Ми тут нещодавно обговорювали чому Українське Подунав'я називають "Бессарабія", хоча історично територія "Бессарабії" охоплювала всю Молдову, Буджак і Буковину. З'ясували що причина в сепарах та колаборантах які вперто не бажають називати Українське Подунав'я українським, пишуть в групі Ізмаїл-онлайн.
пятница, 20 декабря 2024 г.
"Бессарабія" і "Ізмаїльщина" - це сепарські назви Українського Подунав'я
Ми тут нещодавно обговорювали чому Українське Подунав'я називають "Бессарабія", хоча історично територія "Бессарабії" охоплювала всю Молдову, Буджак і Буковину. З'ясували що причина в сепарах та колаборантах які вперто не бажають називати Українське Подунав'я українським, пишуть в групі Ізмаїл-онлайн.
пятница, 29 ноября 2024 г.
Державна кваліфікаційна комісія моряків опрацювала вже 60 тис. заявок за рік
Державна кваліфікаційна комісія моряків працюватиме в посиленому режимі до кінця року, щоб продипломувати кожного моряка.
Про це повідомили в Адміністрації судноплавства.
«За 2024 рік ДККМ опрацьовано вже близько 60 000 заяв моряків, для порівняння, в 2023 їх було – 22 631. Якщо брати в середньому, то кожного дня команда опрацьовує 200 заяв на присвоєння звання/підтвердження кваліфікації», — зазначили у відомстві.
Кожна друга заява подається моряками онлайн засобами порталу Дія.
«В процес розгляду задіяні 12 досвідчених членів ДККМ, які працюють в містах Київ та Одеса, і попри всі обставини, які створює нам ворог, роблять все можливе, щоб моряк якнайшвидше отримав рішення. В результаті, 81% заяв розглядається позитивно, після чого уповноважена особа друкує кваліфікаційний документ», — зазначив очільник Адміністрації судноплавства Євгеній Ігнатенко.
Також у відомстві нагадали, що отримати виготовлені кваліфікаційні документи можливо особисто або через представника в самій Адміністрації судноплавства (Київ, Одеса — до 31.12.2024); або в ДП «Моррічсервіс» (Київ, Одеса, Ізмаїл).
вторник, 8 октября 2024 г.
Ізмаїльський порт виставив на аукціон 2 портальних крани
Ізмаїльський
морський торговельний порт (ІМТП) оголосив аукціон з продажу двох
портальних кранів – «Ганц» та «Альбрехт». Початкова вартість лотів
становить 692,83 тис. та 829,6 тис. грн відповідно.
Про це журналісти дізналася з оголошень на сайті Prozorro. Sale.
Тип
продажу – трираундовий англійський аукціон, тобто на підвищення ціни.
Відповідно переможе у ньому той учасник, який запропонує найвищу ставку.
понедельник, 16 сентября 2024 г.
Чому була придумана історія Голокосту
Джон Уер
Чому була придумана історія Голокосту
Оригінал: John Wear. Why the Holocaust Story Was Invented
Резюме
Геноцид європейського єврейства національно-соціалістичною Німеччиною багато хто вважає найкраще задокументованою подією в історії людства. Було написано десятки тисяч книг, журналів та газетних статей та проведено численні кримінальні процеси для документального підтвердження масового знищення європейського єврейства. Злочини Німеччини проти євреїв вважаються настільки унікальним злом, що термін «Голокост» був винайдений для опису передбачуваного геноциду європейського єврейства. Мене запитували: «Чому була придумана історія Голокосту? Кому вигідна ця фальсифікація історії?» Ця стаття відповість на ці запитання.
Виправдання війни з Німеччиною
Друга світова війна була найкривавішою та найруйнівнішою війною в історії людства. Багато людей запитували, чи були необхідні всі смерті і руйнування, спричинені цією війною.
Так званий Голокост був використаний союзниками для демонізації Німеччини та доказів того, що їхні військові зусилля були необхідні для перемоги над такою злою нацією.
Зі звільненням Ордруфа, Бухенвальда і Дахау американською армією та звільненням Берген-Бельзена британськими військами, великі групи західних спостерігачів вперше зіткнулися з жахами німецьких таборів. Жахливі сцени великих скупчень трупів, і змучених і хворих ув'язнених, що вижили, були сфотографовані для потомства військами зв'язку армії США. До Німеччини прилетіли відомі журналісти та політики, щоб особисто побачити жахливі докази у таборах. Жахливі сцени у німецьких таборах були використані союзниками для виправдання своєї участі у війні. [1]
Єврейський історик Роберт Ян ван Пелт пише: [2]
Для союзників відкриття таборів стало остаточним виправданням їхніх військових зусиль. У 1940 році Черчілль проголосив, що перемога нацистів принесе «нові Темні віки, зроблені ще більш зловісними за допомогою збоченої науки». Визволення таборів довело, що Черчілль не перебільшував небезпеки. І хоча Освенцім був звільнений росіянами, англійці та американці почули багато історій про цей табір.
среда, 4 сентября 2024 г.
Президент Тайваня напомнил Китаю о династии Цин и сделал предложение относительно россии
Президент Тайваня Лай Циндэ в интервью местному телеканалу прокомментировал претензии Китая на Тайвань. В частности политик напомнил об Айгунском договоре 1858 года, пишет Reuters.
«Если речь идет о территориальной целостности, почему тогда не вернуть земли, оккупированные россией в соответствии с Айгунским договором? россия же сейчас очень ослаблена, не так ли?», — спросил Лай Циндэ.
Глава Тайваня говорил об Айгунском договоре 1858 года, по которому Китай передал Российской империи огромный участок земли на нынешнем Дальнем Востоке россии, образовав большую часть современной границы вдоль реки Амур.
Первоначально династия Цин отказалась ратифицировать договор, но через два года он был подтвержден Пекинской конвенцией 1860 года, которую Китай относит к так называемым «неравноправным» договорам с иностранными державами XIX века. По Пекинской конвенции Китайская империя Цин была вынуждена передать россии еще больше территории — практически весь нынешний Приморский край (от Хабаровска до границы с Корейским полуостровом).
вторник, 3 сентября 2024 г.
Юна ізмаїлка стала чемпіонкою Європи з класичних шахів
Вихованка клубу “Біла тура” Ізмаїльського палацу дітей та юнацтва Світлана Руссєва стала переможницею чемпіонату Європи з класичних шахів, який проходив у м. Прага (Чехія), пише Ізмаїл-онлайн.
Світлана успішно виступила у турнірі дівчат до 10 років, де боролися 73 учасниці, вигравши 7,5 очок з 9 можливих, і стала чемпіонкою.
Своїм результатом юна шахістка достойно представила Україну та рідне місто.
“Вітаємо Світлану з цим званням, бажаємо підкорювати нові вершини та не зупинятися на досягнутому! Вітаємо також батьків, які доклали багато зусиль на шляху до цієї мети! Пишаємося нашою зірочкою!” — зазначили в Палаці дітей та юнацтва.
среда, 5 июня 2024 г.
Адвоката з компанії Масі Найєма викрито у хабарі в $200 тис. прокурорам САП
АБУ викрило адвоката на пропозиції хабара 200 тисяч доларів у справі «Укренерго»
Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили адвоката одного зі столичних адвокатських об’єднань на пропозиції хабаря у розмірі $200 тис. дол. США. Про це повідомляє НАБУ.
Адвокат намагався дати хабар прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективам Національного антикорупційного бюро України, щоб справу його підзахисного передали до іншого органу досудового розслідування.
Йдеться про справу щодо заволодіння електричною енергією ПрАТ “НЕК “Укренерго” та легалізації отриманих від її продажу коштів на суму 716 млн грн.
Дії адвоката кваліфікували за ч. 3 ст. 369 ККУ “Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі”.
Йому загрожує до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна.
У НАБУ не повідомляється ім’я підозрюваного, проте в компанії “Міллер” заявили, йдеться про Олексія Носова – їх партнера та адвоката. На сайті компанії Носов вказаний як один із трьої партнерів-засновників разом із Масі Найємом та Каріною Панченко.
вторник, 4 июня 2024 г.
Цьогорічний травень у Києві встановив 100-річний погодний рекорд
Травень 2024 року у столиці побив 100-літний рекорд, ставши одним з найсухіших місяців за 130 років. Водночас температура повітря була ледь вищою за кліматичну норму.
Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського у вівторок, 4 червня.
За даними метеорологів, середньомісячна температура повітря у травні цього року в Києві склала 16,3°С. Це вище кліматичної норми на 0,5°С.
Найхолодніше, як зазначається, було 14 травня, коли мінімальна температура зменшилась під ранок до 2,9°С, а найтепліше — 22 травня, коли максимальна температура підвищилась до +28°С.
Також метеорологи зазначають, що опадів на проспекті Науки випало 15 мм, що дорівнює 23% кліматичної норми. Таким чином, травень 2024 у Києві став восьмим найсухішим місяцем в рейтингу опадів з 1891 року.
Виявлено російський вплив на фламандські партії в Бельгії
У червні бельгійці голосуватимуть за представників у регіональному, національному та європейському парламентах. Лідирує у виборчих перегонах радикальна сепаратистська партія «Фламандський інтерес», яка не лише виступає за відокремлення Фландрії, але й має найбільшу кількість прихильників Кремля серед своїх представників.
Еволюція та суперечливі альянси фламандського націоналізму.
Фламандський інтерес (Vlaams Belang)
«Фламандський інтерес» — це ребрендинг партії «Фламандський блок», яка розпалася після рішення суду в 2004 році, який засудив партію за расизм. Після реорганізації у «Vlaams Belang» партія продовжила основну філософію свого попередника, проводячи кампанію на сепаратистській та фламандській націоналістичній платформі.
Як і «Vlaams Blok», «Vlaams Belang» спочатку користувалася популярністю серед фламандського електорату і була однією з найуспішніших націонал-популістських партій у Європі. Проте з 2008 року партія зазнала зниження підтримки та членства, що збіглося з внутрішніми суперечками всередині партії та зростанням поміркованого націоналістичного Нового фламандського альянсу (Nieuw-Vlaamse Alliantie, N-VA), який також підтримує незалежність Фландрії . Під нинішнім керівництвом Тома Ван Грікена Vlaams Belang почав відновлювати підтримку населення та повернувся під час федеральних виборів 2019 року. Потяг до ідеї відділення Фландрії від Бельгії сприяв підтримці ідей Путіна щодо сепаратизму в Україні та анексії Криму. Партійці були присутні на так званих референдумах у Криму та виборах у самопроголошеній Донецькій народній республіці (ДНР), але на цьому підтримка російської інтервенції на Заході не закінчилася.
четверг, 16 мая 2024 г.
В Україні проведуть Міжнародний конкурс наукових і творчих робіт, присвячених темі Голодомору
Роботи прийматимуть до 28 жовтня 2024 року. Підсумки та оголошення переможців заплановано на останній тиждень листопада. Про це повідомили на сайті Міносвіти.
Переможці отримають дипломи, запрошення на урочисту церемонію нагородження до Києва та грошові премії для подальшого поглиблення досліджень із проблематики Голодомору.
Контактна особа – Наталія Богданова, виконавча директорка громадської організації «HREC in Ukraine».
Телефон: +38 (050) 512 21 15, скринька hrecukraine@gmail.com.
Деталі про умови конкурсу можна прочитати тут.
понедельник, 29 апреля 2024 г.
НАТО скликає військовий комітет, серед тем - Україна
Північноатлантичний Альянс 16 травня проведе засідання найвищого військового органу - Військовий комітет. В межах засідання також відбудеться зустріч Ради Україна-НАТО.
Про це повідомляє прес-служба НАТО.
Як розповіли у відомстві, на засіданні Військового комітету НАТО буде головувати його очільник адмірал Роб Бауер. Окрім того, там запланована присутність інших командувачів військ країн-членів Альянсу й верховного головнокомандувача сил НАТО в Європі генерала Крістофера Каволі.
Також на засіданні має бути присутнім і генсек НАТО Єнс Столтенберг, який має обговорити ключові пріоритети і виклики Альянсу.
Варто зауважити, що одна з частин засідання буде присвячена Україні.
Джордж Сорос платить студентам, які підігрівають загальноамериканські протести проти Ізраїлю - NYP
Джордж Сорос і його ліві помічники платять агітаторам, які підживлюють вибух радикальних антиізраїльських протестів у коледжах по всій країні.
Протести, які почалися, коли минулого тижня студенти захопили галявину кампусу Морнінгсайд-Хайтс Колумбійського університету, поширилися по всій країні як гриби.
Імітаційні наметові містечка були встановлені в коледжах, включаючи Гарвард, Єль, Берклі в Каліфорнії, Університет штату Огайо та Еморі в Джорджії — усі вони організовані філіями фінансованої Соросом організації Students for Justice in Palestine (SJP) — і в деяких , відбулися сутички студентів з поліцією.
Материнська організація SJP фінансується мережею некомерційних організацій, які в кінцевому підсумку фінансуються, серед інших, Соросом, мільярдером-лівим інвестором. У трьох коледжах протести заохочуються проплаченими радикалами, які є «стипендіатами» фінансованої Соросом групи під назвою Кампанії США за права палестинців (USCPR).
USCPR надає до 7800 доларів США для своїх стипендіатів у громаді та від 2880 до 3660 доларів для своїх «стипендіатів» у кампусі в обмін на те, що вони витрачають вісім годин на тиждень на організацію «кампаній, очолюваних палестинськими організаціями». Їх навчають «повстати, до революції». З 2017 року радикальне угруповання отримало щонайменше 300 000 доларів від "Фонду відкритого суспільства" Сороса, а також 355 000 доларів від Фонду братів Рокфеллерів з 2019 року.
воскресенье, 14 апреля 2024 г.
Правительство Украины приняло закон о мобилизации: как он повлияет на украинцев за границей
После принятия правительством нового закона о мобилизации, украинцы сталкиваются с многочисленными изменениями, особенно это касается военнообязанных граждан, в том числе тех, кто находится за границей.
По информации юристов, новые правила вступят в силу через месяц после подписания президентом.
Согласно законопроекту №10449 о мобилизации, мужчины в возрасте от 16 до 60 лет, которые сейчас находятся за границей, при обращении в консульские учреждения обязаны обновить свои персональные данные для военного учета. Без этого обновления услуги украинских дипломатических учреждений за рубежом не будут доступны.
Кабинет Министров разработает порядок, согласно которому дипломатические учреждения будут проверять военно-учетные данные.
Что изменит новый закон о мобилизации:
- Мужчинам от 25 до 60 лет нужно будет всегда иметь при себе военно-учетный документ и предъявлять его по требованию представителя ТЦК, пограничной службы или полиции.
- Вводится электронный кабинет военнообязанных, где можно будет дистанционно обновлять свои данные.
- Военнообязанные должны обновить свои данные в ТЦК и СП в течение 60 дней после вступления закона в силу.
- Закон ограничивает категории мужчин, которые могут получить отсрочку от мобилизации. В частности, потеряют такую возможность почти все граждане, у которых жена или муж имеют ІІІ группу инвалидности.
четверг, 4 апреля 2024 г.
В Україні підвищили виплати аліментів
пятница, 29 марта 2024 г.
Українські аграрії розпочали сівбу соняшника, сої та цукрового буряку
До сівби ярих культур в Україні приступили всі області. Засіяли 476,7 тисячі гектарів зернових та зернобобових культур. З них – 68,3 тисячі гектарів пшениці, 291,5 тисячі гектарів ячменю, 81,8 тисячі гектарів гороху та 28,7 тисячі гектарів вівса.
Найбільше зернових та зернобобових посіяли аграрії таких областей:
● На Одещині посіяли сім тисяч гектарів пшениці, 41,5 тисячі гектарів ячменю, 28,4 тисячі гектарів гороху та 1,5 тисячі гектарів вівса.
● На Тернопільщині – 4,4 тисячі гектарів пшениці, 32,2 тисячі гектарів ячменю, 3,1 тисячі гектарів гороху та 1,1 тисячі гектарів вівса.
● На Полтавщині – 6,4 тисячі гектарів пшениці, 56,2 тисячі гектарів ячменя, 4,7 тисячі гектарів гороху та 2,3 тисячі гектарів вівса.
● У Хмельницькій області – 7,2 тисячі гектарів пшениці, 23,7 тисячі гектарів ячменя, 0,8 тисячі гектарів гороху та 0,5 тис. га вівса.
● На Вінниччині – 5,9 тисячі гектарів пшениці, 27,1 тисячі гектарів ячменю, 4,4 тисячі гектарів гороху та 0,2 тисячі гектарів вівса.
● У Миколаївській області – 2,2 тисячі гектарів пшениці, 33,4 тисячі гектарів ячменю, 17,6 тисячі гектарів гороху та 0,5 тисячі гектарів вівса.
За минулий тиждень аграрії України посіяли зернових та зернобобових культур на 262,2 тисячі гектарів. У лідерах Полтавщина, там засіяли 44,2 тисячі гектарів.
Лідирує Полтавська область і серед посівів цукрового буряка – вже засіяли 10,2 тисячі гектарів. До сівби цієї культури також приступили аграрії Вінниччини, Волині та Рівненщини.
Аграрії Київщини почали сіяти соняшник, а Вінниччини – сою.
среда, 20 марта 2024 г.
Пентагон запустив вебсайт для відстеження допомоги Україні
Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки створило портал в інтернеті для відстеження переданої Україні американської зброї та обладнання. Сайт має назву Ukraine Oversigh.
Про це пише Поштівка з посиланням на The Hill у вівторок, 19 березня.
Сайт для відстеження допомоги
Метою створення сайту є надання американцям більше інформації про нагляд за озброєнням та обладнанням США, яке передають Україні.
Вебсайт Ukraine Oversigh був запущений у координації з Офісом генерального інспектора Держдепу США та Агентством з міжнародного розвитку.
Інтернет-портал з’явився на тлі затримки нового фінансування для України республіканцями в Конгресі. Вони ставлять під сумнів належний облік поставленої зброї в країну, яка перебуває в зоні бойових дій.
вторник, 19 марта 2024 г.
200 АВТО НА ФРОНТ: БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД УРБАНСЬКИХ «ПРИДУНАВ’Я» ЗВІТУВАВ ПРО ЗРОБЛЕНУ РОБОТУ ЗА 2023 РІК
З перших днів повномасштабного вторгнення Фонд постійно допомагає Силам Оборони України. Зокрема, у 2023 році було зроблене наступне:
- Передані 154 автомобіля різного класу (пікапи, вантажівки, тягачі, фури, причепи, пожежні автівки тощо), серед яких 50 автівок для сил протиповітряної оборони (ППО) Одещини. Загалом, з початку повномасштабного вторгнення Фонд закупив та передав 200 автівок.
- Передані військовим 72 дрони – серед них: 11 – ударних, 5 – Mavic T3, 6 – Mavic Impreza та 50 – FPV-дронів;
- Надали іншу різноманітну допомогу військовим – генератори, технічне оснащення (тактичні та технічні аксесуари), амуніцію (шоломи, монокуляри нічного бачення з тепловізором, бронезахист у вигляді плитоноски-тактичного жилета), човни, гіроборди для виготовлення наземних дронів, колеса і автозапчастини, прожектори, комплекти інструментів для ремонту автівок, буржуйки тощо;
- Переобладнали різні авто під потреби військових, в т.ч. під пересувні лазні-пральні;
- Постійно здійснюється ремонт та обслуговування автомобілів Сил Оборони.
понедельник, 18 марта 2024 г.
У Сенаті США впевнені, що з новою допомогою Україна зможе повільно відтісняти окупантів
Про це заявив голова Комітету збройних сил Сенату США Джек Рід, повідомляє "Голос Америки".
За його словами, якщо американські законодавці затвердять додаткову допомогу для України, то ЗСУ до кінця року будуть повільно відтісняти росіян. Кардинального прориву не передбачається.
Також голова комітету припустив, що вже з додатковою допомогою від США українська армія зможе перейти в наступ наступного року.
"Наступного, 2025 року, має бути нова наступальна операція, яка, сподіваюся, дасть їм змогу встановити вогневий контроль над Кримом", - сказав Рід.
Він вважає, що це значно ускладнить становище росіян і змусить їх сісти за стіл переговорів.
Також сенатор закликав законодавців США затвердити додаткове фінансування для України.
"Ми повинні ухвалити законопроєкт про додаткове фінансування. Ми повинні буквально дати їм зброю, артилерію і боєприпаси, щоб виконати роботу", - додав сенатор.
За його словами, росіяни наразі можуть здійснювати тиск на українську армію і перейшли до більш звичного для них типу війни. Йдеться про фіксовані позиції, бункери та щільне мінування.
суббота, 16 марта 2024 г.
Фонд Урбанських «Придунав’я» передав Силам Оборони України двухсоту автівку
16 березня, Благодійний фонд Урбанських «Придунав’я» передав
"ювілейний" позашляховик захиснику України - командиру ПТР «Джавелін»,
легендарному військовослужбовцю Збройних Сил України з позивним
«Гагауз».
«Гагауз»
- мешканець Бессарабії - зустрів повномасштабне вторгнення у
Луганській області. За кілька місяців бойової роботи на рахунку
«Гагауза» близько 40 підтверджених знищених цілей, а загалом – більше
60-ти. Серед них: МТ-ЛБ, танки, бойові машини піхоти!
Загалом, це вже 200 автівок, які з початку повномасштабного вторгнення Фонд передав Силам Оборони України!
Крім
автівок, фонд Урбанських постійно допомагати українським захисникам
дронами, генераторами, автозапчастинами, колесами та іншими необхідними
нашим воїнам речами.
суббота, 2 марта 2024 г.
Apple вклала понад 10 млрд доларів у створення електромобіля, але так і не випустила його
Як стверджує The New York Times, низка співробітників Apple, які займалися цим проектом, були раді його закриттю. Вся справа в тому, що проект існував дуже довго, і за цей час Apple неодноразово змінювала цілі, керівництво та робочі процеси.
Над проектом сумарно працювало близько 2000 чоловік, і це був один із перших проектів Apple, який залучив таку велику кількість людей з інших структур. Серед них були і колишні співробітники NASA і вихідці з Porsche.
За словами експертів, команда досягла певних успіхів за 10 років існування проекту. Наприклад, вона розробила лобове скло, яке може відображати покрокові інструкції, та люк у даху, виготовлений із спеціального полімеру для зменшення сонячного тепла.
пятница, 19 января 2024 г.
УКАБ закликає "Укрзалізницю" затвердити прозорий порядок проведення аукціонів на користування вагонами
Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звертається до влади та керівництва АТ “Укрзалізниця” з проханням припинити маніпуляції щодо створення штучного дефіциту вагонів УЗ, а натомість напрацювати дієвий та доброчесний порядок проведення аукціонів.
Нещодавно стало відомо, що “Укрзалізниця” з 19 січня в черговий раз планує змінювати умови проведення аукціонів. Одним з аргументів такого рішення слугує те, що “анонімні” вантажовідправники наполягають на змінах.
Водночас, вже протягом 3-х місяців агроспільнота невпинно наголошує на високій вартості оренди вагонів, потерпаючи від свавілля чиновників УЗ, які створюють штучні умови дефіциту пропозиції вагонів на ринку, чим спричиняють збитки реальним вантажовідправникам-виробникам зерна.
“Через недалекоглядну політику УЗ і відсутність регламентів, які б систематизували проведення аукціонів на оренду вагонів-зерновозів, аукціони перетворилися на ручний інструмент для маніпулювання та збагачення на аграріях, котрі, в свою чергу, опинилися у безвихідній ситуації та вимушені користуватись послугами монополіста. Крім цього, збільшення строків погодження ЄЛЗ лише загострює становище, за що також розрахуються вантажовідправники”, - наголошує Олег Хоменко, генеральний директор УКАБ.
вторник, 9 января 2024 г.
"Не завжди досягають своїх цілей": Ігнат пояснив, чому Росія запускає ракети найчастіше з Каспійського моря
Таку думку висловив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Ігнат зауважив, що іноді російські ракети втрачають радіолокаційну прив'язку до своєї цілі. Це спричиняє запуск самоліквідаторів чи падіння ракет в іншому місці, ніж планувалося раніше.
Він уточнив, що такі випадки можна було побачити, зокрема, на відео, коли було знищено половину російського села, де впала крилата ракета. Але насправді таких випадків є значно більше.
"Не даремно окупанти запускають ракети з району Каспійського моря, саме над морем. Тому що є ймовірність несходження ракети, що вона просто відвалиться від літака і впаде росіянам на голову. Саме тому Волгодонськ і район Каспійського моря є найчастішими місцями, звідки росіяни пускають ракети", – пояснив речник Повітряних сил.
Нагадаємо, вранці 8 січня в усіх областях України оголосили повітряну тривогу через пуски з боку Росії ракет, зокрема "Кинджалів". Країна-агресор ще вночі підняла в небо понад десяток бортів Ту-95МС та МіГ-31К, близько 06:45 перші вибухи пролунали у Дніпрі, а потім у Кривому Розі, Запоріжжі, Хмельницькому.
Раніше повідомлялося, що російська терористична армія завдала серії ракетних ударів по Харківщині. Під ворожим вогнем опинився обласний центр і місто Зміїв у Чугуївському районі. Ціллю путінських терористів укотре стали будинки мирних мешканців.
среда, 3 января 2024 г.
Японія відмовилась від електричних автомобілів на користь гібридних та водневих
Перший електромобіль на паливних елементах Toyota Mirai, що працює на водневому паливі (FCEV). Фото з сайта виробника. |
За багатьма оцінками, японці мали очолити
«електромобільний перехід», враховуючи їхню технологічну та фінансову
міць. Але, на подив, цього не сталося. Кожен другий автомобіль, що
продається в Японії, – гібридний, тобто з двигуном внутрішнього згоряння
як основним. А ось частка чисто електричних автомобілів складає лише
1,5%, пише Поштівка.
Ми звикли сприймати Японію як країну передового автопрому. Ця держава десятиліттями задавала тон у світовій автомобільній промисловості. До 70-х років минулого століття японці в цій галузі нічим особливим не виділялися, на відміну від японської електроніки, яка на той час вже захопила домінуючі світові позиції.
Але з 70-х років почалася успішна експансія японських автомобілів, спочатку в США, а після практично у всі країни світу. Високоякісні, економічні, недорогі (за американськими та європейськими мірками). Що ще потрібно для високого попиту? Японська Toyota Motor Corp. і досі у світовому виробництві автомобілів утримує перше місце.
Здавалося б, японський автопром очікує на безхмарне майбутнє. Але тут на арену вийшла нова епоха під назвою “електричний автомобіль”. Електромобілі почали стрімко витісняти традиційні автомобілі із двигуном внутрішнього згоряння практично по всьому світу. Розвинені країни одна за одною стали приймати закони, що обмежують використання традиційних автомобілів і, навпаки, стимулюють поширення електричних автомобілів.
Результати не змусили на себе чекати: кожен четвертий новий автомобіль, який продається в Євросоюзі, вже електричний. А в Китаї взагалі кожен другий.