среда, 29 августа 2018 г.

В Україні менше 6% доріг, що не потребують ремонту

В Україні лише 10 тис. кілометрів автомобільних доріг державного призначення із 170 тис. км не потребують ремонту – тобто менше 6%.

При цьому, за даними, наведеними Мінінфраструктури, середній капітальний ремонт 1 км доріг коштує близько 10 млн грн, повідомляє Поштівка. Відзначається, що у найгіршому стані  траси державного значення в Черкаській, Миколаївській, Луганській і Донецькій областях.

У 2018 році "залатали" вже 4 тис. км автодоріг. Це вдвічі більше, ніж в 2017 році. Витратили при цьому близько 40 млрд грн. Однак навіть за нинішніх темпах робіт, капітальний ремонт всіх доріг України, які цього потребують, відбуватиметься десятки років.

Варто відзначити, що в даній статистиці не враховані вулиці та дороги населених пунктів (вони перебувають у відомстві місцевої влади) і дороги місцевого значення. Це загалом – ще приблизно 373 тис. км доріг.

Петро Порошенко суттєво збагатився за рахунок корпоративного інвестфонду

декларування

Президент України Петро Порошенко отримав 31 мільйон 776 тисяч 886 гривень дивідендів.

Про це йдеться у повідомленні про суттєві зміни в майновому стані в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомляє Поштівка.

Гроші глава держави отримав від публічного акціонерного товариства "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал". Петро Порошенко є кінцевим бенефіціаром цього товариства.

Дивіденди президент отримав чотирма траншами – 18 мільйонів 476 тисяч 886 гривень, 6 мільйонів 800 тисяч гривень, 500 тисяч та 6 мільйонів гривень. У серпні Петро Порошенко вже отримав від цього фонду 14 мільйонів 742 тисячі 625 гривень дивідендів, а в липні 30 мільйонів гривень.

Минулого року він вніс в цю компанію 8 мільйонів 190 тисяч гривень. Крім того, у 2018 році президент заробив на відчуженні нерухомого майна 777 тисяч гривень, ще 6 мільйонів 831 тисячу 615 гривень він отримав за вкладами у Міжнародному інвестиційному банку (МІБ), який йому належить. У той час на посаді президента Петро Порошенко отримав торік лише 336 тисяч гривень зарплатні.

На банківських рахунках в МІБ глава держави зберігає 25 мільйонів 490 тисяч 771 долар. А його дружина Марина — 96 156 гривень та 4 279 євро. Готівкою у Петра Порошенка є 21 тисяча доларів та 60 тисяч гривень.

Нагадаємо, що Публічне акціонерне товариство "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал" — інвестиційний фонд, створений в 2005 році. На момент утворення називався ЗНКІФ "Петра Порошенка", в 2006 році був перейменований.

Фонд "Прайм Ессетс Кепітал" є мажоритарним акціонером МІБ з пакетом 50,0826%, крім того, Порошенкові безпосередньо належить ще 9,9174% його акцій.

Міноритарними співвласниками фінустанови залишаються бізнес партнери Порошенка — перший заступник голови фракції партії "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко і перший заступник секретаря РНБО України Олег Гладковський.

вторник, 28 августа 2018 г.

Аграрна партія у вересні може змінити голову

Аграрна партія Україні (АПУ) у вересні може змінити голову через конфлікт в середині політсили. Про це AgroPolit.com повідомило джерело у середині партії.


Нагадаємо, Скоцик і Коломойський не домовлялися про злиття Аграрної партії і «УКРОПу» .

За даними нашого джерела, наразі контроль над АПУ намагаються взяти люди, наближені до лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко. Як розповіло наше джерело - це вихідці з агросектору, колишні члени Аграрної партії, які лобіюють на пост голови партії відомого в аграрних кругах кандидата-аграрія.

Трішки деталей. За даними нашого джерела, кілька місяців тому в АПУ утворився новий управлінський орган - Рада Голів обласних організацій. На одному з її засідань Віталій Скоцик виявив бажання висунути свою кандидатуру на пост Президента України. Однак члени Ради облорганізацій таке рішення не підтримали, адже у липні проводився замір рейтингів – партії та голови – і з’ясувалося, що у Скоцика він нижчий за загальнопартійний.
Логіка наша була наступна: низький рейтинг Скоцика на президентських виборах понизить загальнопартійний до того ж рівня. Не прийнявши таку позицію, Скоцик скликав політраду. Але погано пропрацював на явкою «своїх», тому у підсумку отримав меншість у цьому ж питанні. Після цього голова АПУ поїхав з печаткою у відпустку і вже 17 серпня опублікував у Одесі пост про те, що «нас щемлять, але прорвемося». За час відпустки Віталія Скоцика, Рада збиралась уже двічі і на 22 вересня призначено позачерговий з’їзд партії, на якому і можуть змінити голову», - говорить джерело в середині партії, яке було присутнім на всіх цих зібраннях.

На субсидії може знадобитися ще 7 мільярдів – міністр

Українці з початку року заплатили 5,2 мільярда гривень військового збору Поштівка

На оплату субсидій до кінця року може знадобитися додатково близько 7 млрд гривень.

Про це в ефірі одного з телеканалів повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

"У нас прораховані різні варіанти. Навіть негативний сценарій теж нами прорахований. Не більше 7 млрд гривень до кінця поточного року (буде потрібно на субсидії у гіршому випадку)", – зазначив Рева.

Повідомляється, що зараз потреби в додаткових коштах немає.

"Сьогодні ще не всі кошти бюджету, близько 55 млрд гривень з (виділених) 71 млрд, використані на субсидії", – повідомив міністр.

Він додав, що розмір субсидії в наступному році буде залежати від ціни на газ.

За інформацією Реви, в літній період, коли потрібно було переоформляти субсидії, звернулося близько 4 млн осіб. З них субсидії призначені 3 млн 200 тис. українців.

Раніше Міністерство соціальної політики запустило роботу Державного реєстру субсидій. Очікується, що реєстр спростить безліч процедур, пов'язаних з системою субсидій.

Джерело: Поштівка

понедельник, 27 августа 2018 г.

Русские хакеры пытались взломать почту Вселенского патриарха Варфоломея, - The Associated Press

Русские хакеры из группировки Fancy Bear, которых Минюст США обвинил во взломе серверов Демократической партии, несколько лет пытались украсть частную переписку высокопоставленных деятелей православной церкви, в том числе Вселенского патриарха Варфоломея I, предстоятеля Константинопольской православной Церкви. 
Об этом сообщает Associated Press со ссылкой на данные входящей в Dell компании Secureworks, которая специализируется на компьютерной безопасности.

Агентство изучило список из 4700 почтовых адресов, которые интересовали хакеров. Среди целей русских взломщиков было окружение Вселенского патриарха Варфоломея, которого часто называют первым среди равноправных православных руководителей. Именно он в настоящее время рассматривает в Стамбуле заявку Киева, который просит позволить Украинской церкви выйти из-под контроля Московского патриархата.

Сам Варфоломей не использует электронную почту, однако ею активно пользуются его помощники, учетные записи которых подверглись попыткам взлома. Все они так или иначе занимаются украинской заявкой.

Secureworks получила данные о попытках взломать аккаунты священников в 2015 и 2016 годах.

Маріупольський рибоконсервний комбінат стане індустріальним парком

На базі потужностей колишнього рибоконсервного заводу в Маруполі виросте сучасний індустріальний парк «Азовакваінвест», повідомляє «Урядовий кур’єр».

Проектом займається комунальне комерційне підприємство «Приазовська інвестиційна компанія». За словами її директора Євгена Костоманова, вже є потенційні інвестори, які планують розташувати тут свої виробництва.

На території рибоконсервного заводу розмістяться півтора десятка сучасних підприємств харчової, легкої та машинобудівної промисловості. «Азовакваінвест» створить в місті 665 нових робочих місць. Влада Маріуполя очікує від проекту доходи в місцевий бюджет в сумі 7,2 млн грн.

Зараз «Приазовська інвестиційна компанія» налагоджує постачання води в індустріальний парк, проводить інженерну та геофізичну зйомку території.

Як ми повідомляли раніше, в маріупольському морпорту почалося будівництво спеціалізованого перевалочного комплексу зернових вантажів вартістю близько 470 млн грн.

воскресенье, 26 августа 2018 г.

За что покупатели возненавидели новую систему распознавания лиц от Amazon


Amazon разработала новую мощную систему для распознавания лиц в режиме реального времени. Нейросетям «кормят» фото и видео, а они определяют, что (или кто) там показывается. Воспользоваться ей может любой пользователь AWS. В США с её помощью шерифы уже успешно ловят преступников, а телестанции находят знаменитостей в живых трансляциях.

Но у технологии нашлись и ярые оппоненты, которые призывают Amazon немедленно прекратить разработку системы, иначе последствия могут быть самыми непредсказуемыми.

Сервис Amazon Rekognition позволяет встраивать в приложения аналитику изображений и видео, созданную алгоритмами на базе глубокого обучения. Достаточно дать нейронным сетям ваш ролик или ряд картинок, а те поймут, что на них изображено. Система умеет распознавать лица людей, их действия, объекты, окружающую среду. Обнаруживать порнографию или сцену убийства.

Технология для фото была представлена в 2016 году, а для видео – в 2017-м. С тех пор, как это свойственно нейронным сетям, продукт неплохо возмужал, поумнел и научился новым трюкам. Например, на начальном этапе Rekognition не была способна определять контекст снимка – что сейчас делает человек, и что показывает выражение его лица (наслаждение, страх, злость?). Тогда эту технологию Amazon часто сравнивали с Microsoft Cognitive Services, и говорили, что у Microsoft получается лучше.

НКРЗІ затвердила чергове збільшення тарифів Укрпошти

Logo_Ukrposhta

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері зв'язку та автоматизації (НКРЗІ), затвердила поетапне підвищення тарифів на послуги поштового зв'язку в 2018-2019 рр., повідомляє Поштівка.

Відповідно до рішення НКРЗІ тарифи на послуги поштового зв'язку, що надаються Укрпоштою, будуть змінені в два етапи: 1-й етап – з 10 вересня поточного року, 2-й етап – з 1 січня 2019 року.

1-й етап – тариф на пересилання письмової кореспонденції (непріоритетний лист вагою до 50 г, базова величина) зміниться на 2 грн (сьогодні він складає 5 грн), а на посилки без оголошеної цінності, в рамках послуги «Укрпошта Стандарт», масою до 10 кг в межах України – на 3,6 грн (з ПДВ).

2-й етап – тариф на пересилання письмової кореспонденції (непріоритетний лист вагою до 50 г, базова величина) зміниться порівняно з першим етапом на 1 грн і буде складати 8 грн, а на посилки без оголошеної цінності, в рамках послуги «Укрпошта Стандарт», масою до 10 кг в межах України на 2,4 грн (з ПДВ).

Тарифи на пересилання відправлень вагою більше 10 кг в рамках послуги «Укрпошта Стандарт», зокрема, на пересилання відправлень вагою від 10 до 15 кг в межах області становитиме 45 грн (з ПДВ), в межах України – 51 грн (з ПДВ).

Нагадаємо, у другому кварталі 2018 року "Укрпошта" збільшила чистий збиток до 536,66 млн. Втім, в.о. гендиректора ПАТ "Укрпошта" Ігоря Смілянського, який очолює "Укрпошту" з квітня 2016 року, не зважаючи на такий фінансовий результат, було призначено її генеральним директором. Відповідний контракт із ним підписав міністр інфраструктури Володимир Омелян 17 серпня 2018 року. Умови контракту, зокрема термін його дії та зарплата Смілянського, не розголошуються. Раніше на цій посаді Ігор Смілянський отримував 333400 грн.

В Уряді обіцяють, що незабаром буде створена Наглядова рада ПАТ «Укрпошта» у складі 7 членів, 5 з яких становитимуть незалежні члени (незалежні директори).

Наразі триває конкурсний відбір кандидатів на посаду незалежного члена Наглядової ради ПАТ "Укрпошта", який розпочався 25 червня. Результати відбору буде оприлюднено до 12 вересня 2018 р. Створення Наглядової ради національного поштового оператора передбачає відбір 5 незалежних професійних кандидатів з міжнародним досвідом роботи в логістиці, e-commerce та фінансах. Також до складу органу управління товариством увійдуть 2 представники уряду. Далі з далі з числа незалежних директорів Наглядова рада оборе Голову наглядової ради. До виключної компетенції Наглядової ради належить обрання та припинення повноважень генерального директора, втім, перед самим створенням цього органу управління ПАТ "Укрпошта", генерального директора одноосібно обрав міністр інфраструктури і підписав з ним контракт.

Вся власть причастна к коррупции и контрабанде – Данилюк


Бывший Министр финансов Александр Данилюк заявил, что вся украинская власть причастна к коррупции и контрабанде.


По мнению экс-министра, правительство Премьер-министра Владимира Гройсмана является самым непрозрачным в истории Украины.

По словам Александра Данилюка, у власти стоят люди, контролирующие контрабанду и коррупцию на таможне, а Премьер-министр считает проблемы в этом секторе обычным «междусобойчиком».
«Я видел, что экс-глава Государственной фискальной службы Роман Насиров вор, я вышел и сказал публично на пресс-конференции. Хотя до этого говорил со всеми, и они думали, что, может, все обсудим между собой, и все пройдет. Все вовлечены в контрабанду, коррупцию на таможне и между собой договариваются, как с этим бороться», – добавил он.

суббота, 25 августа 2018 г.

Україна виробляє все менше легальної горілки — статистика

ціни на алкоголь Поштівка

У cічні-липні поточного року, порівняно із аналогічним періодом минулого року, виробництво горілки в Україні скоротилося на 6,4% – до 6 млн 863 тис. дал. Про це повідомила Поштівка з посиланням на Державну службу статистики.

Поряд з цим, за рік Україна наростила виробництво коньяку та бренді – на 1,1%. Зокрема, у січні-липні було вироблено 1 млн 64 тис. дал. відповідної продукції.

Також, було зафіксовано збільшення виробництва лікерів. У січні-липні, порівняно з аналогічним періодом минулого року, виробництво лікерів зросло на 26,6% – до 4 млн 399 тис. дал.

Дані наведено без урахування анексованого Росією Криму та Севастополя.

пятница, 24 августа 2018 г.

Більше двох тисяч вагонів придбала “Укрзалізниця” з початку року

"Укрзалізниця" продовжує збільшувати обсяг інвестицій в оновлення рухомого складу. Загалом з початку поточного року компанія придбала 2 тис. 287 вантажних вагонів, з яких 1 тис. 837 побудували на власних виробничих потужностях філій товариства.

Про це повідомляє Поштівка з посиланням на прес-службу УЗ.

Торік Укрзалізниця придбала 2 тис. 721 вантажний вагон, з яких 2 тис. 606 – власного виробництва. При цьому рухомий склад Укрзалізниці, який на ринку залізничних перевезень складає лише 40%, і надалі залишається у великому дефіциті.

"Нині  з понад 27 тисяч піввагонів, наявних у робочому парку Укрзалізниці, 20% – високої якості, – повідомив директор з економіки і фінансів підприємства Андрій Рязанцев. – Цього року ми спрямували інвестиції вже на 1,5 млрд. грн. більше, ніж загалом отримали надходжень на свій інвестиційний рахунок від зміни тарифів на вантажні перевезення".

Нагадаємо, "Укрзалізниця" з початку року перевезла на теплоелектростанції 12,3 млн. тонн вугілля.

Денежные вливания заробитчан перегоняют доходы Украины от экспорта

Заробитчане из Украины перевели родственникам 900 млн долларов за 3 месяца, сообщает Польское радио. За первый квартал 2018 года украинские работники превысили прошлогодний рекорд по денежным переводам за аналогичный период на 200 млн.


Также стало известно, что денежные отправления в Украину составили 86% всех переводов, зафиксированных соответствующими службами Польши.

В Нацбанке Украины выразили предположение, что рост суммы, переведенной заробитчанами из Польши, продолжится. В первом квартале 2019 приплыв финансов, заработанных гражданами Украины на польских работах, может увеличится на 20%.

Предположительно, сумма составит 1,8 млрд долларов. Стоит заметить, что даже экспорт металла и зерна не приносит стране таких прибылей, как трудовая миграция.

На заработки в Израиль украинцы тоже выезжают, хотя и не так часто, как в Польшу. Еврейское государство может предложить трудовым мигрантам работу в постоянно открывающихся на его территории компаниях. Стремительное развитие израильской экономики происходит благодаря коммерческим кредитам с низкой ставкой и другим выгодным условиям.

У Порошенко остался один способ снова стать президентом


Единственная надежда для Порошенко презентовать себя как следующего президента - это война. 

Из уст Петра Порошенко и бесчисленных тысяч чиновничьего аппарата нынешней власти слышим, что следующие выборы станут чем-то вроде войны или противостояния между Украиной и Россией.
Для обычного человека это может прозвучать почти правдоподобно. Кто из простолюдинов будет сосредотачиваться на таких "малозначимых" фактах, что президент Порошенко "воюет" с Россией без объявления войны или введения военного положения или даже разрыва дипломатических отношений с государством агрессором?
А если не дай Бог, кто-то это и заметит, на него сразу спускают информационных "титушек" с полным набором туповатых оправданий, объяснений и контр-обвинений вроде "какая разница, как это называется, главное, что мы воюем" или "если так хочешь войны, то бери автомат и иди воюй". 
Но пули, мины и снаряды летают, люди гибнут, территории оккупированы - значит в Украине война, которая длится уже дольше, чем длилась Вторая мировая на территории Украины в составе СССР.

четверг, 23 августа 2018 г.

Названо головну країну-імпортера вина в Україну

Три факти про вино Поштівка

68 млн дол. США витратила Україна на імпорт виноградного сусла та вина

Повідомляє ПОШТІВКА з посиланням на Державну фіскальну службу.

З Італії, яка залишається основним імпортером, було імпортовано в Україну виноградного вина на 18,8 млн дол.

З Франції, було імпортовано в Україну виноградного вина на 18,8 млн дол., друге місце країн-імпортерів.

Імпорт грузинського вина посідає третє місце і коштує 9,9 млн дол., для України.

В свою чергу, Україна експортувала вина на 27,9 млн дол. США.


среда, 15 августа 2018 г.

«Наша Ряба» очолила світовий рейтинг найнебезпечніших для людини підприємств

Найбільший виробник м'яса птиці, м'ясних полуфаблікатов і ковбасних виробів в Україні, Миронівський хлібопродукт (МХП), який випускає свою продукцію на ринок України під торговими марками «Наша Ряба», «Легко», «Бащинський», став одним з лідерів рейтингу найнебезпечніших для людини і навколишнього середовища глобальних компаній.

Про це свідчать результати дослідження щорічного індексу Collers, запущеного мережею інвесторів FAIRR. Про це пише Поштівка з посиланням на latifundist.com. Аналіз показав, що МХП не справляється з критичними бізнес-ризиками, такими як викиди парникових газів і ризик антибіотиків.

Один з кредиторів МХП - Європейський банк реконструкції та розвитку, почав розслідування щодо українського виробника м'яса і м'ясної продукції. Розслідування ведеться в двох напрямках: вплив на життя людей і екологію.

В криптовалютах сгорело $600 млрд c начала года

Криптовалюты продолжает стремительно сдуваться на фоне падающего интереса со стороны розничных инвесторов.

За 7 месяцев капитализация рынка обрушилась на 70%, а во вторник впервые с ноября прошлого года опустилась ниже 200 млрд долларов, следует из данных Coinmarketcap, передает сегодня Поштівка.org.
По сравнению с январским ажиотажем, когда объем рынка достигал пика, держатели криптовалют обеднели суммарно на 623 млрд долларов — сумму, сопоставимую с годовым ВВП таких стран, как Швейцария или Саудовская Аравия (18-я и 19-я экономики мира).
Попытки криптовалют восстановиться в июле, когда биткоин за неделю подскочил на 17%, закончились новыми распродажами: его курс во вторник упал еще на 5% и опускался ниже 6 тысяч долларов впервые с июня.
Эфир с начала года потерял 66% стоимости, Ripple — 88%, Bitcoin Cash — 80%, LTC — 77%.
Первую волну падения в начале года аналитики связывали с тем, что крупные потенциальные покупатели искусственно нагнетали негативный фон, чтобы закупиться на минимумах, однако период негатива затянулся, и этот сценарий вряд ли все еще можно считать актуальным, говорит руководитель аналитического отдела Kyiv Capital Дмитрий Чалый.
«Более того, последние недели были насыщены позитивными новостями для криптоиндустрии», — отмечает он: китайские власти задумались о снятии запрета на проведение ICO, Европейская организация по ценным бумагам и рынкам (ESMA) дала сдержанно-положительную оценку криптоактивам.
Спрос на криптовалюту продолжает предъявлять теневая экономика. «Однако розничные объемы на покупку на криптобиржах из месяца в месяц снижаются, что и продолжает тянуть котировки вниз, — говорит Чалый. — Обвал биткоина и альткоинов фактически можно связать с оттоком покупателей, снижением интереса со стороны новых адептов».
Ситуация на крипторынке развивается по сценарию классического финансового пузыря, указывает директор по инвестициям ИК «Киев Траст» Михаил Алтынов.
«Когда количество желающих купить стало устойчиво меньше количества желающих продать, вся структура начала сдуваться. И будет сдуваться дальше, потому что, как опять же показывает анализ предыдущих по времени подобных историй, цены должны снизиться на величину не менее 70-80% от максимума», — объясняет он. «Никаких причин для «разворота» как не было, так и нет, — уверен Алтынов. — Груз финансовых потерь криптоэнтузиастов настолько тяжел, что взбодрить их на новые подвиги или привлечь новых адептов будет очень сложно».

понедельник, 13 августа 2018 г.

«Сознание – лишь радуга над бездной»: как бессознательные процессы формируют нашу личную историю

О силе бессознательного психологи говорят уже более века, однако пока нет каких-то серьезных экспериментальных доказательств существования этого пласта психики. Рассказываем вам об одном недавнем исследовании, авторы которого, профессор психологи Дэвид Оукли и профессор нейропсихологии Питер Халлиган, провели ряд экспериментов с использованием фМРТ и пришли к выводу, что сознание не просто не контролирует эмоции, чувства и мысли, оно, наоборот, идет на поводу у них и постфактум создает для этих чувств и мыслей объяснения, создавая таким образом нашу персональную историю. Это проливает новый свет на то, как могут взаимодействовать между собой сознательное и бессознательное.
Часто мы полагаем, что наше поведение, убеждения или мнение о чем либо, – все это результат обстоятельного размышления. Нам кажется, что внутри нашей головы заседает некий «исполнительный комитет», который думает, строит планы, приходит к заключениям и спускает нам готовые решения, которые мы претворяем в жизнь. Эта модель исполнительного контроля «сверху вниз» десятилетиями превалировала в умах и устраивала не только обывателей, но и ученых.
Сегодня большинство экспертов рассматривают человеческое сознание как комбинацию двух различных феноменов. Первый — это личное сознание, которое мы переживаем от одного момента к другому и которое является источником знания о том, кто мы есть в реальном мире и где находимся. Оно помогает в распознавании явлений объективной реальности и позволяет видеть возможности и угрозы. А второй — это содержание сознания: наши мысли, чувства, впечатления, намерения и воспоминания.

суббота, 11 августа 2018 г.

На виборах в Україні влада може використати 1,5 млн «мертвих душ»

Біда України в тому, що уряд намагається розплановувати бюджет, не враховуючи того, що в державі досі не проведений перепис населення. Точно відомо лише те, скільки є пенсіонерів та скільки народжується і вмирає людей.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив народний депутат Микола Катеринчук, повідомляє Поштівка.

«Коли Кабмін робить розрахунки, скільки і чим українці мають користуватися у буденному житті, то це мені трохи нагадує, коли на зоні закладають показники, скільки потрібно носити робу, користуватися ложкою, а також є харчовий набір, в якому зазначено, скільки в'язні повинні отримати калорій за добу», – сказав Катеринчук.

Він розповів, що у європейських країнах є аналоги досліджень, але вони створюються абсолютно з інших мотивів. Адже там не розраховується, наприклад, заробітна плата за споживчим кошиком.

«За кордоном усе переважно оцінюють елементом можливого щастя. Тобто людина, яка живе в країні, буде щасливішою, якщо вона хоч раз на три місяці сходить в кіно, буде мати обов'язково оплачену відпустку, з дітьми сходять в цирк. А не так як у нас, де є чоловіки та жінки, а до сім'ї та дітей немає справи», – вважає він.

На його думку, щодо України варто проводити розрахунки, скільки людей щорічно виїжджає закордон. Адже так можна буде визначити, чи не голосуватимуть на майбутніх виборах «мертві душі».

«Наша загальна біда в тому, що ми підходимо до якогось намагання урядового планування по розподілу бюджету, не враховуючи те, що у нас не проведений перепис населення. Ми, лише точно знаємо скільки у нас є пенсіонерів, скільки народжується і вмирає. А скільки поїхало, скільки може працювати, визначається відносно і зі серйозними похибками.

Адже є близько 1,5 мільйона «мертвих душ», тих неіснуючих осіб, яких можна використати на будь-яких виборах. Але для цього треба контролювати ЦВК і, зрозуміло, що по вертикалі мати свої можливості впливу й на інші комісії», – наголосив він.

Але, за його словами, до виборів 2019 року нічого не зміниться, адже ніхто не планує наразі проводити перепис населення.

«Перепис населення не буде проведений до президентських виборів, тому що там є запас голосів для фальсифікацій. Ви ж розумієте, що в країні, у якій президент бореться з антикорупціонерами на серйозному рівні і десь поки антикорупційна стратегія не має широкої підтримки населення, всі взяли і «купили» в перший ряд місця, взяли по корзині попкорну і дивляться як антикорупційні органи намагаються затримати відтік грошей з бюджету кожної української сім'ї», – прокоментував Катеринчук.

Нагадаємо, на думку багатьох політологів Росія намагатиметься вплинути на результат українських виборів, які відбудуться наступного року.

Читайте також: Чому Україні потрібні вибори за відкритими списками

среда, 8 августа 2018 г.

В Україні запроваджуються нові правила виробництва коньяків

Коньяки України повинні складатись із вітчизняної сировини Поштівка

З 1 січня 2019 року в Україні наберуть чинності нові "Правила виробництва коньяків", інформує Поштівка з посиланням на прес-службу Мін'юсту.

Нові правила будуть сприяти розвитку сировинної бази виноградно-виноробної галузі шляхом збільшення площ під виноградні насадження, пояснює гендиректор корпорації Укрвінпром Володимир Кучеренко.

"Це, в свою чергу, підвищить рівень соціального значення галузі та наповнить бюджети різних рівнів", – додає він.

"Виробники ординарних коньяків України при їх виробництві щорічно будуть поступово збільшувати в них частку коньячних спиртів вітчизняного походження. Починаючи з 2019 року, мінімальна частка становитиме 15%, і до 2027 року поступово збільшиться до 85%", – говориться в повідомленні.

За словами експертів, сьогодні коньяк досить часто стає предметом підробок і фальсифікату.

Втім справжній коньяк від неякісного напою завжди буде відрізняти смак.

"На жаль, ми спостерігаємо тренд, що чим м'якший коньяк 3-річної витримки, тим більша ймовірність, що це не справжній коньяк. Коньяк має насичений і трохи різкуватий смак, адже витримка на дубі насичує його дубильними речовинами", – пояснив маркетинг-директор компанії Beverage Trading Company Олексій Безуглий.

Також, як зазначають фахівці ринку, якісний коньяк ніколи не буде занадто дешевим.

Нагадаємо, минулого місяця на Закарпатті вилучили понад 1100 пляшок сурогатного коньяку.

“Батьківщина” впевнено очолює рейтинг політичних партій в Україні

Пропрезидентський блок – на останньому місці серед партій, здатних подолати 5%-ний бар'єр

Лідер Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко наразі очолює президентський рейтинг в Україні, свідчать дані соцопитування, який провела соціологічна група "Рейтинг" з 20 липня до 3 серпня 2018 року. Про це написала газета Поштівка.

На запитання, за кого Ви проголосували б у разі проведення виборів глави держави найближчої неділі, 17,7% тих, хто візьме участь у голосуванні і вже визначився з вибором, назвали Ю.Тимошенко. За лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка проголосували б 10,7%, за лідера партії "Опозиційний блок" Юрія Бойка – 8,9%, за лідера Радикальної партії Олега Ляшка – 8,5%, за чинного президента України Петра Порошенка – 8,3%.

За лідера партії "Слуга народу" Володимира Зеленського та музиканта Святослава Вакарчука проголосували б по 8,0% опитаних, а за лідера партії "За життя" Вадима Рабіновича – 5,9%. Рейтинг інших кандидатів менше ніж 3%. Майже кожен п'ятий не визначився з вибором.

Як наголошується в прес-релізі, за результатами соцопитування, Ю.Тимошенко посідає сильні електоральні позиції в усіх макрорегіонах, із відносно більш високими показниками на заході, в центрі та на півдні країни. Основна електоральна база А.Гриценка більше зосереджена в західних і центральних регіонах. П.Порошенка підтримують більш-менш рівномірно в усіх макрорегіонах, за винятком сходу. О.Ляшка більше підтримують на півдні та в центрі країни, С.Вакарчука – на заході. Виборців Ю.Бойка, В.Рабіновича та В.Зеленського відносно більше на сході та півдні країни, при чому перших двох відносно більше підтримують на сході, а В.Зеленського – на півдні.

Антирейтинг продовжує очолювати П.Порошенко: 50,4% респондентів не проголосували б за нього ні за яких обставин. Ю.Тимошенко, О.Ляшка, А.Яценюка не підтримали б ні в якому разі 26-29%, О.Тягнибока – 18%, Ю.Бойка – 17%, В.Рабіновича – 15%, В.Зеленського – 13% , С.Вакарчука – 11%.

При цьому 16% опитаних вважають, що наступним президентом буде Ю.Тимошенко, 12,7% – П.Порошенко. Ще 6,7% вважають, що президентом стане Ю.Бойко, 4,7% – В.Зеленський, 3,7% – О.Ляшко, 3,4% – А.Гриценко, 2,9% – С.Вакарчук, 1,9% – В. Рабінович. Майже 40% опитаних не змогли спрогнозувати, хто буде наступним президентом країни.

Як зазначається в результатах дослідження, респонденти мало орієнтуються в тому, що мають намір робити основні кандидати в разі обрання президентом: від 45 до 65% респондентів не орієнтуються в планах кандидатів.

Більш високий рівень обізнаності опитані мають відносно планів Ю.Тимошенко (46%). Дещо менше знають щодо програмних ініціатив О.Ляшка (39%) та П.Порошенка (36%). Майже 60% респондентів нічого не знають про плани Ю.Бойка й А.Гриценка. Двом третинам респондентів нічого не відомо про плани В.Зеленського та С.Вакарчука.

Як правило, краще орієнтуються в планах кандидатів старші виборці. Водночас про плани С.Вакарчука та В.Зеленського краще обізнана молодь.

Майже половина опитаних однозначно мають намір голосувати на виборах президента, ще кожен п'ятий скоріше так, ніж ні

Соціологічне опитування провела соціологічна група "Рейтинг" із 20 липня до 3 серпня 2018 року. Дослідження охопило все населення України від 18 років, репрезентативність була представлена за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Було опитано 2000 респондентів. Похибка дослідження становить не більше ніж 2,2%.

вторник, 7 августа 2018 г.

Через зростання тарифів Укрпошти передплата преси за три роки скоротилася на третину

укрпошта, Poshta, доставка періодики, gazeta

В Україні за останні три роки передплата друкованих газет і журналів скоротилася на 27% – із 11,3 мільйонів примірників до 8,3 млн.

Про це заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, пише Поштівка.

Зокрема, за підсумками передплатної кампанії на друге півріччя 2018 року тиражі газет і журналів скоротилися до рівня 95% від показників на 1 січня поточного року, зазначили в НСЖУ з посиланням на інформацію, отриману від ПАТ «Укрпошта». Загальний обсяг друкованих ЗМІ за поштовою доставкою передплатникам в Україні становить близько 8,3 мільйони примірників.

В НСЖУ вважають, що друкований інформаційний простір постійно скорочується через відсутність державної політики підтримки друкованої преси та непартнерське ставлення ПАТ «Укрпошта»до редакцій.

"Постійне зростання поштових тарифів на доставку друкованих ЗМІ і скорочення мережі «Укрпошти» цілком очевидно призводять до відмови українців від читання газет. Захистити українські газети і право громадян на доступ до друкованого слова може лише реалізація притомної державної інформаційної політики. Адже ганьбою є те, що за останні три роки ринок передплати в Україні скоротився на 3 мільйони примірників, тобто на 27%", – наголосив Томіленко.

Відповідно до даних ПАТ «Укрпошта», станом на 1 липня 2015 року в Україні тираж видань за передплатою становив 11,3 млн. Відтоді тиражі постійно лише скорочувалися і досягали наступних показників падіння – менше 11 млн примирників – у першому півріччі 2016 року (10,6 млн), менше 10 млн примирників – у другому півріччі 2017 року (9,6 млн) та менше 9 млн примирників – у першому півріччі 2018 року (8,6 млн).

Директор департаменту з управління тиражем ПрАТ «Сьогодні Мультимедіа», член правління Всесвітньої газетної асоціації WAN-IFRA від України Сергій Охріменко вважає, що падіння тиражів, особливо у місцевих видань, викликано тарифною політикою «Укрпошти» на тлі вкрай поганої якості доставки.

"Такі темпи падіння, з огляду на заплановане підвищення вартості послуг «Укрпошти», відсутності стратегії розвитку послуги з передплати, вкрай неякісну та несвоєчасну доставку і можливе переведення великої кількості (до 4 тис.) поштових відділень у формат так званих точок присутності (фактичне закриття), дають підстави прогнозувати падіння тиражів за результатами річної передплати на 2019 рік не менш ніж на 15% до поточного рівня", – сказав Охріменко, додавши, що за помірно-оптимістичними формулюваннями «Укрпошти» криється справжня катастрофа на ринку передплати.

Відтак, як наголошується в повідомленні, Національна спілка журналістів України продовжує наполягати на запровадженні урядового мораторію на поштові тарифи на доставку газет (їх фіксації на рівні доставки з 1 липня 2018р.). Зазначається, що "відповідне звернення НСЖУ до Кабінету міністрів надійшло у червні, але його реалізація блокується Міністерством інфраструктури України".

Єврокомісія анонсувала нові правила надання громадянства країнами ЄС

ES

Нові норми опублікують у вересні.

Європейська комісія запланувала у вересні опублікувати нові норми щодо надання громадянства країнами-членами Європейського Союзу. Про це заявила єврокомісар з питань юстиції Вєра Юрова, пише Поштівка.

Зокрема, Єврокомісія закликає країни Євросоюзу до більшої стриманості при наданні громадянства особам, які не є членами ЄС.

"Єврокомісія стежить за розвитком ситуації із так званими "золотими паспортами" із великим занепокоєнням", – зауважила вона.

За її словами, останніми роками зросла кількість паспортів країн ЄС для вихідців третіх країн, отриманих виключно на підставі здійснених інвестицій в економіку країни чи внаслідок придбання дорогої нерухомості.

Крім того, у звіті згадуються, наприклад, Кіпр, Мальта і Греція, які видають чимало довгострокових дозволів на проживання (так звані "золоті візи") або повноцінне громадянство ("золоті паспорти") особам з Китаю або колишніх республік СРСР. Так, головна проблема полягає у тому, що одержувачі таких національностей можуть вільно пересуватися по всьому Союзу.

"Ми не хочемо ніяких троянських коней у Євросоюзі. Деякі країни-члени повинні докладати більших зусиль, щоб їхнє громадянство не отримували злочинці, які можуть нашкодити безпеці Європи або відмивати гроші", – підкреслила Юрова.

Раніше стало відомо, що в Україні запровадять сертифікаційний іспит з української мови для осіб, які подають клопотання про прийняття до громадянства України


понедельник, 6 августа 2018 г.

Дмитро Чалий, голова правління “Українського Дунайського пароплавства”: Ми довели конкурентоспроможність на ринку перевезень Дунаєм

Чалий
Дмитро Чалий
ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» – одна з найбільших судноплавних компаній не тільки в Україні, але й у Західній Європі.

Найпотужніше пароплавство України – якому першому в країні було присвоєно статус національного перевізника, а також надано сертифікат МКУБ з управління безпекою і сертифікат відповідності системи якості ІСО-9002 – нещодавно переживало скрутні часи. Ще на початку 2018 на підприємстві відбувався період антикризового управління, але тепер воно перейшло до стабільного розвитку, в результаті чого перше півріччя року  «Українське Дунайське пароплавство» завершило з прибутком і з достойними показниками ефективності.

Голова правління ПрАТ «УДП» Дмитро Чалий розповів Укрінформу про підсумки роботи пароплавства в першій половині 2018 року і про плани роботи на наступний період в умовах дуже складного ринку дунайських перевезень.
–  Як ви оцінюєте результати роботи ПрАТ «УДП» за підсумками першого півріччя 2018 року?

– Позитивно, адже у нас за всіма напрямками роботи є очевидний прогрес. Виконані майже всі заплановані показники ефективності управління підприємством  –   обсяги перевезень, доходи від основної діяльності,  собівартість наданих послуг, прибутковість тощо.
У січні-червні 2018 року ми спрацювали з прибутком – і це є найважливішим  показником  нашої успішної діяльності. Прибуток складає рівно півмільйона гривень. Нібито не так багато, але планом за цей період були передбачені збитки у розмірі 3 млн грн, оскільки перший квартал для пароплавства завжди є збитковим  –  адже на цей час припадають найменші обсяги  перевезень і найбільші витрати на ремонт. Для порівняння, у І півріччі минулого року підприємство отримало збитки 12,8 млн грн.
Також ми маємо дуже хороший результат за обсягами чистого доходу, якого у зазначеному періоді отримано на суму 396,5 млн грн при плановому показнику 375,7 млн грн. Це на 25% більше, ніж було отримано за цей період торік.
Крім того, ми значно збільшили відрахування до державного і місцевого бюджетів – усього на користь держави здійснено виплат на суму 39,7 млн грн,  що на чверть більше, порівняно з І півріччям минулого року – 30,2 млн грн. При цьому ми не маємо заборгованости ні з виплати заробітної плати, ні з відрахувань до державного бюджету.

Благодаря закону о критической инфраструктуре СБУ получит неограниченные полномочия

Разработанный Министерством экономического развития и торговли законопроект «О критической инфраструктуре и ее защите» существенно расширяет полномочия правоохранительных органов, создает ряд правовых коллизий, содержит нечеткие формулировки и не соответствует декларируемому властью курсу на дерегуляцию.
Об этом говорится в письме Интернет Ассоциации Украины к первому вице-премьер-министру Украины - министру экономического развития и торговли Украины Степану Кубиву, передает InternetUA.

Проект Закона Украины «О критической инфраструктуре и ее защите» разработан во исполнение Указа Президента Украины, которым введено в действие решение СНБОУ «О совершенствовании мер обеспечения защиты объектов критической инфраструктуры». Целью документа является создание условий для формирования и эффективной реализации государственной политики в сфере защиты критической инфраструктуры.

У профильной организации операторов и провайдеров есть ряд замечаний и предложений к документу. В частности, у ИнАУ есть претензии касательно ряда определений, указанных в законопроекте, особенностей регуляции бизнеса и доработки многих его положений.

Но ключевые замечания касаются расширения полномочий Службы безопасности Украины в сфере защиты критической инфраструктуры.

Россияне преднамеренно сбили пассажирский самолет, - американский журналист Саттер о МН17

Малайзийский Boeing не был уничтожен ошибочно. Возможно, жертвой провокации должен был стать российский пассажирский самолет, который находился поблизости.

Такое мнение выразил консультант в расследовании катастрофы МН17, журналист, публицист Дэвид Саттер, который писал книги о преступлениях путинской России, связанные с подрывом домов, и о преступлениях, которые совершал советский режим, в эфире Espreso.tv.
"Я думаю, что мы уже утвердили важные факты. Есть какие-то вопросы, на которые до конца мы не можем дать ответ. Но я считаю, что уже ясно, что малазийский Боинг не был уничтожен по ошибке. Раньше я сам более менее предполагал, что они не умышленно уничтожили (малазийский самолет. - Ред.). Я думал, что они дали эту установку "Бук" сепаратистам, которые не знали, как ее использовать, и стреляли по какому-то непонятному объекту и случайно уничтожили гражданский самолет. Сейчас мы знаем, что это не так. На самом деле идентифицировано посредством организации Белингкет, что это была российская часть, специализированная, которая переходила границу с этой установкой, планировала эту операцию и осуществила с экипажем, который тоже приехал из России. И если они умышленно уничтожили пассажирский самолет, это поднимает еще важные вопросы. Что это скажет о России, о характере российского режима, путинского режима? Кроме этого, мы должны спросить у себя, что мы готовы делать в ответ на это?", - сказал журналист. 
Он также подчеркнул, что "абсолютно невозможно спутать пассажирский самолет с грузовым самолетом, который используют украинские войска. А Боинг-777 - это огромный самолет, который имеет два источника тепла, они очень мощные, могут быть захвачены аппаратурой, которая является частью установки "Бук"".

суббота, 4 августа 2018 г.

«Тяжело ставить на ноги сына без доступа к бюджетным деньгам»

Причина происходящего в Украине проста и банальна — затянувшийся период первичного накопления капитала.


Такие размышления высказал около часа назад в Фейсбуке оппозиционный политик, экс-министр Алексей Кучеренко.

Очень знаковым стали недавние откровения одного политического долгожителя — дважды спикера и традиционного «вождя» групп мажоритарщиков — тяжело ставить на ноги сына без доступа к бюджетным деньгам.

Говоря проще — целые когорты недалеких и абсолютно неинтеллектуальных, но нахрапистых и агрессивных украинских граждан всяческими доступными и недоступными способами сколотили себе первичное состояние.

За это время они успели обрасти детьми, жёнами (несколькими), любовницами ( многими), охранниками, водителями, поварами, массажистами и тд.

Короче — создали для себя и своих близких некий жизненный стандарт.

Но их активы далеко не всегда превратились в современный и доходный бизнес. Совсем даже наоборот — они превратились в «пассивы», тянущие деньги.

Реальным конкурентным бизнесом способны заниматься далеко не многие — это вам не 90-е, для этого нужно пахать, развиваться и иметь мозги.

А вот изменить свой жизненный стандарт и обос#аться перед своими женщинами и близкими — как-то не по понятиям.

Українці переказали з Польщі додому майже 800 мільйонів доларів лише за 3 місяці

У першому кварталі 2018 року українці переказали з Польщі додому 2,9 млрд злотих (790 млн доларів), повідомляє “Польське радіо”.


За даними польського Нацбанку загалом польські трудові мігранти в першому кварталі 2018 року переказали додому 3,4 млрд злотих (понад 920 млн доларів), пише Поштівка. Зазначається, що 86% всіх надісланих коштів переказали до України. При цьому, у минулому році сума таких переведень становила 2,4 млрд злотих. Як повідомляють в банку, гроші висилають переважно тимчасово працюючі українці.

Регулятор зазначає, що цього року за І квартал іммігранти вислали на 700 млн злотих більше ніж минулоріч.

Нагадаємо, сума пересланих мігрантами коштів з Німеччини в інші країни за останні 10 років зросла на 6,5 мільярдів і становить майже 18 мільярдів євро.

Кількість українських заробітчан у Польщі з року в рік збільшується. Лише у 2017 році польська влада видала 2 млн офіційних дозволів на роботу.

Розвал Росії: Історик передрік українську Кубань

Після розвалу Російської Федерації Кубань стане територією України, а Сибір – Китаю.

Про це в інтерв’ю журналу «Країна» заявив український історик, колишній дисидент і політв’язень Валентин Мороз.

За його словами, Росія як держава незабаром припинить своє існування, а на її місці утворяться нові республіки. При цьому чималу роль у процесі зіграє Україна.

«Імперія розпадеться остаточно. Відділяться татари, башкири – Республіка Ідель – Урал. У Сибіру навіть демонстрації були: «Досить годувати Москву». Там якути, а вони – дуже антимосковські. Кавказ, Дон відокремляться. Кубань – ми заберемо. У Сибіру Китай претендує на території. Навіть з Ленінградом-Санкт-Петербургом буде питання», – сказав Мороз.

Він уточнив, що саме українцям під силу розвалити Росію, оскільки в Кремлі немає єдності.

«Якби могли подолати України зсередини – давно б зробили. Але не виходить. Тепер головне – негативна енергія проти Москви кожного українця. У Кремлі вже немає єдності. Там своїх багато проблем. Ми будемо їх розвалювати, я так бачу», – підсумував історик.

пятница, 3 августа 2018 г.

Повна відмова від алкоголю загрожує розвитком старечого слабоумства

Жінки наздоганяють чоловіків за алкоголізмом Поштівка

Британські вчені виявили, що повна відмова від алкоголю, як і надмірне його споживання, збільшує шанси на розвиток старечого слабоумства (деменції). Про це свідчать результати напрацювань міжнародної групи вчених з Франції і Великобританії

Дослідниця Северин Сабія проаналізувала дані великої британської бази для відстеження споживання алкоголю у середньому віці та його впливу на шанси появи деменції у подальшому житті, пише видання Поштівка. Дані збиралися протягом 23 років, у дослідженні взяли участь 9 тисяч людей віком від 35 до 55 років.

Як виявилося, підвищений ризик слабоумства спостерігався у тих людей, що страждали обома крайнощами – ті, хто пив більше 14 склянок вина на тиждень, і ті, хто зовсім відмовився від алкоголю.

Вчені наголосили, що вміст спирту у вині в різних країнах може варіюватися. У Великій Британії 14 склянок вина містять приблизно 112 г спирту.

Ризик розвитку слабоумства підвищувався на 40% у людей, які випивали понад 14 склянок алкоголю на тиждень. За кожні сім одиниць понад 14 склянок, які вони споживали, їхній ризик розвитку слабоумства збільшився на 17%.

Проте це не означає, що утримання від алкоголю обов'язково захистить від слабоумства. Ризик деменції у непитущих становив 74% порівняно з тими, хто пив помірно.

Сабія пояснила це тим, що алкоголь у помірній кількості позитивно впливає на серцево-судинну систему, покращує кровообіг, що своєю чергою покращує роботу мозку.

Нагадаємо, що восени в Україні стрімко здорожчає алкоголь. Вартість напоїв підвищиться в середньому на 13%.


"Сука православная" получила украинское гражданство незаконно

Указ был издан с формулировкой "за выдающиеся заслуги перед Украиной".


Генеральная прокуратура проверяет законность предоставления украинского гражданства депутату Верховной Рады Вадиму Новинскому ("Оппозиционный блок"). Об этом говорится в решении Печерского районного суда Киева от 31 июля.

Отмечается, что у ГПУ возникли обоснованные сомнения считать, что в материалах дела о принятии Новинского в гражданство Украины отсутствует указ президента Виктора Януковича от 29 мая 2012 года, на котором нет оригинала подписи Януковича.
"Кроме того, в ходе досудебного расследования необходимо исследовать подлинность подписей и надписей от имени Новинского в документах, которые стали основанием для предоставления ему гражданства Украины", - говорится в решении суда.
Суд удовлетворил ходатайство прокурора и разрешил изъять оригинал дела о принятии в гражданство Новинского, который находится в Главном управлении Государственной миграционной службы. Соответствующее ходатайство было подано в рамках расследования незаконного лишения свободы архиепископа Александра (Драбинко) - личного помощника, ныне покойного Митрополита Киевского и всея Украины Владимира.

четверг, 2 августа 2018 г.

УПЦ забере в Московського патріархату всю українську нерухомість – Філарет

Рада може звернутися до Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії УПЦ КП Поштівка

Після визнання єдиної Української православної церкви усі будівлі, які зараз займає в Україні Московський патріархат, перейдуть у власність УПЦ.

Про це в інтерв'ю телеканалу "Прямий" повідомив предстоятель УПЦ КП – патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет, передає прес-служба УПЦ КП.

"Держава передала свою власність в користування українській церкві Московського патріархату. Але коли буде тут українська церква визнана, то Лавра – і одна, і друга (Києво-Печерська і Почаївська – УП) – будуть передані українській церкві", – наголосив він.

"Справа в тому, що ніякої власності Московський патріархат в Україні не має. Власність церкви в Україні є власністю української церкви", – додав Філарет.

Він зазначив, що Києво-Печерська і Почаївська лаври є українськими святинями, до яких Московський патріархат ніякого відношення не має.

"А ті парафії, які побудували, і свої храми за свій кошт, то це є власність цих парафій, а не Росії. Тому Росія тут своєї власності церковної не має", – пояснив Філарет.

Як повідомлялося, Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві.

Пізніше стало відомо, що Святий і Священний Синод Вселенського Патріархату отримав від церковних і цивільних властей України звернення про надання автокефалії Української Православної Церкви і "ухвалив відповідні рішення".

Питання щодо надання автокефалії Українській Православній Церкві може бути розглянуте на зборах Константинопольської Патріархії у вересні.