Росія не призупиняє терористичні обстріли українських міст. Окупанти все частіше почали використовувати протикорабельні ракети Х-22. Її росіяни називають "вбивцею" авіаносців.
Про це розповів військовий аналітик, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. Він зазначив, що у разі її вибуху навіть за 100 метрів від вашого місцеперебування правило двох стін не спрацює.
Наразі Росія не виготовляє ракети Х-22, а запас становить близько 100 одиниць. Ракети вже довгий час перебувають на зберіганні, тому не всі з них здатні літати й вражати ціль.
"Переважно окупанти запускають Х-22 з Каспійського моря, щоб приховати невдалі запуски. Я думаю, понад 30% запусків Х-22 невдалі", – припустив Гетьман.
среда, 28 июня 2023 г.
Не всі кацапські ракети ще здатні літати й вражати ціль: чому Росія запускає ракети Х-22 з Каспію
пятница, 23 июня 2023 г.
УКРАИНА МОЖЕТ ПОЛУЧИТЬ КАССЕТНЫЕ БОЕПРИПАСЫ, НО ЕСТЬ УСЛОВИЕ
Заместитель помощника министра обороны США Лаура Купер заявила, что кассетные боеприпасы DPICM могут эффективно применяться Вооруженными силами Украины на фронте, в частности, в окопной войне.
Об этом сообщает Reuters.
«Наши военные аналитики подтвердили, что кассетные боеприпасы DPICM на поле боя будут особенно эффективны против окопов на российских позициях», — сказала Купер во время слушаний в Конгрессе.
Она пояснила, что США до сих пор не одобрили передачу Украине кассетных боеприпасов по нескольким причинам: есть ограничения Конгресса на их предоставление и опасение относительно единства союзников в этом вопросе.
Но, как считают в Пентагоне, поставка таких боеприпасов Украине была бы целесообразна.
«С точки зрения эффективности на поле боя мы считаем, что это было бы полезно», – подчеркнула заместитель помощника главы минобороны США.
четверг, 8 июня 2023 г.
Єдиний в Україні державний осетровий завод затоплено через підрив Каховської ГЕС
"Це пряма загроза подальшому відтворенню популяцій осетрових видів риб, яка може призвести до зникнення цих реліктових видів у водоймах нашої держави", - йдеться в повідомленні на сайті міністерства в середу.
За інформацією Мінагрополіктики, руйнування заводу, враховуючи особливий охоронний статус осетрових видів риб, матиме дуже негативні наслідки для екологічного стану України та країн Чорноморського басейну.
Наразі масштаби руйнувань та обсяги збитків встановлюються.
Єдиний в Україні державний осетровий завод "Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибоводний завод імені академіка С. Т. Артющика" розташований у с. Дніпровське Білозерського району Херсонської області. Він був створений 1984 року і компенсував відтворення осетрових видів риб в Україні, які втратили можливість природного розмноження у зв'язку із зарегулюванням Дніпра каскадом водосховищ.
Як повідомлялося, внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тис. тонн або близько 4 млрд грн. Загалом, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі всіх біоресурсів становитимуть до 10,5 млрд грн.
суббота, 3 июня 2023 г.
М’ясорубка на роки: російська тактика на другий рік повномасштабного вторгнення в Україну — звіт RUSI
Текст звіту опублікували 19 травня на сайті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (The Royal United Services Institute for Defence and Security Studies, RUSI)
Текст звіту, який буде далі, опублікували 19 травня на сайті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (The Royal United Services Institute for Defence and Security Studies, RUSI) — британського аналітичного центру, що спеціалізується на проблемах міжнародної безпеки та військової справи. Авторами стали дослідники Джек Вотлінґ та Нік Рейнольдс, вони пишуть про велику війну в Україні фактично від її початку. Українські медіа звернули увагу на текст, проте здебільшого опублікували тільки резюме звіту.
Ми публікуємо повний переклад і ось чому. По-перше, це не умовиводи виключно на основі даних з інтернету. Автори стверджують, що матеріал складено, у тому числі, на основі багатьох інтерв’ю з українськими військовими. Низка деталей, зокрема стосовно битви за Бахмут, співпадають з тим, що розповідали військові нашим журналістам. По-друге, ми вважаємо, що слід боротися з поганою тенденцією, яка побутує в частині суспільства. Йдеться про «шапкозакидання» під час дискусій про стан російської армії. Цей текст детально і з прикладами пояснює, що динамічний захист російських танків пробити не так уже й легко; що російське ППО працює справно; що російські засоби РЕБ здатні перехоплювати переговори українських військових і так далі. Третя причина перекладу цього звіту — інститут RUSI торік був одним із перших, де чітко й доказово написали: Росія готується до затяжної віни. Хоча у той момент мейнстримовими темами ще були «переговори», «заколот кремлівських еліт» і «крах російської економіки». Тож ми вважаємо, що це буде довге, але корисне читання. Далі сам звіт.