію про конкурентне середовище, і кожен побіжить до парламенту до знайомих депутатів зі своїм законопроектом.

Поправте, якщо помилюся, але проти цієї ініціативи виступили всі. По-моєму, єдиний, хто лобіює це рішення, – це сама «Укрпошта» і трохи Мінінфраструктури. ЕВА проти, НБУ проти, Мінфін проти, Кабмін проти. Міжнародні фінансові організації це рішення не підтримують і хочуть бачити послідовність заяв і рішень влади.

Протягом чотирьох років пропонував, пропоную і не втомлюся пропонувати «Укрпошті» програми з колаборації Ощадбанку і «Укрпошти». Але, на жаль, досі вони залишаються на папері. Ми досягли успіху в листуванні, але не просунулися в спільних рішеннях.

FinClub

вторник, 25 декабря 2018 г.

"ПриватБанк" уличил супермаркеты в мошенничестве с банковскими картами

Финансисты хотят защитить клиентов от неприятных сюрпризов.


"ПриватБанк" стал массово блокировать карточки клиентов.Причина - начисление в супермаркетах неожиданных комиссий за покупки.

Об этом журналистам рассказали в пресс-службе "ПриватБанка", сообщает "Вільні новини"

"Некоторые торговые точки при оплате за товар карточкой в ​​POS-терминале стали проводить эти операции, как переводы средств между картами физических лиц. К примеру, вы оплачиваете покупку в магазине картой через POS-терминал.

Нам магазин передает другую информацию, что вы только сделали денежный перевод (например, перечислили через Приват24 деньги кому-то на карточку). Так торговые точки снижают свои расходы. Это приводит к тому, что расходы для вас могут возрасти", - уточнили в ПриватБанке.

За операцию перевода средств между двумя банковскими картами одна из которых кредитная, банк получает доход в виде комиссии 4% от суммы. Финансисты объяснили, что таким образом хотят защитить клиентов от подобных неприятных сюрпризов. Решение блокировать данные операции было принято ПриватБанком после того, как в финансовое учреждение стали поступать жалобы от клиентов на некорректное списание процентов или комиссий за проведенные операции.

Такие ситуации случаются все чаще. Большинство операций были проведены в отделениях Новой почты. В банке заверили, что оплаты в счет собственных средств будут проходить без ограничений.

Трамп перешел запретную черту — политолог

ГЕОПОЛИТИЧЕСКИЕ СКАНДАЛЫ 2018 ГОДА — «БРЕКЗИТ» и «СИРИЯ»
 
 

Трамп совершил фундаментальный грех, который он даже не чувствует, ибо он не политик, а бизнесмен.


Такое мнение высказал сегодня в ФБ политолог Виктор Небоженко.

Он сильно ослабил в президентских механизмах принятия решения институциональный критерий и усилил политический волюнтаризм. Он явно завидует авторитаризму, вседозволенности и «вседержавию» президента России Путина и пытается ему подражать.

Это очень необычно для США. Но Америка — не Россия, а Трамп — не Путин.

В Америке так не принято. Поэтому генерал Мэттис в своем письме прямо указал на опасность волюнтаристского, единоличного метода принятия решений президентом Трампом на примере Сирии.

Важно то, что оценка угрозы волюнтаризма Трампа исходит не от его политических противников, или республиканских соратников , а от всесильных американских генералов.

Реально президент Трамп незаметно для себя перешел ту запретную черту, которую установили еще «отцы-основатели» Америки для политиков.

Интересно, как США будут выходить из этого микрокризиса, геополитического скандала, аналогичного геополитической британской ловушке с «Брекзитом» премьера–министра Великобритании Мэй.

«Брекзит» — отменить нельзя, но и воспользоваться его преимуществами тоже трудно.

Иначе говоря, две ведущие страны англосаксонского мира — США и Великобритания, противники России, в 2018 году «погорели» на неудачной геополитике и испытывают от этого острый внутриполитический кризис.

Источник: Вільні новини

понедельник, 24 декабря 2018 г.

Лукашенко відмовився називати РФ “братньою державою”: лише партнером

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що відтепер не називатиме Росію "братньою державою", а лише партнером, оскільки у РФ "це поняття більше неприйнятне".

Про це він заявив на нараді з актуальних питань співробітництва з Росією, передає прес-служба глави Білорусі.

"Я вже не кажу братньою державою, тому що, як мене інформують, в Росії це не сприймається. Нібито прийшли нові люди, яким це поняття неприйнятне. Що ж, будемо партнерами", — сказав Лукашенко.

Водночас, за його словами, Росія для Білорусі є ключовим зовнішнім партнером.

"Ми завжди підкреслювали значимість цієї взаємодії. Всебічний характер наших відносин має серйозне значення не тільки для Білорусі, але також і для Росії", — каже білоруський лідер.

Лукашенко висловив занепокоєння, що, у той час, коли з усіх питань співпраці з Росією на різних рівнях ухвалені низка рішень, вони не усі виконуються.

"І на Вищій державній раді, і на союзному Радміні, і в двосторонньому форматі підписані багат угод. На жаль, як я часто говорю, вони не всі виконуються", — наголосив Лукашенко.

Мільйон українських заробітчан може переїхати з Польщі до Німеччини

zarobitchany

Від 500 тисяч до 1 мільйону українців можуть залишити польський ринок праці та переїхати на заробітки в Німеччину внаслідок ухвалення там нового закону про імміграцію. Про це розповіли в польській Асоціації підприємців і працедавців, повідомляє Поштівка з посиланням на видання Die Welt.

"За нашим помірним сценарієм, який ми вважаємо реалістичним, 500 тисяч українців залишать польський ринок праці. За нашим негативним сценарієм, це число буде вдвічі більше", – розповів президент Асоціації Якуб Бінковський.

За його словами, Польща серйозно постраждає через відтік робочої сили, і Асоціація, яка представляє понад 50 тисяч підприємств, вкрай стурбована можливими наслідками від німецького закону про імміграцію.

Раніше повідомлялося, що Німеччина може відкрити свої кордони для українських трудових мігрантів уже наступного року. Таким чином Німеччина може стати новою країною, куди будуть масово їхати українці, зважаючи на більшу кількість вакансій та вищий рівень зарплат.

Біткоін може подорожчати у 10 разів – фінансист

кріптовалюта Bitcoin

Курс біткоїна в найближчі роки зупинить падіння і підскочить до рекордних позначок – 40-50 тис. доларів.

Такий прогноз озвучив фінансовий консультант Олексій Половинкін, коментуючи коливання на ринку криптовалют.

"Криптовалюта для більшості людей – це винятково спосіб заробити. Але я ставлю запитання – а чи потрібні вони? Наприклад, тема децентралізації потрібна однозначно в державних і приватних компаніях. Тема злодійства, тема "я не розумію, куди поділися гроші", турбує усіх. Тому тема децентралізації і блокчейна буде розвиватися стовідсотково", – запевнив фінансовий консультант.

За його словами, коливання курсу криптовалют вгору-вниз відбуваються із різних причин.

"На початку 2017 року – 1 тис. доларів вартість біткоїна, кінець року – 20 тис. доларів. Зростання у 20 разів, але до того, як була тисяча, курс теж падав, піднімався, і на тисячі багато хто мав скептицизм взагалі до криптовалют. Хтось розумів: якщо він сильно впав, то це час купувати, потерпіти до 20 тисяч. Багато купили квартири собі, які навіть не планували", – нагадав експерт.

Половинкін заявив, що зараз, коли курс біткоїна дуже сильно впав, є дві категорії – більшість йде, меншість закуповує.

"Моя особиста думка – наступна "стеля" це 40-50 тис. доларів за біткоїн. Коли це буде, через три, чотири роки – не можу сказати точно. Але що коливання буде – це однозначно", – підкреслив він.

Експерт зазначив, що з 2008 року криптовалюти пережили багато коливань і періодів песимізму.

"Ще в Уоррена Баффета є гарний вислів – коли кричать про інвестінструмент, треба з нього виходити. Так було за курсу 20 тисяч, а більшість заходила. Коли починають мовчати і говорити "це не дуже, це страшно" – треба заходити", – завершив фінансовий консультант.

Станом на 13:00 25 грудня 2018 року курс біткоіну дорівнював $4161.

У структурі генерації ЄС відновлювана енергетика сягнула 29%

Відновлювані джерела енергії займають 29% виробництва енергії в ЄС.

Про це повідомляється у дайджесті ДП "НЕК "Укренерго", передає "Поштівка".

"Відновлювані джерела енергії займають 29% виробництва енергії в ЄС. Вітрова, сонячна та гідроенергетика – основні гравці ринку відновлюваної енергії", – йдеться у повідомленні.

У цьому році частка біоенергетики становила 6% від загального виробництва енергії з відновлювальних джерел. Тому надалі біомаса відіграватиме все більшу роль як резервне джерело енергії, зазначено у дайджесті. До 2020 року частка біоенергетики сягне 20% у виробництві відновлюваної енергії в Європейському союзі.

Нагадаємо, нещодавно в Україні було прийнято закон, який спрощує бюрократію для інвесторів у вітряні електростанції.

Тим часом ЄБРР припинив фінансування проектів сонячної енергетики в Україні. Банк занепокоєний відсутністю значних кроків з боку парламенту щодо переходу від "зеленого" тарифу до інших, більш раціональних методів підтримки розвитку ВДЕ.

Золотовалютні резерви досягли показників часів Януковича

Путин готов платить за рост резервов стабильностью рубля - Bloomberg Поштівка

Нацбанк зробив прогноз в очікуванні ефекту від виданих Світовим банком гарантій.

Надходження першого траншу кредиту stand-by Міжнародного валютного фонду (МВФ) і пов'язаного з ним фінансування може збільшити міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) до рівня понад 20,4 млрд доларів.

Про це повідомив заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

"Наші резерви можуть вирости до рівня більше, ніж було на 31 січня 2013 року, і вони перевищуватимуть 20,4 млрд доларів", – сказав він Чурій.

Він уточнив, що цей прогноз зроблений з урахуванням очікуваного надходження близько 400 млн доларів зовнішнього фінансування, які уряд залучить під надані Світовим банком гарантії.

Заступник голови НБУ нагадав, що на цьому тижні Україна отримала 1,4 млрд доларів першого траншу stand-by від МВФ, а раніше в грудні-2018 – 500 млн євро першого траншу макрофінансової допомоги ЄС.

Після надходження першого траншу stand-by Нацбанк 21 грудня відзвітував про зростання резервів до 20,1 млрд доларів, що стало максимумом за п'ять років – востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року.

На Росії зафіксовано рекордний за 5 років відтік інвестицій

9 ознак того, що ви ніколи не розбагатієте Поштівка

В 2018 році міжнародні інвестори вивели з російських фондів рекордний об'єм коштів за останні 5 років. Сумарний відтік перевищує 1 млрд доларів США, що є найгіршим показником серед фондів країн, що розвиваються, – повідомляє Поштівка з посиланням на «Комерсант».

Згідно з оцінкою видання, що базується на даних Bank of America Merrill Lynch, відтік інвестицій з фондів, орієнтованих на російський ринок, лише за останні три тижні склав 330 млн доларів США.

Більше ніж у цьому році російські фонди загубили лише у 2013 – сумарний відтік інвестицій склав 3,1 млрд доларів США.

Аномальну поведінку інвесторів на російському ринку пов'язують з геополітичним фоном довкола країни та санкціями, які лякають вкладників.

Раніше повідомлялося, що Басманний суд Москви в черговий раз продовжив арешт нерухомого майна і земельних ділянок Липецької фабрики "Рошен".

Юлію Тимошенко підтримує 27 відсотків виборців - опитування «Рейтингу»


Юлія Тимошенко залишається беззаперечним лідером президентських перегонів.

Вона впевнено перемагає майже в усіх регіонах, в низці областей її підтримують понад чверть виборців, - інформує from-ua.com.

Так, наприклад, на Чернігівщині віддати свій голос за лідера «Батьківщини» готові 26,8% громадян, які вже визначилися і прийдуть на дільниці. У Київській області - 26,4%, у Полтавській – 25,3%, у Кіровоградській – 24,1%, у Вінницькій - 23,8%.

В окремих регіонах Юлія Тимошенко випереджає нинішнього президента втричі (Чернігівська область). Петро Порошенко, своєю чергою, у більшості областей вже поступається другим місцем іншим кандидатам. Наприклад, на Луганщині він шостий - (6,1%), на Миколаївщині та Харківщині п’ятий - (6,4%) та (9%), у Запорізькій області четвертий - (8,4%).

Водночас нинішній президент залишається лідером антирейтингу по всій країні. Так, на Одещині за чинного главу держави за жодних умов не проголосує 75%, на Чернігівщині – 66%.

За останній рік суттєво – у деяких областях втричі – зменшилося число переконаних у перемозі Петра Порошенка. У ті ж таки три рази зросла кількість виборців, які вважають, що наступним президентом стане Юлія Тимошенко.

Опитування проводилось з 16 листопада по 9 грудня 2018 року. У дослідженні, здійсненого за методом особистого інтерв’ю, взяли участь по 1600 респондентів у кожній області України. Вибірка сформована з урахуванням вікової й гендерної структури області з урахуванням типу поселення. Похибка становить не більше 2,4%.

суббота, 22 декабря 2018 г.

В победу Тимошенко верят жители практически всех областей Украины, — соцопрос


В победу Юлии Тимошенко на президентских выборах верят жители 23 из 24 украинских областей, в целом по стране это 21% избирателей.

Об этом сообщается в результатах исследования Социологической группы «Рейтинг», пишет Обозреватель.

Больше всего уверенных в том, что следующим главой государства станет именно лидер «Батьківщини», живет в Полтавской области — 29%. В Ривненской, Кировоградской, Волынской и Киевской областях таких четверть.

В целом за последний год количество убежденных в победе Тимошенко выросло в среднем втрое во всех регионах Украины. В некоторых областях количество избирателей, которые видят президентом именно ее, увеличилось в пять раз (Луганская и Харьковская области).

суббота, 15 декабря 2018 г.

Обсяг світового боргу досяг рекордного показника – МВФ

Обсяг державного та приватного боргу в світі досяг рекордних 184 трлн доларів в 2017 році.

Про це повідомляється в огляді Міжнародного валютного фонду, передає "Поштівка".

Це еквівалентно 225% глобального ВВП. В середньому світовий борг в даний час перевищує 86 тисяч доларів в розрахунку на особу, що більш ніж в 2,5 рази перевищує середній дохід у розрахунку на душу населення.

У трійку найбільших світових позичальників входять США, Китай і Японія. На ці країни припадає більше половини обсягу глобальних боргів, що перевищує їх частку в загальносвітовому виробництві, відзначається в повідомленні фонду.

МВФ враховує в своїх розрахунках дані зі 190 держав.

В Україні на 10 працюючих припадає 11 пенсіонерів

З окупованих територій виїхали близько 1 млн пенсіонерів Поштівка

В Україні не зможуть виконати обіцянки щодо щорічної індексації пенсій без розмежування податків і внесків на соціальне страхування.

Про це журналістам повідомив голова Пенсійного фонду України Євген Капінус, передає "Дзеркало тижня".

За його словами, сьогодні в Україні на 10 працюючих припадає 11 пенсіонерів.

На початку березня 2018 року Міністерство соціальної політики в рамках пенсійної реформи заявило про наміри ввести законодавчі зміни для того, щоб під час нарахування пенсії роль стажу була більш вагомою, ніж роль заробітної плати, тим самим підвищивши суму пенсійних виплат для людей з великим трудовим стажем і невеликою зарплатою.

У Світовому банку вважають, що Україні необхідно продовжувати підвищувати пенсійний вік.

пятница, 14 декабря 2018 г.

В президентском рейтинге лидирует Тимошенко, за ней с большим отставанием идут Зеленский, Гриценко, Бойко, Порошенко


Лидер партии "ВО "Батькивщина" Юлия Тимошенко имеет наибольшую поддержку избирателей. За ней следуют актер Владимир Зеленский, лидер партии "Гражданская позиция" Анатолий Гриценко, лидер "Оппозиционной платформы - За життя" Юрий Бойко. Действующий президент Петр Порошенко только на пятом месте.


Об этом свидетельствуют результаты всеукраинского опроса, который провели Украинский институт социальных исследований им. А.Яременко и Центр "Социальный мониторинг" с 1 по 10 декабря 2018 года, сообщает "Интерфакс".

Среди всех респондентов 14,8% проголосовали бы за Ю.Тимошенко.

За ней с большим отставанием  идут:

среда, 12 декабря 2018 г.

Экс-посол США Хербст назвал Тимошенко "настоящим патриотом Украины"

Юлия Тимошенко - это настоящий патриот Украины и назвать ее "другом Кремля" никак нельзя. Об этом экс-посол США в Украине Джон Хербст сказал в интервью RTVI.


По словам дипломата, лидер "Батькивщины" "способный и энергичный политик". Она понимает, что Кремль ведет войну против Украины и что надо прекратить эту агрессию, добавил он.

Экс-посол также напомнил, что недавно Юлия Тимошенко посетила с рабочим визитом Вашингтон. Самый рейтинговый кандидат в Президенты Украины провела встречи с сенаторами и чиновниками высшего уровне из Госдепа.

По мнению Джона Хербста, Юлия Тимошенко имеет хорошую предвыборную программу, а это значит, что она - "настоящий кандидат".

К тому же, отметил экс-посол, Вашингтон готов работать с лидером "Батькивщины", если она победит на президентских выборах в следующем году.

пятница, 7 декабря 2018 г.

МЗС Литви ініціює санкції проти Росії через морську агресію

ЄС узгодив продовження санкцій проти Росії Поштівка

Міністерство закордонних справ Литви пропонує ввести індивідуальні санкції проти росіян, причетних до збройного захоплення українських кораблів і військових моряків в нейтральних водах Чорного моря.

Про це в четвер, 6 грудня, повідомила прес-служба відомства, пише Поштівка.

"6 грудня Міністерство закордонних справ Литовської Республіки звернулося до Департаменту міграції при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки з пропозицією включити в національний список небажаних осіб, які брали безпосередню участь у акті агресії проти українських військових кораблів і їх екіпажів в Керченській протоці і Чорному морі 25 листопада, а також представників військового керівництва Російської Федерації, відповідальних за цей акт", – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що МЗС Литви активно проводить консультації з іншими членами міжнародного співтовариства щодо необхідних контрзаходів стосовно Росії.

Раніше повідомлялося, що ЄС розглядає введення санкцій проти Росії за атаку в Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецназівці атакували і з застосуванням бойової зброї захопили два катери і рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали декілька моряків, РФ незаконно утримує 24 українця.

Раніше повідомлялося, що ЄС розглядає введення санкцій проти Росії за атаку в Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецназівці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, РФ незаконно захопила 24 українця.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєного стану набув чинності 28 листопада.

четверг, 6 декабря 2018 г.

Листоноші Почаївського відділення “Укрпошти” написали заяви на звільнення

На цей крок їх підштовхнули нововведені зміни в їх графік роботи та скорочення робочих днів, незважаючи на обіцянки чиновників проводити оптимізацію підприємства не за кошт зменшення заробітної плати листонош. 
Та ніхто при цьому не враховує, що фактичні обсяги роботи залишаться незмінними: не зменшиться кількість періодичних видань, що доставляються, заказної кореспонденції, пенсій та інших виплат, (а в навантаження до пенсій дороговартісний, нікому не потрібний товар, який листоноші повинні “впарювати” пенсіонерам), рахунки за телефон та комунальні послуги. 
Чому ж тоді уся ця робота повинна залишатися недооціненою? Листонош поставили перед фактом, що тепер у них з'явився ще один вихідний, а саме у четвер, у день, на який припадає найбільший обсяг доставки на дільницях: замість чотирьохразової доставки, преса та виплати надходитимуть до людей усього тричі на тиждень. Логічно припустити, що за таких умов листоноша не впорається з усім обсягом роботи, враховуючи, що працює у другій половині дня, а зимовий день короткий, і їй доведеться виходити на дільницю наступного дня, у свій вихідний, безоплатно, на радість керівників “Укрпошти”, які отримують далеко не дві тисячі гривень зарплати на місяць, як звичайна листоноша м.Почаєва.

В особняке митрополита Киево-Печерской Лавры нашли интимные игрушки и женскую одежду

Наместник Киево-Печерской Лавры Павел продает свой особняк за 34 миллиона гривен. В доме провели обыск, в ходе которого нашли очень странные для священника предметы.

 
Шикарный особняк митрополита Павла, известного для украинцев, как «Паша-Мерседес» (за любовь к дорогим автомобилям и роскоши), в селе Вороньки под Киевом, обыскали представители СБУ.

Особняк был выставлен на продажу за 34 миллиона гривен. Риелтор, который выставил объявление дома, сообщил, что площадь трехэтажного дома — 580 квадратных метров, а размер участка — 40 соток. Помимо особняка, на территории есть дом для охраны и гостевой дом.

Источник из СБУ, который проводил обыск, сообщил, что в стены некоторых комнат вмонтированы золотые пластины. Также была обнаружена коллекция дорогих часов, инкрустированных драгоценными камнями.

Но это не все находки правоохранительных органов. Также в спальне скандального наместника Киево-Печерской Лавры обнаружили женскую одежду разных размеров, мужской мастурбатор и два фаллоимитатора.

воскресенье, 2 декабря 2018 г.

На польську економіку працюють два мільйони українців

zarobitchany

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович повідомив про те, що на польську економіку працюють два мільйона українців, ще 40 тисяч студентів з України навчаються у польських навчальних закладах.

Про це він повідомив на засіданні українсько-польського форуму партнерства в Києві в суботу, 1 грудня, передає "Поштівка".

"За різними оцінками, в Польщі знаходяться вже майже 2 млн українців, які працюють у нас в ключових сферах економіки: будівництві, сільському господарстві, послугах. Ми цінуємо їх зусилля і внесок в розвиток нашої держави", – сказав Чапутович.

Польський міністр додав, що в 2017 році польські консули видали українським громадянам 1,2 млн віз.

Нагадаємо, в Національному банку України очікують, що у 2019 році значно знизиться  інтенсивність трудової міграції з України до Польщі.

Раніше повідомлялося, що переважна більшість українських трудових мігрантів (73%) не мають наміру залишатися жити в Польщі.

Продати Приватбанк одному інвестору буде дуже важко – голова Наглядової ради


Продати Приватбанк повністю приватному інвестору буде дуже важко.

Про це в інтерв'ю для DT.UA заявив Енгін Акчакоча, голова Наглядової ради Приватбанку.

"Він повинен бути відкритий для різних форм і методів приватизації. Вони можуть включати в себе частковий продаж банку, виведення банку на IPO або поділ його на кілька частин", — каже Акчакоча.

"Судові справи — це тривалі й складні процеси, але на плани держави щодо виходу з капіталу банку вони впливати не повинні", — вважає він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 18 грудня 2016 року прийняв рішення про націоналізацію Приватбанку і купівлю Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 грн.

Приватбанк в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або знаходяться під їх контролем.

В Украине обновили инструкцию согласования въезда иностранных журналистов в Крым


На период военного положения обновлена инструкция согласования въезда иностранных журналистов в оккупированный Крым

В Украине на период военного положения обновлена инструкция согласования въезда иностранных журналистов в оккупированный Крым. Об этом сообщает пресс-служба Министерства информационной политики.

Мининформполитики  совместно с Государственной миграционной службой и Государственной пограничной службой приняли решение на период действия правового режима военного положения оставить в силе механизм доступа иностранных журналистов во временно оккупированный Крым с несколько обновленной инструкцией.

Как сообщает в воскресенье пресс-служба ведомства, окончательное решение о пропуске иностранных журналистов на территорию временно оккупированного Крыма будет приниматься ГПСУ в рамках возложенных на нее полномочий по внедрению правового режима военного положения.

Напомним, ранее Украина закрыла въезд для мужчин из России в возрасте 16-60 лет. В связи с военным положением мужчин с российским гражданством будут пускать в Украину только по гуманитарным причинам.

Также Украина запретила въезд в Крым для иностранцев. С четверга, 29 ноября, административную границу с оккупированным полуостровом могут пересекать исключительно граждане Украины. Ограничения будут действовать в течение действия военного положения.

Отметим, ранее сообщалось, что на границе в отношении россиян действуют усиленные меры контроля.

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу зростає щомісяця

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в жовтні, за попередніми даними Національного банку, становив 863 млн доларів (0,9 млрд доларів). Про це йдеться на сайті НБУ.

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в жовтні звузився у порівнянні з вереснем до 863 млн доларів завдяки відсутності значних виплат за державним боргом, хоча при значному дефіциті торгівлі товарами він перевищував минулорічні показники.

У цілому за 10 місяців дефіцит поточного рахунку зріс до 4,6 млрд доларів у порівнянні з 1,7 млрд доларів у відповідному періоді минулого року.

Як повідомлялося раніше, платіжний баланс України в липні було зведено з дефіцитом 170 млн дол.