суббота, 23 декабря 2023 г.
Священники УГКЦ не благословлятимуть одностатеві пари – митрополит Святослав
Декларація Ватикану від 18 грудня 2023 року щодо пасторального сенсу християнських благословень стосується лише Латинської церкви, тобто римо-католиків.
Про це йдеться у заяві голови Української греко-католицької церкви (УГКЦ) митрополита Святослава.
Так, вищезгадана декларація викликала численні звернення єпископів, духовенства, монашества Української греко-католицької церкви та простих українців.
суббота, 11 ноября 2023 г.
Одеські енергетики звітували про підготовку до зими: провели реконструкцію на 70 млн грн
вторник, 31 октября 2023 г.
З наступного року українцям буде важче вийти на пенсію
Наступного року українцям буде важче вийти на заслужений відпочинок, ніж цьогоріч. Щоби стати пенсіонером, доведеться працювати довше.
Нині в Україні і для чоловіків, і для жінок пенсійний вік настає у 60 років. Однак не всі громадяни можуть стати пенсіонерами в такому віці. Щоб отримати право на заслужений відпочинок, цьогоріч потрібно мати не менше 30 років страхового стажу.
При цьому слід знати, що страховим вважається лише той стаж, протягом якого за пенсіонера сплачувався єдиний страховий внесок (ЄСВ). Якщо ж пенсіонер працював нелегально, і жодних внесків за нього не сплачували, то за ці роки стаж йому не зарахують. І він може не накопичити до 60 років необхідні 30 років стажу для виходу на пенсію.
воскресенье, 22 октября 2023 г.
Машовець: "Авдіївська операція" – чому забуксували спроби ворога розіграти класичний сценарій
Авдіївський район оборони ЗСУ все не хоче ставати "фортецею Бахмут". І ймовірність цього з кожним наступним днем продовження карколомної, у прямому розумінні цього слова, Авдіївської наступальної операції російських окупаційних військ стає дедалі менше.
У зв'язку з цим цілком закономірно постало питання: як взагалі у російського військового командування народилася ідея оточити саме Авдіївку і чому в нього так туго виходить?
Спробуємо розібратися.
У Кремлі сказали "треба"
Справжніх причин дві – політична та військова. З військовою все зрозуміло: Авдіївка просто "напрошувалась" на те, щоб російські війська спробували її оточити.
З погляду будь-якого військового нинішня "Авдіївська операція" російських окупаційних військ, безсумнівно, представлялася ДО її початку цілком обґрунтованою. Так би мовити, класика жанру – дуже зручний нарис лінії фронту, зручні комунікації для матеріально-технічного забезпечення майбутніх ударних угруповань, а також їхнього оперативного розгортання, можливість провести всі "підготовчі заходи" потайки. Ну, і відстані (а значить, розмах і глибина майбутньої операції) для того, щоб досягти більш-менш вагомого результату – далеко не позамежні, не потребують зосередження справжніх військових орд у стилі Другої світової.
Удар росіян по «Новій пошті» на Харківщині: 6 людей загинуло та ще 14 госпіталізовано
Унаслідок ворожого удару по терміналу «Нової пошти» загинуло 6 людей та 14 було госпіталізовано. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
“Унаслідок удару окупантів по терміналу «Нової пошти» у Харківському районі 6 людей загинули, вже 14 осіб госпіталізували із пораненнями”, - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що серед постраждалих є люди у тяжкому стані. Медики надають всю необхідну допомогу.
Профільні служби продовжують працювати на місці та ліквідовувати наслідки.
“Це виключно цивільний об‘єкт, росіяни вчинили черговий терор проти мирного населення Харківщини!” - додав Синєгубов.
понедельник, 2 октября 2023 г.
Атаки РФ на південні порти біля кордонів Румунії - це воєнні злочини, - глава румунського МЗС Одобеску
"Ми зараз тут в Україні для того, щоб надіслати Україні потужний сигнал підтримки... Переконана, що результатом сьогоднішніх обговорень стане дуже сильний сигнал підтримки для України та її народу", - сказала вона перед зустріччю глав МЗС країн Євросоюзу у Києві.
"Російські атаки проти цивільної інфраструктури, у тому числі портів на Дунаї, дуже близько до кордону Румунії – це воєнні злочини… Те, що робить Росія поруч з нашим кордоном, підриває українську економіку, продовольчу безпеку, у тому числі на глобальному рівні, та цивільну навігацію у Чорному морі", - зазначила глава МЗС Румунії.
"Ми тісно співпрацюємо з урядом України, Єврокомісією і партнерами для збільшення транзитний спроможностей з 2 до 3-4 млн тонн до кінця року", - сказала міністерка.
понедельник, 11 сентября 2023 г.
ПОСТАЧАННЯ ATACMS ВІД США НЕ «РОЗБЛОКУЄ» НІМЕЦЬКІ TAURUS ДЛЯ УКРАЇНИ – ПІСТОРІУС
«У цій війні немає автоматизму», заявив німецький міністр оборони
У Німеччині заявили, що не орієнтуються у питанні постачання крилатих ракет Taurus Україні на рішення Вашингтона передати ЗСУ ракетні комплекси ATACMS, які український президент Володимир Зеленський сподівається отримати вже восени цього року.
«У цій війні немає автоматизму», – сказав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус журналістам у Кельні 11 вересня, додавши, що Німеччина поки що не в змозі вирішити, надавати Україні ракети Taurus чи ні, повідомляє Reuters.
За його словами, Берлін не постачатиме Києву Taurus лише тому, що США можуть вирішити відправити до України ракети великої дальності ATACMS. При цьому канцлер Німеччини Олаф Шольц неодноразово давав зрозуміти, що Берлін діятиме лише спільно з Вашингтоном у питанні постачання зброї.
Поки що крилаті ракети надали Україні Великобританія (Storm Shadow) і Франція (Scalp). США та Німеччина досі утримуються від рішення надати аналогічну за дальністю ураження зброю, незважаючи на прохання Києва.
Нагадаємо, що міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер, який у серпні здійснив візит до Києва, заявив, що далекобійні ракети Taurus можуть бути на озброєнні у ЗСУ у межах нинішнього контрнаступу. Пізніше очільниця оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман заявила, що канцлер Шольц – єдиний, хто блокує передачу ракет Taurus Україні.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у межах зустрічі з очільницею МЗС Німеччини Анналеною Бербок 11 вересня заявив, що питання передачі Україні далекобійних ракет Taurus «просувається вперед».
четверг, 31 августа 2023 г.
З портів Дунаю Україна експортує зерно судами, вік яких перевищує 40 років
Для відвантаження зерна з дунайських портів України експортери залучають всі наявні судна з дедвейтом 1,5-8 тис т, тому зараз працюють переважно судна віком 35-60 років, хоча їх термін служби зазвичай складає 25-30 років.
Під час роботи зернового коридору в порти Дунаю заходили значно більші зерновози, зокрема у червні – судно «Блу Гейт» дедвейтом 24 тис т.
Використання старого флоту дозволяє вирішити проблему страхування, що виникла після завершення зернової угоди. З травня 2023 р Кабмін активно працює над планом «Б», що має замінити зерновий коридор шляхом створення страхового фонду у 500 млн $ для покриття ризиків пошкодження суден через атаки рф. Тиждень тому було оголошено про завершення робіт по створенню міжнародного страхового пулу, проте механізм досі не запрацював.
Заступниця голови комітет ВР по транспорту та інфраструктурі Ю. Кліменко заявила, що «скептично ставиться до державних страхових фондів, оскільки вони зацікавлені у мінімізації бюджетних витрат».
понедельник, 21 августа 2023 г.
Ростислав Шурма фігурує в численних схемах ще з часів роботи в Запоріжжі – ЗМІ
Незаконні схеми виділення земельних ділянок, мільярдні підряди на кошти місцевого бюджету, кадрові призначення численних лояльних чиновників і бізнес із місцевою “Самопоміччю” – лише частина зловживань у часи роботи в Запоріжжі, до яких причетний заступник глави Офісу Президента Ростислав Шурма
Про це пишуть журналісти Запорізького центру розслідувань, які зібрали 10 важливих фактів, відомих про чиновника ще з часів роботи на комбінаті “Запоріжсталь”. Журналісти наголошують, що більшість цих даних є у відкритому доступі.
Раніше розслідувачі оприлюднили сюжет про фінансування державою сонячних електростанцій брата Шурми на окупованих територіях.
Запорізькі розслідувачі з огляду на це нагадали, що ще у 2016-му році Шурма та інші топ-керівники “Запоріжсталі” зафіксували за собою всі ключові посади в мерії Запоріжжя, через що міську раду почали називати “заводомерія”.
четверг, 17 августа 2023 г.
В Україні руками радикальних феміністок вбивають інститут сім'ї
Інна Совсун |
Глобалісти та кредитори продовжують знищення населення України ударними темпами. При цьому вони діють не лише методами винищення українців у м'ясорубці бойових дій, вимагаючи контрнаступу і не даючи необхідного озброєння. Ні, нині ними на повну силу задіяні і методи "м'якого геноциду", що дозволяють зруйнувати сам інститут сім'ї, здатний заповнити демографічні втрати, що породжує нові покоління мешканців України. І для здійснення цих проектів Захід активно задіяв фанатичних високопоставлених феміністок із промитими на курсах Сороса мізками, які просувають відповідні законопроекти. Так, 10 серпня Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт № 5492, який сприяє розлученню та скасовує старі норми, які хоч трохи захищають шлюб і дітей.
Якщо депутати підтримають законопроект у другому читанні (а справа до цього йде), то в Україні розлучення буде дозволено під час вагітності дружини та першого року життя дитини. Раніше українські законодавці запровадили заборону розірвання шлюбу в цей період, справедливо сподіваючись, що народження дитини може допомогти зберегти сім'ю. Крім того, вони справедливо вважали, що необхідно захистити життя ненародженої дитини, оскільки покинута вагітна дружина може піти на аборт. Також жінка і дитина особливо вразливі в перший рік після пологів, оскільки розлучення може викликати у матері та її дитини сильний стрес, хвороби, фінансові труднощі. Таким чином, цей закон значно збільшує можливість страждань матерів та дітей, аж до летальних наслідків.
Західні союзники мають допомогти Україні з повним розблокуванням портів - американський дипломат
Зернова угода спочатку була помилковою: її існування дало Росії юридичні повноваження блокувати весь український експорт, крім зерна, що серйозно обмежило здатність України брати участь у міжнародній торгівлі. Тому зараз західні союзники повинні допомогти Україні забезпечити вільний експорт усіх товарів, а не лише зерна. Про це пише екс-посол США в ОБСЄ, американський політик Джеймс Гілмор.
"Зернова угода значно підірвала економіку України, яка значною мірою залежала від морського експорту. Тільки в 2022 році ВВП України скоротився майже на 30%, і країні довелося покладатися на економічну допомогу іноземних партнерів і міжнародних організацій, щоб запобігти натиску Росії і почати контрнаступ", - вказав експерт.
Він підкреслив: Росія використовує Чорне море як знаряддя війни, тому колишні умови і зернова угода не повинні продовжуватися.
понедельник, 24 июля 2023 г.
Онуфрий ни разу не вспомнил о российской агрессии, когда комментировал атаку на собор в Одессе
Обращение Митрополита УПЦ (МП) Онуфрия (Березовского) от 23 июля к жителям Одессы после последних ракетных обстрелов вызывает некоторые замечания. С одной стороны, оно полн слов сострадания и поддержки, с другой – не содержит прямого осуждения российской агрессии, стоящей за этими трагедиями.
В обращении Онуфрий пишет о «очередной вражеской атаке на город Одессу», но не называет, кто именно враг.
«С глубокой грустью восприняли известие об очередной вражеской атаке на город Одессу, в результате чего разрушен Спасо-Преображенский кафедральный собор, жилые дома и другие сооружения. Особой болью является то, что в сегодняшнюю ночь снова погибли люди, многие ранены и госпитализированы. Примите мои искренние соболезнования в связи с этой великой трагедией», – начинает своё обращение Онуфрий, не упоминая ни о российских ракетных обстрелах, ни о полномасштабной войне в своём обращении дальше в тексте.
суббота, 22 июля 2023 г.
В Україні вводять обов’язкову реєстрацію артезіанських свердловин: власники повинні будуть вести облік використаної води
В Україні запровадили обов’язковий облік всіх артезіанських свердловин та обсягу води, який використовують їх власники.
Днями Кабмін ухвалив відповідні зміни до постанови №963 щодо державного обліку артезіанських свердловин. Про це розповів представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук у власному Telegram-каналі.
Одним із нововведень, запропонованих урядовцями, стало запровадження обліку використання води зі свердловин. Отож, Кабміном буде розроблено нормативні акти, якими регулюватиметься періодичність подання та оновлення відомостей у Державному реєстрі артезіанських свердловин.
Також у законодавстві з’явиться чітке визначення поняття «артезіанська свердловина». Усі дані, пов’язані зі свердловиною, користувач зможе подавати та оновлювати в особистому кабінеті на Державному геологічному інтернет-порталі.
пятница, 14 июля 2023 г.
Влад Якубовський – сірий кардинал «Трейд Коммодіті» – знову грабує Міноборони
Міністерство оборони платило своїм постачальникам палива 7% ПДВ, хоча уряд ще на початку вторгнення встановив нульову ставку на паливо для потреб ЗСУ, повідомляють «Наші гроші».
За інформацією видання, отриманою у Державній аудиторській службі, приватний постачальник у 2022 році через механізм «скруток» одразу вивів з обороту кошти, призначені для сплати податку назад державі. Служба безпеки України поки безуспішно намагається знайти цього постачальника, який примудрився не лише скручувати, а ще й продавати паливо державі у перший рік війни із жирною та аж ніяк не ринковою націнкою – за ціною 56-62 тисяч гривень за тонну. Це відповідає ціні 57-63 гривень за літр. Таких цифр у той період не було на жодній автозаправці країни. Найдорожчі види дизелю коштували максимум до 55 гривень за літр.Як «птєнчік» Юри Єнакіївського до успіху йшов
Допоможемо Службі безпеки. Цей постачальник – Якубовський Владислав Болеславович. За часів Януковича – заступник голови Державного комітету України з державного матеріального резерву та голова Державного агентства екологічних інвестицій України. Людина, яка не соромилася обкрадати дітей-сиріт, під дахом Юри Єнакіївського розкрадаючи мільярди, які Україна отримувала в межах Кіотського протоколу і які мали піти, але не пішли на облаштування інтернатів, дитячих будинків, шкіл тощо.
четверг, 13 июля 2023 г.
Після розчарування в НАТО, Захід пропонує Україні зобов'язання щодо безпеки
Західні держави запропонують довгострокові зобов’язання щодо безпеки для України в середу після того, як НАТО розвіяло надії президента Володимира Зеленського щодо чіткого графіку вступу до альянсу.
Зеленський проведе символічні переговори з 31 лідером НАТО на їхньому саміті у столиці Литви Вільнюсі через день після того, як звинуватив їх у тому, що вони не рухаються швидше, щоб приєднати Україну.
Щоб заспокоїти українського лідера, очікується, що група країн G7 видасть декларацію про те, як вони допоможуть Києву перемогти Росію та стримувати будь-яку нову агресію в найближчі роки.
«Оскільки Україна досягає стратегічного прогресу в контрнаступі, ми посилюємо наші офіційні домовленості, щоб захистити Україну в довгостроковій перспективі», – сказав прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак у заяві.
«Ми ніколи не зможемо побачити повторення того, що сталося в Україні, і ця декларація підтверджує наше зобов’язання гарантувати, що вона ніколи не залишиться вразливою до тієї жорстокості, яку Росія заподіяла їй знову».
After NATO frustration, West offers Ukraine security commitments
After NATO frustration, West offers Ukraine security commitments
Western powers will propose long-term security commitments for Ukraine on Wednesday after NATO dashed President Volodymyr Zelensky's hopes of a clear timeline for joining the alliance.
Zelensky will hold symbolic talks with NATO's 31 leaders at their summit in the Lithuanian capital, Vilnius, a day after blasting them for not moving faster to bring Ukraine into the fold.
In a bid to reassure the Ukrainian leader, the G7 group of nations is expected to issue a declaration on how they will help Kyiv defeat Russia and deter any new aggression in the coming years.
"As Ukraine makes strategic progress in their counteroffensive, we are stepping up our formal arrangements to protect Ukraine for the long term," British Prime Minister Rishi Sunak said in a statement.
пятница, 7 июля 2023 г.
Клименко: робота «зернового» коридору без росії можлива
Три країни НАТО могли б убезпечити судноплавство у Чорному морі.
Румунія, Болгарія й Туреччина могли б підтримувати безпеку в Чорному морі. Це потенційно допоможе країнам вберегти свої родовища газу та захистити комерційне судноплавство у регіоні, повідомив очільник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко для Latifundist.
Якщо провести уявну лінію від Босфору до Одеси, то вона збігатиметься з рекомендованим маршрутом для комерційних суден до портів України. Праворуч цієї лінії, у морській економічній зоні Туреччини, знаходяться величезні родовища природного газу. Ліворуч, — у морській економічній зоні Румунії, знаходиться теж декілька газових платформ. Їх потрібно охороняти. Тож причорноморські країни могли б створити групу кораблів, яка б не тільки патрулювала свої райони, а й супроводжувала судна, зазначив Клименко.
Також Румунія, Туреччина й Болгарія можуть захистити комерційне судноплавство від створеної росіянами мінної загрози. При цьому, будь-яке створення перешкоди з боку рф для руху кораблів під прапором НАТО можна розцінювати, як напад на саму країну НАТО.
«Робота «зернового коридору» без росії можлива. Тут потрібне тільки бажання країн НАТО допомогти», — підсумував аналітик.
четверг, 6 июля 2023 г.
Обстріл Львова: в Human Rights Watch ніяк не відреагували на ракетний удар ЗС РФ
Обстріл Львова: в Human Rights Watch ніяк не відреагували на ракетний удар ЗС РФ
Міжнародна
грантова організація Human Rights Watch не оприлюднила жодного слова
щодо ракетної атаки бандформувань РФ по Львову, яка сталась в ніч на 6
липня. Натомість організація опублікувала звинувачення щодо використання
Збройними Силами України касетних боєприпасів. З позицією Human Rights
Watch можна познайомитись в офіційному Twitter.
6 липня від імені Human Rights Watch опубліковано 6 дописів. З них два присвячені російсько-українській війні.
У
першому дописі захисники прав людей пишуть про жахливу долю дітей у
майбутньому. При цьому описують гіпотетичних хлопчика та дівчинку, які у
2034 році зустрінуться з наслідками війни у вигляді касетних
боєприпасів.
среда, 28 июня 2023 г.
Не всі кацапські ракети ще здатні літати й вражати ціль: чому Росія запускає ракети Х-22 з Каспію
Росія не призупиняє терористичні обстріли українських міст. Окупанти все частіше почали використовувати протикорабельні ракети Х-22. Її росіяни називають "вбивцею" авіаносців.
Про це розповів військовий аналітик, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. Він зазначив, що у разі її вибуху навіть за 100 метрів від вашого місцеперебування правило двох стін не спрацює.
Наразі Росія не виготовляє ракети Х-22, а запас становить близько 100 одиниць. Ракети вже довгий час перебувають на зберіганні, тому не всі з них здатні літати й вражати ціль.
"Переважно окупанти запускають Х-22 з Каспійського моря, щоб приховати невдалі запуски. Я думаю, понад 30% запусків Х-22 невдалі", – припустив Гетьман.
пятница, 23 июня 2023 г.
УКРАИНА МОЖЕТ ПОЛУЧИТЬ КАССЕТНЫЕ БОЕПРИПАСЫ, НО ЕСТЬ УСЛОВИЕ
Заместитель помощника министра обороны США Лаура Купер заявила, что кассетные боеприпасы DPICM могут эффективно применяться Вооруженными силами Украины на фронте, в частности, в окопной войне.
Об этом сообщает Reuters.
«Наши военные аналитики подтвердили, что кассетные боеприпасы DPICM на поле боя будут особенно эффективны против окопов на российских позициях», — сказала Купер во время слушаний в Конгрессе.
Она пояснила, что США до сих пор не одобрили передачу Украине кассетных боеприпасов по нескольким причинам: есть ограничения Конгресса на их предоставление и опасение относительно единства союзников в этом вопросе.
Но, как считают в Пентагоне, поставка таких боеприпасов Украине была бы целесообразна.
«С точки зрения эффективности на поле боя мы считаем, что это было бы полезно», – подчеркнула заместитель помощника главы минобороны США.
четверг, 8 июня 2023 г.
Єдиний в Україні державний осетровий завод затоплено через підрив Каховської ГЕС
"Це пряма загроза подальшому відтворенню популяцій осетрових видів риб, яка може призвести до зникнення цих реліктових видів у водоймах нашої держави", - йдеться в повідомленні на сайті міністерства в середу.
За інформацією Мінагрополіктики, руйнування заводу, враховуючи особливий охоронний статус осетрових видів риб, матиме дуже негативні наслідки для екологічного стану України та країн Чорноморського басейну.
Наразі масштаби руйнувань та обсяги збитків встановлюються.
Єдиний в Україні державний осетровий завод "Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибоводний завод імені академіка С. Т. Артющика" розташований у с. Дніпровське Білозерського району Херсонської області. Він був створений 1984 року і компенсував відтворення осетрових видів риб в Україні, які втратили можливість природного розмноження у зв'язку із зарегулюванням Дніпра каскадом водосховищ.
Як повідомлялося, внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тис. тонн або близько 4 млрд грн. Загалом, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі всіх біоресурсів становитимуть до 10,5 млрд грн.
суббота, 3 июня 2023 г.
М’ясорубка на роки: російська тактика на другий рік повномасштабного вторгнення в Україну — звіт RUSI
Текст звіту опублікували 19 травня на сайті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (The Royal United Services Institute for Defence and Security Studies, RUSI)
Текст звіту, який буде далі, опублікували 19 травня на сайті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (The Royal United Services Institute for Defence and Security Studies, RUSI) — британського аналітичного центру, що спеціалізується на проблемах міжнародної безпеки та військової справи. Авторами стали дослідники Джек Вотлінґ та Нік Рейнольдс, вони пишуть про велику війну в Україні фактично від її початку. Українські медіа звернули увагу на текст, проте здебільшого опублікували тільки резюме звіту.
Ми публікуємо повний переклад і ось чому. По-перше, це не умовиводи виключно на основі даних з інтернету. Автори стверджують, що матеріал складено, у тому числі, на основі багатьох інтерв’ю з українськими військовими. Низка деталей, зокрема стосовно битви за Бахмут, співпадають з тим, що розповідали військові нашим журналістам. По-друге, ми вважаємо, що слід боротися з поганою тенденцією, яка побутує в частині суспільства. Йдеться про «шапкозакидання» під час дискусій про стан російської армії. Цей текст детально і з прикладами пояснює, що динамічний захист російських танків пробити не так уже й легко; що російське ППО працює справно; що російські засоби РЕБ здатні перехоплювати переговори українських військових і так далі. Третя причина перекладу цього звіту — інститут RUSI торік був одним із перших, де чітко й доказово написали: Росія готується до затяжної віни. Хоча у той момент мейнстримовими темами ще були «переговори», «заколот кремлівських еліт» і «крах російської економіки». Тож ми вважаємо, що це буде довге, але корисне читання. Далі сам звіт.
среда, 31 мая 2023 г.
За що критикували Порошенка за часів його президентства
Петро Порошенко був президентом України з 2014 по 2019 рік. За цей час, існує кілька негативних аспектів, пов'язаних з його президентством, які були висловлені критиками.
Одним з головних обвинувачень проти Порошенка було звинувачення в корупції та неефективному управлінні державними ресурсами. Критики вказували на низький рівень боротьби з корупцією та недостатній прогрес у проведенні реформ, таких як судова, податкова та поліцейська.
Читайте також: ВСЯ ПРАВДА О «ШОКОЛАДНОМ КОРОЛЕ»
Також Порошенка критикували за його зв'язки з олігархами та впливовими бізнесменами. Його опоненти вважали, що він не виступив достатньо рішуче проти впливу бізнес-еліт на політику та не забезпечив необхідної прозорості та конкуренції в економіці.
вторник, 9 мая 2023 г.
Как удалить вросшие волосы на ногах и в зоне бикини
Вросшие волосы могут быть достаточно болезненным и неудобным явлением, которое может возникать на любом участке тела, где есть волосяные фолликулы. Особенно часто он возникает на ногах и в зоне бикини. Возникновение вросших волос может иметь много причин, включая неправильное бритье бритвой, восковую эпиляцию, повторную эпиляцию в тот же день, использование слишком тугой одежды и белья и т.д. Если вы сталкиваетесь с этим неприятным явлением, не стоит паниковать. Есть много методов, которые помогут вам удалить вросшие волосы и уменьшить риск их повторного произрастания. В этой статье мы рассмотрим разные методы, как удалить вросшие волосы, а также советы по лечению и профилактике этого явления.
Вросшие волосы – это когда волосы растут под кожей, вместо того чтобы вырастать на поверхности кожи. Это может привести к образованию неприятных и болезненных воспалительных узлов и подкожных отеков, которые могут быть тяжелыми для удаления.
Независимо от причины возникновения вросших волос, это может быть достаточно неприятным и болезненным. В следующих разделах мы рассмотрим некоторые методы удаления вросших волос и советы по поводу того, как избежать возникновения этой проблемы в будущем.
воскресенье, 7 мая 2023 г.
Погостье. Глава из из книги Николая Никулина "Воспоминание о войне"
Древний философ
На юго-восток от Мги, среди лесов и болот затерялся маленький полустанок Погостье. Несколько домиков на берегу черной от торфа речки, кустарники, заросли берез, ольхи и бесконечные болота. Пассажиры идущих мимо поездов даже и не думают поглядеть в окно, проезжая через это забытое Богом место. Не знали о нем до войны, не знают и сейчас. А между тем здесь происходила одна из кровопролитнейших битв Ленинградского фронта. В военном дневнике начальника штаба сухопутных войск Германии это место постоянно упоминается в период с декабря 1941 по май 1942 года, да и позже, до января 1944. Упоминается как горячая точка, где сложилась опасная военная ситуация. Дело в том, что полустанок Погостье был исходным пунктом при попытке снять блокаду Ленинграда. Здесь начиналась так называемая Любаньская операция. Наши войска (54-я армия) должны были прорвать фронт, продвинуться до станции Любань на железной дороге Ленинград — Москва и соединиться там со 2-й ударной армией, наступавшей от Мясного Бора на Волхове. Таким образом, немецкая группировка под Ленинградом расчленялась и уничтожалась с последующим снятием блокады. Известно, что из этого замысла получилось. 2-я ударная армия попала в окружение и была сама частично уничтожена, частично пленена вместе с ее командующим, генералом Власовым, а 54-я, после трехмесячных жесточайших боев, залив кровью Погостье и его окрестности, прорвалась километров на двадцать вперед. Ее полки немного не дошли до Любани, но в очередной раз потеряв почти весь свой состав, надолго застряли в диких лесах и болотах.
Теперь эта операция, как «не имевшая успеха», забыта. И даже генерал Федюнинский, командовавший в то время 54-й армией, стыдливо умалчивает о ней в своих мемуарах, упомянув, правда, что это было «самое трудное, самое тяжелое время» в его военной карьере.
Мы приехали под Погостье в начале января 1942 года, ранним утром. Снежный покров расстилался на болотах. Чахлые деревья поднимались из сугробов. У дороги тут и там виднелись свежие могилы — холмики с деревянным столбиком у изголовья. В серых сумерках клубился морозный туман. Температура была около тридцати градусов ниже нуля. Недалеко грохотало и ухало, мимо нас пролетали шальные пули. Кругом виднелось множество машин, каких-то ящиков и разное снаряжение, кое-как замаскированное ветвями. Разрозненные группы солдат и отдельные согбенные фигуры медленно ползли в разных направлениях.
пятница, 5 мая 2023 г.
Что делать с немцами после победы над ними? План Хоутона.
Несмотря на то, что американский президент Рузвельт и его окружение были готовы втянуть свою страну в войну против Германии уже в 1939 году, большая часть населения страны в это время к этому была ещё не готова. Были и сильные экономические и политические круги, которые этого тоже не хотели. К примеру, клан Кеннеди был прогерманским и активно выступал против вступления США в войну с Германией, что определёнными кругами не прощено ему и сегодня. Для того, чтобы подготовить американское население к мысли о войне с Германией, в 1940 году в американской прессе началась сильнейшая антинемецкая кампания. Это был радикальный поворот в общественном мнении, если учитывать, что ещё в 1939 году Гитлер был провозглашён в Америке человеком года. В 1940 году в прессу были введены две темы – критика политики Гитлера по отношению к евреям и угроза интервенции немецких войск против «братского английского народа». «Так как среди широких слоёв американского населения антисемитизм был довольно сильно распространён..., - пишет Клаус Райнер Рёль в вышеуказанной книге, - ... для партии войны самым важным аргументом стало не преследование евреев, а угроза Англии со стороны «гуннов», победно марширующих по Европе с 1940 года».
Новий погляд на «штурм фортеці Ізмаїл»
В статі "Новий погляд на «штурм фортеці Ізмаїл»" надається вкрай цікава і переконливий погляд на так званий «штурм Суворовим фортеці Ізмаїл»
Виявляється батько "генераліссимуса" А. В. Суворова був хрещеником Петра Першого - і бездаря Сашка Суворова, витягували на поверхню, буквально за вуха, спотворюючи ІСТОРІЮ, в тому числі і щодо штурму Ізмаїла.
У 1789 році (за рік до штурму Ізмаїла) найвищим наказом Суворов отримав графську гідність під назвою Римницький, а в 1799 році (через 9 років після штурму) — титул князя Італійського графа Суворова-Римницького. Однак за Ізмаїл Суворов не отримав жодних титулів, хоча штурм Ізмаїла російські історики намагаються подати як найзначнішу перемогу Суворова. |
Ось що писав про взяття Ізмаїла прославитель та літописець військових кампаній Суворова, офіцер Генерального Штабу Микола Орлов:
воскресенье, 26 марта 2023 г.
У Кенії суддя заблокував масове звільнення модераторів Facebook
Суддя в Найробі видав тимчасову заборону компанії Meta та кенійській аутсорсинговій фірмі Sama розривати контракти з модераторами контенту до винесення рішення щодо законності їх звільнення.
Кенійський суддя тимчасово заблокував масове звільнення модераторів Facebook. Про це повідомляє Reuters
Суддя Метьюз Ндума тимчасово заблокував масове звільнення близько 260 модераторів контенту Facebook, які працювали на аутсорсингову компанію Sama, яка співпрацювала з Meta.
Суддя видав тимчасову заборону проти Meta та кенійської аутсорсингової фірми Sama, не дозволяючи їм розірвати контракти з модераторами контенту наприкінці березня до винесення рішення щодо законності їх звільнення. 43 модератори центру модерації Facebook у Найробі подали позов проти соціальної медіакомпанії та Sama за незаконне звільнення.
Заявники говорять, що втратили роботу в Sama через те, що організували профспілку і також потрапили в чорний список, і тому вони не можуть податися на аналогічні посади в іншій аутсорсинговій фірмі.
пятница, 24 марта 2023 г.
Нічна атака рф на Сумщину: двоє людей загинули, 10 поранено
Уночі росіяни здійснили масований обстріл з різних видів зброї по території Білопільської, Ворожбянської, Річківської, Миколаївської та Новослобідської селищної громад на Сумщині. Загинуло 2 особи, поранено 10, передає УНН з посиланням на сторінку у Telegram Сумської ОВА.
Як повідомили в ОВА, ситуація по області на ранок 24 березня така:
- Білопільська громада: масовано обстріляно місто Білопілля: здійснено авіаційний удар, обстріл з РСЗВ «Град» (80 «прильотів») та із ствольної артилерії (20 «прильотів»). Внаслідок обстрілу міста Білопілля загинуло 2 особи, поранено 9 осіб. Зруйновано адміністративну будівлю, будівлю школи, житловий будинок; пошкоджені багатоквартирні та приватні будинки, гуртожиток.
- Ворожбянська громада: по місту Ворожба здійснено обстріл з РСЗВ внаслідок якого пошкоджено житловий будинок та господарчу споруду. Травмовано 1 людину.
- Річківська громада: в селі Вири здійснено авіаційний удар та удар БпЛА дрон-камікадзе. Внаслідок удару пошкоджено дитячий садок, адміністративну будівлю. Зруйновано будівлю школи. По селу Річки здійснено артилерійський обстріл. Внаслідок обстрілу пошкоджено приватні будинки, адміністративну будівлю та будівлю гімназії.
- Миколаївська селищна громада: по агрофірмі здійснено авіаційний удар. Пошкоджено виробничі приміщення та сільськогосподарська техніка.
- Також вночі був обстріл Новослобідської громади. На щастя, без наслідків, зазначено в повідомленні Сумської ОВА.
"У ніч на 24.03.23 противник атакував Україну ударними безпілотниками «Shahed-136/131» та керованими авіаційними бомбами", - сказано у повідомленні.
Як зазначається, пуски «шахедів» здійснювались з північно-східного напрямку. Тактична авіація ворога була піднята із двох російських аеродромів Морозовськ та Ахтубінськ.
"Десять винищувачів Су-35 здійснили пуски 11 керованих авіабомб та однієї ракети Х-31П по Сумській області. «Шахеди» атакували Кривий Ріг та Сумщину", - повідомили у ПС ЗСУ.
среда, 22 марта 2023 г.
Парламент одобрил порядок компенсации за разрушенное во время войны жилье
Подать заявление о компенсации за уничтоженное жилищное имущество можно во время действия военного положения и в течение одного года со дня его прекращения
Верховная рада Украины в четверг, 23 февраля, приняла закон о создании госреестра поврежденного и разрушенного войной имущества и порядке компенсации за него от государства. Об этом сообщил нардеп Ярослав Железняк.
Закон предусматривает, что источниками финансирования компенсации за поврежденное и уничтоженное имущество будут:
- Средства государственного и местных бюджетов;
- Средства интернациональных денежных организаций, остальных кредиторов и инвесторов;
- Международная техническая и/или возвратная или безвозвратная финансовая помощь;
- Репарации либо другие взыскания с РФ;
- Другие источники, не запрещенные законодательством Украины, в том числе местные фонды, созданные с целью предоставления компенсации и восстановления поврежденных/уничтоженных (разрушенных) объектов недвижимого имущества.
Согласно закону, компенсации будут предоставляться исключительно за имущество (поврежденное/разрушенное) с 24 февраля 2022 года.
суббота, 18 марта 2023 г.
Благодійний фонд Урбанського «Придунав’я» передав військовим 46 автомобілів
46 автомобілів, більше 1000 пічок-буржуйок, дрони та іншу допомогу Благодійний фонд Урбанського «Придунав’я» передав військовим
Співзасновник Благодійного фонду Урбанського «Придунав’я» Олександр Урбанський здійснив публічний звіт про роботу Фонду за минулий рік. Про це пише Поштівка з посиланням на Укрінформ.
З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну, Благодійний фонд Урбанського «Придунав’я» допомагає українським захисникам.
За цей період Фондом було зроблено:
- передано військовим на фронт 46 автомобілів різного класу та дрони;
- організовано виробництво та відправлено на фронт більше 1000 пічок-буржуйок;
- виготовлено та передано сотні протитанкових «їжаків» та «часників» для забезпечення безпеки мешканців населених пунктів;
- організовано харчування територіальної оборони Ізмаїла;
- надана допомога у доставці продовольства до торговельної мережі Ізмаїла;
- надано 40 тонн продуктів харчування та засобів гігієни для переселенців та людей, які опинились в скрутному становищі;
- придбано десятки тон дизпалива для військових та цивільних потреб;
- передано десятки генераторів різної потужності – від 7 кВт до 150 кВт – установам і медзакладам населених пунктів Бессарабії.